Günümüzde birçok hastalığa sebep olan mikropları taşıması sebebiyle mücadele edilmesi gereken gerek uçan haşereler gerekse sürüngen hayvanlarla mücadelede en etkin yöntem cam balkon sineklik modelleridir.

Cam balkon sineklik nasıl seçilir

Sineklik çeşitleri

Sineklik çeşitleri

Sineklik sitemleri sayesinde hiçbir kimyasal madde kullanmadan doğal korunma yöntemleriyle haşereleri evimizden uzak tutmaya yarayan bu yol ayrıca açılıp kapanabilir özelliği sayesinde de büyük kolaylık sağlamaktadır.

Pencere, kapı, cam balkon havalandırma boşlukları plastik doğrama, alüminyum doğrama, ahşap doğrama, demir doğrama ayırt etmeksizin uygulanabilen bir sistemdir. Peki, cam balkon sineklik seçerken nelere ve hangi özelliklerine bakmalıyız. Birlikte bu sistemlere bir bakalım.

Pileli sineklik, birkaç yıldır kullanıma sürülmüş olan sineklik modelidir. Pilelere sahip tülü sayesinde kendini kolayca farkettiren şık tasarımı ve kolay kullanımı ile öne çıkan bir sineklik modelidir. Uzun yıllar amacına uygun bir şekilde size hizmet edecek ve haşerelere karşı sizi koruma altına alıcaktır.

Stor sineklik kullanım avantajları yüksek ve şık bir tasarıma sahiptir.

Başlıca özellikleri 20×40 ölçülerindeki bir kasanın içerisinde, yayla kurma mekanizması ile çalışır, içine tülün sarıldığı bir motor yatağı ve iki yana monte edilmiş U şeklinde içinde özel kıl fitiller bulunduran aliminyum raylar ve alt kilitleme parçasından oluşmaktadır.

Sinekliği açmamızı gerektiren durumlarda küçük bir el hareketi ile kendi kendini toplayabilir. Kullanılan tüller fiberglas ve yanmaz tül özelliğindedir. Menteşeli sineklik kullanımı basit ve ekonomik yönden en uygun sineklik sistemidir. Pencere sinekliği ve kapı sinekliği olarak kullanılabilirler. Sistem özellikleri 17×25 aliminyum kasanın içine gergince uygulanan fiberglas tül ile donatılmış sineklik modelidir.

Pencere sinekliği olarak kullanıldığında 2 adet menteşe ile hareket edip açılıp kapanması sağlanır. Sinekliği tutan mekanizma ise çıtçıt denilen sert plastikten yapılmış birbir içine geçerek kilitleme saplayan bir parça veya mıknatıs ile sağlanır. Kapı kolu takılarak rahatça açma kapama özelliğini alırlar.

Sürme sineklik sistemleri uygulama alanına göre belirlenen akılcı çözümler sunan bir sineklik sistemidir. Yana doğru yani yatay olarak çalışan pencere veya kapı modelleri için tasarlanmıştır. Başlıca özellikleri, alüminyum rayların üzerinde ölçüye uygun olarak üretilmiş sinekliğin altındaki rulmanlar çerçevenin etrafını tamamen dönecek şekildetakılır. Bu uygulama sayesinde sağa sola hareketi sağlanır.

Buraya kadar cam balkonumuza nasıl bir sineklik seçmemiz konusunda sanırım karara vardık. Şimdi sinekliğimizi evimizin dekorasyonuna uydurma zamanı. Sinekliklerde belirli olan 3-4 renk dışında kendinizin seçmiş olduğunuz bir rengi özel statik boya yardımı ile boyayabilirsiniz.

Artık cam balkon sinekliğinizin nasıl olacağına ve rengine karar verebildiyseniz sıra uygulamaya geçmede…

Öncü firmalar ve fiyatlar

Fiyatlandırma seçeneklerinde Türkiye de bulunan genel fiyat standartlarını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Bunun dışında firmaların normal fiyatlarını öğrenebilmek için sizler de firmalar ile direk iletişime geçebilirsiniz.

Marmara sineklik Menteşeli sineklik – 100 TL
Pimapen panjur Boy 80 cm en 40 cm – 25 TL
Meri sineklik Meri pileli yatay double pencere en 160 x boy 120 – 273 TL
Tekzen Siyah gece sinekliği – 9 TL (küçük)

Bu fiyatlar ortalama alınarak hesaplansa ve kesinlikle netliğine yakın olsa  da fabrikaların toplu  üretimleri ile indirimler, az miktarda işçiliklerin  pahalı olması, bölgeden bölgeye göre değişiklik göstermesi farklılıklar sunmaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle