Eskiye oranla artık yeni yapıların hemen hepsinde PVC ürünleri kullanılıyor. Diğer Pimapen PVC ürünleri ’ kısaca kapı, pencere, sineklik ve diğerleri olarak karşımıza çıkıyor. 

Pimapen Nedir

Pimapen logosu

Pimapen logosu

Her türlü kaliteli ürün ve harika işçiliğin arkasında bu firmayı görmek mümkün. Yılların vermiş olduğu deneyimleri sayesinde de doğruluktan ve dürüstlükten hiç bir şekilde ödün vermeyen Pimapen gelmiş geçmiş en kaliteli PVC markasıdır. Son yıllarda da çağa ayak uydurarak ürün genişlemesine giden firmanın en güzel ürünlerinden bir tanesi de dış cephe kaplamaları.

Pimapen pencere sistemleri, yağmura, kara, soğuğa, rüzgara dayanıklı olup evdeki ısıyı korumaya yardımcı, dışarıdaki kötü hava şartlarının içeri taşınmasına engel olabilen bir sistemdir. Profil, renk, aksesuar, cam ve ölçüye göre farklılıklar gösteren fiyatları, her cebe uygun fiyatlarının olduğunun kanıtıdır. EV, iş yerleri, balkon kaplama, kış bahçesi gibi mekanlarda kullanılır.

Soğuğa, sıcağa, yağmura, toza, pasa dayanıklı olarak üretilen bu pencere kapı malzemelerinin üretildiği birçok firma mevcut. Bu firmaların bazıları sadece işçiliğe önem verirken malzemenin kötü olması onlar için pek bir şey ifade etmiyor.

Ama bazıları hem kaliteli işçilik yaparak hem de malzemeyi kaliteli kullanarak, müşterilerinin gönlünü kazanırken aynı zamanda yaptıkları ürünlerin ömürlük değil evladiyelik olmasını da sağlıyor.

Altı odacıklı profilleriyle ısı ve ses yalıtımı sağlayan Pimapen pencereleri, ana profilleri seksen mm’ dir. Sistemde kullanılan gri ve siyah renkteki contalar ses, ısı, su ve toz yalıtımı sağlıyor.

İç ve dış kısımlarda kullanılan ve pencere kenarlarını çevreleyen üçlü conta sistemi ile açılıp kapanan pencere kanatlarının aşınmasını ya da zarar görmesini de engelliyor. Yüksek binalarda yüksek katlarda daha çok hissedilen rüzgara karşı daha dirençli olan pencereler özel tasarım orta kayıt profiline sahiptir.

Pimapen Kapı Çeşitleri

Pimapen kapı çeşitleri evlerde rahatlıkla kullanılabilecek olan pimapen kapı sürgülü ya da klasik kullanım olanaklarına sahip olan, oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiş bir üründür. Özellikle çok sıcak ya da çok soğuk yerlerde ısı yalıtımı amacı ile üretimi gerçekleştirilen PVC kapılar, ölçüler alınarak, bireylerin evlerine uygun şekilde üretilir.

Temizliği oldukça kolay olan bu ürünün stor şeklinde olanını her evde kullanmak mümkün. Sürme sistemli olarak kullanılan kapılar, özellikle dar evler için üretilen çeşitlerdendir. Balkon ve evlerinizde rahat bir nefes alabilmeniz için en kullanışlı ve kaliteli tercih kapılar olmaktadır. Kullanışlı, pretik ve güvenlik sistemli kapı çeşitlerinde renk seçenekleri de mevcuttur. Temizliği kolay olan ürünlerin kullanımları da uzun yıllar ihtiyaçlarınıza hitap edecek seviyede kaliteli üretilmiştir. Aynı zamanda balkon kapılarında hırsızlıklara karşı oldukça güvenilir olan kapı sistemleri ile mutlaka tanışmalısınız. Güvenlik, renk ve çeşitleri ile size ve evinize uygun kapı seçeneklerinden uygun fiyatları da kendinize göre bulabilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyata yalnızca Pimapen ürünlerinde bulmanız mümkün.

Pimapen Pencere Çeşitleri

Sağlamlık ve hafiflik konusunda birinci sırada yer alan PVC yani polimer malzeme, petrol ve tuzun birleştirilmesi ile elde edilen bir malzemedir. Hayatın her alanında gerek duyulan bu malzeme en çok evlerde ve işyerlerinde kullanılıyor.

Pencerelerde kullanılan Pimapen PVC çerçeve çeşitleri, hayatın her türlü zorluğuna karşı koyabilmek için müthiş bir mühendislikle üretilmiştir. Pencere çerçevelerinin etrafının tamamen contalanmış olması kanatların aşınmasını ve dışarıdan gelebilecek yağmur, toz gibi etmenleri engellemenin en güzel örneğini teşkil ediyor.

Fiyat konusunda da insanların ekonomik durumunu göz önünde bulunduran Pimapen, aynı zamanda kaliteli bir işçilik çıkararak ses ve ısı yalıtımını ön planda tutuyor. Pimapen PVC pencereler, özellikleri ve polimer malzeme oluşu dolayısı ile yangın esnasında da kolay tutuşan pencereler değildir.

Pimapen pencere çeşitlerinden biri de panjurlar. Storbox panjur sistemleri her türlü kötü hava şartlarını dışarıda bırakabilmesi için, marka farkı gözetmeksizin bütün pencere ve kapı sistemlerine kolayca uygulanabilir. Tek gövde olan Storbox Pimapen panjur sistemlerinde altı adet PVC kutu profili ile yalıtımlı olmak üzere dört adet farklı büyüklüklerde panjur kutucuğu mevuttur.

37 mm küçük panjur ve 55 mm. Lamel kullanımına uygun PVC yatay ve dikey çerçeveleri vardır. Ayrıca Pimapen panjur çeşitlerinin 17 farklı rengi mevcuttur. İki çeşit Pimapen Panjur sistemi mevcut olup, bunlardan biri manuel, diğeri ise motorlu panjurdur. Motorlu panjurlar otomatik olup kumandaları mevcuttur. Kullanımı ve temizliği oldukça kolay olan bu ürünlerin fiyatları konusunda kimse sıkıntıya düşmeyecek. Ayrıca sineklik kullanımı içinde uygun bir üründür.

Birçok farklı çeşidi bulunan menteşelerin de en kaliteli ve uygun fiyatlı olanları Pimapen menteşe çeşitleridir. Her türlü yapıya uygun olan farklı menteşe çeşitleri ile de kaliteden ödün vermeyen firma pencere sistemlerinde yatay ve dikey açılma özelliğine sahip iki çeşit menteşe kullanım kolaylığı sağlarken, sürgülü kullanımlarda çabuk bozulmaları ve deformasyonları önlemek amacı ile kullandığı menteşelerde son teknoloji malzeme ve yine kaliteli bir işçiliği bir araya getirmiştir.

Kapı menteşelerinde üçlü kullanımı uygun olan malzeme ev içerisinde PVC kapılarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Fiyatlar konusunda da oldukça esnek davranan Pimapen önerdiği her ürünün de garantisini veriyor.

Pimapen Üretimi

PVC Pimapen üretimi bundan uzun yıllar önce başlamıştır. Yaklaşık 50 sene önceden bu yana çok yol kat edildi ve çeşitleri ile de ürün yelpazesi genişletildi. Ahşap pencere sistemlerinden PVC ye geçilen dönem ışığında bunlarla birlikte birçok gereksinim de ortaya çıktı. Öncelikle hammadde temini sağlanması, termal mühendislik, dayanıklılık, ürün kalitesi ve geri dönüşüm bunların başında geldi. Her bir üründe oldukça teknolojik sistemler ortaya çıkartıldı. Kapıdan pencereye tüm sistemlerde şaşırtıcı üretimlerle Pimapen üretimi gelişmeye devam ediyor.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle