Alüminyum doğramalar kullanıldığı mekânda bulunan her türlü platforma uyum sağlayabilmekte ve en fazla sayıda seçeneği olan bir metal olarak piyasada birçok ürün için kullanılmaktadır. Teknolojik açıdan sınırsız sayıda ve şekillerde profiller de alüminyum doğrama ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra tasarım esnekliği ve kolaylığı da sağlar. Ayrıca metalik ve lake görünümü verilebilecek şekilde renklendirilebilmektedir.

Alüminyum Doğrama Profil Çeşitleri

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama profil çeşitleri arasında ilk olarak ahşap kapı ve pencere doğrama sistemlerinden bahsedebiliriz. Tam ısı yalıtımı sağladıkları için birçok firma tarafından üretilmeye devam ediliyor.

İç mekânlarda gerçek ahşap yüzeyini ve dokusunu hissettiren bu profiller ayrıca çevre şartlarına karşı yüksek koruma sağlar. Görsel estetiği ile daha çok dış bölümde kullanılmasıyla daha modern bir bakış açısı getirmektedir. Tek açılım, balkon kapısı açılımı ve çift eksen seçenekleriyle sunulabilmektedir.

Alüminyum sürme doğrama sistemleri de bir diğer profil çeşididir. Teknik ve estetik beğeninizi kazandıran bu profiller yüksek ısı yalıtımlıdır. 2 ya da 3 raylı kasa olarak kullanım kolaylığı sağlar ve ithal elde edilen makaralar ile çok pratiktir. Zengin kol seçenekleriyle kullanıcılara sunulmaktadır.

Alüminyum giydirme cephe sistemleri de günümüzdeki en iyi profil çeşitleri arasındadır. Geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayabilen ve ısı yalıtımsız olarak dilediğiniz kapak seçenekleriyle sizlere en iyi hizmeti sunar. Bunun yanında ilave kapı ve pencere sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Su ve toz sızdırmaz.

Alüminyum doğrama profilleri arasında ışıklık ve kış bahçesi sistemleri de bulunmaktadır. Oldukça ekonomik bir şekilde sunulan bu sistemler alüminyum ve çelik taşıyıcı kullanılarak oluşturulmaktadır ve günümüzde sıkça tercih edilmektedir.

Alüminyum güvenlik sistemleri de birçok yaşam alanında kullanılmaktadır. Daha çok yangına karşı tercih edilen alüminyum yangına dayanıklı kapı çeşitleri de günümüzde kullanılmaktadır.

Alüminyum doğramaların genel avantajları ise;

  • Çekilebilir özelliktedir.
  • Dilediğiniz şekle göre şekillendirilebilir.
  • İşlenebilir.
  • Tekrar kullanılabilir.
  • Yüksek elektrik ve ısı iletir.
  • İyi bir ışık ve ısı yansıtıcıdır.

Uzun ömürlü olan alüminyum insan sağlığına ve çevreye zararlı olan kimyasal maddeler içermez. Bununla birlikte yüksek binalarda ve her boyutta tercih edilmektedir. Son zamanlarda artık gelişen çevre bilinci dolayısıyla alüminyum doğramalara verilen önemi de artırmıştır. Üretilirken ve kullanılırken bölgede herhangi bir kirliliğe neden olmaması yüzünden sıklıkla tercih edilmektedir.

Tasarruflu bir tercih olan alüminyum, kullanım alanı her geçen gün genişleyen ve tüketiminin artmasına neden olan doğrama çeşitleriyle de tercih edilmektedir. Bu yüzden ABD’de her yıl alüminyum malzemeler ilk sırada yer almaya devam ediyor.

Firma ve Fiyat Bilgileri

Alüminyum doğrama profil çeşitleri olarak birçok öncü firmanın varlığından söz edebiliriz. Fakat sizlere bu konuda en iyi hizmeti sunan firmaları ve sundukları hizmetlerin fiyat bilgilerini paylaşıyoruz.

FİRMA ADI Fiyatı
ARSLAN ALÜMİNYUM Birim başına 10 TL’den başlayan fiyatlar
YUMAK ALÜMİNYUM Birim başına 9 TL’den başlayan fiyatlar
OZEN ALÜMİNYUM Birim başına 10 TL’den başlayan fiyatlar
ERSAS ALÜMİNYUM Birim başına 9 TL’den başlayan fiyatlar
STAR ALÜMİNYUM Birim başına 9 TL’den başlayan fiyatlar

 

Türkiye’de en çok tercih edilen alüminyum firmaları bu şekildedir. Ayrıca birim başına hesaplanan fiyatlar ile hizmet veren bu firmalar günümüzde çokça tercih edilmektedir. Elbette net bilgileri firmalara ulaşarak alabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Gram ağırlık olarak alüminyum profillerde pres fiyatına KDV ücretleri de eklenmektedir. Detaylı bilgiler için yine firmalardan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Alüminyum doğrama fiyatları Ankara ve Alüminyum doğrama fiyatları İzmir konusunda hizmet veren bu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Alüminyum Doğrama Ustası Arayanlara

Alüminyum doğrama ustası arayanlar için firmamızın resmi internet sitesinden destek alabilirsiniz. sitemize üye olduktan sonra dilediğiniz her konuda usta arayabilir ve teklif alarak ekonomik bir şekilde hizmet almaya başlayabilirsiniz. Yine firmamız üzerinden siparişler ekleyerek birçok firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Alüminyum doğrama ustaları çok uygun fiyatlarla sizlere hizmet vermektedir. En kaliteli ürünleriyle birlikte kullanıcıların alüminyum profil tercihlerinde taleplerini karşılayan bu ustalar oldukça tecrübeli ve uzun süreden beri kullanıcıları memnun etmeye devam etmektedir.

Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır

Alüminyum fiyat hesaplaması günümüzde otomatik sistemler üzerinden yapılabilmektedir. Firmalar resmi sitelerine malzemelerin tahmini ağırlığını hesaplayabileceğiniz programlar ile hizmet veriyor. Bu programları kullanırken ürünlerin uzunluğunu, iç ve dış çağını ve adedini sisteme geçirmeniz yeterlidir.

Alüminyum doğrama profil hesaplama ile ilgili günümüzde teknolojik imkânlar kullanıldığı için herhangi bir site üzerinden bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak fiyat hesaplaması yapabilir ve ilgili firma ile görüşerek siparişlerinizi verebilirsiniz. Genel olarak fiyat hesaplaması firmadan firmaya değişkenlik gösterse de tam anlamıyla benzerdir ve tüm firmalar kaliteli alüminyum doğrama hizmeti vermeye devam etmektedir.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle