Pencerelerin sürekli açık tutulduğu yaz ayları gelirken, sineklerin ve diğer haşerelerin girişine engel olmak gerekiyor. PVC sineklikler ile hava akışını sağlarken sinekleri yaşadığınız yerden uzak tutabilirsiniz.

PVC Sineklik Kullanım Amacı

PVC Sineklik

PVC Sineklik

Evinizi böceklerden, haşerelerden ve diğer zararlı uçuculardan uzak tutmanın en iyi yolu girişlerini önlemektir.

İlaçlar ve haşereleri uzak tutan elektronik cihazlar bir süre sonra etkisini kaybeder. Ancak böceklerin evinize girişini önleyebilirseniz bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Haşerelerin olmadığı, ferah ve sağlıklı bir yaşam alanına sahip olmanın en iyi yolu sineklik kullanmaktır.

Pvc sineklik ürünleri, pencerenin dış kısmına ya da panjurlara yerleştirilerek kullanılır. Sineklerin geçemeyeceği kadar küçük delikler vardır. Üzerinde sık delikler olduğu için hava sirkülasyonunda herhangi bir sorun yaratmaz. Kaliteli bir pencere PVC sineklik alarak yaşadığınız yeri haşerelerden uzak tutabilirsiniz. Zemin katta yaşıyorsanız bu ürün sayesinde kedi ve fare gibi hayvanların evinize girmesinin de önüne geçebilirsiniz.

Ürün Çeşitleri

PVC sineklik çeşitleri, malzemesine ve kullanım yerlerine göre farklılık gösterir. Stor, menteşeli, mıknatıslı ve sürme çeşitler vardır. Bunların açılıp kapanma şekilleri farklıdır. Örneğin mıknatıslı sineklikler, çerçevelerinde bulunan mıknatıs yardımıyla pencerenin dış kısmına yerleştirilir. Sürme sineklikler ise çerçevedeki sürgüler üzerinde hareket eder ve bu şekilde açılıp kapanır.

Son yıllarda plise sineklik adı verilen bir ürün geliştirilmiştir. Bu ürün özellikle dışa açılan kapılarda, fransız balkonlarda ve uzun pencerelerde kullanılmaktadır. Plise sineklik, tek dokunuş ile açılıp kapanan bir sinekliktir. Dikey ve yatay hareket eden sineklik çeşitleri bulunmaktadır.

Sineklik Yapımı ve Montajı

Eğer sinekliği ucuza mal etmek istiyorsanız PVC sineklik nasıl yapılır öğrenerek evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir yapı marketten sineklik tülü başta olmak üzere malzeme satın almanız yeterlidir.

Tülü satın aldıktan sonra pencerenizin ölçülerine göre kesmelisiniz. Çerçeveyi yaptıktan sonra sineklik tülünü raptiye ile çerçeveye çakmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde PVC pencere için sineklik yapabilirsiniz. Sinekliği pencerenizin dış kısmına menteşeler ile monte edebilirsiniz.

Ancak tam anlamıyla bir etki yaratabilmek için kendiniz yapmak yerine güvenilir bir markanın ürettiği sinekliği satın almanız faydalı olacaktır. İyi bir PVC sineklik profili satın alarak haşereleri evinizden uzak tutabilirsiniz.

Sineklik Fiyatları

PVC sineklik fiyatları, sinekliğin türüne, özelliklerine ve boyuna göre değişmektedir. Fiyatlar genellikle 13 TL’den başlar. Ancak monte edilecek yerin genişliği pvc sineklik fiyat üzerinde belirleyici bir özelliğe sahiptir.

40×80 ölçülerinde bir sineklik genellikle 25-26 liraya satın alınabilmektedir. Ancak PVC cam sineklik fiyatları kaliteye göre de belirlenmektedir.

Evinizi haşerelerden koruyabilmek ve yaz aylarında sineklerle uğraşmadan zaman geçirebilmek için yalnızca ucuzluğa bakmamalısınız. PVC sineklik fiyatları Ankara hakkında bir seçim yaparken, ürünleri kalitesine göre değerlendirmeye özen göstermelisiniz.

Pimapen, Winsa gibi firmaların oldukça uygun PVC sineklik profil fiyatları ile satışa çıkardıkları ürünler bulunmaktadır. Koçtaş gibi yapı marketlerinden alacağınız malzemelerle sinekliği kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak kaliteli bir ürüne sahip olmak için profesyonel mağazaları tercih etmelisiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle