Daha çok kapılarda yatay, pencerelerde ise dikey şekilde kullanılan stor sineklikler fonksiyon olarak yay frenleme sistemi ile çalışmaktadır. Dikey stor sineklik ise alt kilitten kurtulduktan sonra yukarıya doğru açılabilmektedir. Sinekliğin tülü ve borusunun meydana getirdiği ruloyu ise yaklaşık 42 mm boyutunda olan dayanıklı bir alüminyum kutu gizlemektedir. Stor sineklik sistemleri ayrıca herhangi bir kimyasal madde içermez ve dilediğiniz renk seçenekleriyle hazırlanabilmektedir.

Talep edilen renk seçenekleriyle birlikte tüm ortamlara uyum sağlayabilen stor sineklik, kullanım kolaylığı bakımından tavsiye edilen frenleme sistemiyle çalışır. Görünümü de oldukça şık olan bu sinekliğin profiline özel olarak eklenen özel makaralar ile birlikte yatay hareket edebilmektedir. Bu işlemler yapılabilirken profilde herhangi bir sorun çıkmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca mıknatıs yardımıyla bağlantı sağladığı için istediğiniz an açıp kapatabileceğiniz stor sineklikler kullanım kolaylığı sunan bir sistemdir.

Özellikleri

Stor Sineklik

Stor Sineklik

Stor sineklikler özellik bakımından da çok çeşitlidir. İlk olarak stor sineklik sistemlerinde kullanılan hammaddeler tamamen doğaldır ve kalite esasına göre tercih edilebilir. bu sayede insan sağlığına zarar vermeden rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sistemin kilitleme mekanizması, stor sinekliklerde yer alan 2 plastik parçadan oluşmaktadır. Daha çok alüminyum parça ile oluşturulmaktadır ve 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Alüminyumun kırılma olasılığı ise yoktur.

Kullanılan stor sineklikler orijinal bir şekilde üretilen stor sineklik tülleri olduğu için pencerenizden dışarıya doğru baktığınızda manzara görüntüsü etkilenmez. Bu tül ayrıca ateşe karşı dayanıklıdır.

Sineklikte kullanılan yay mekanizması bozulmayan bir kalitededir. Ürünün kurulum ve montajı da çok pratiktir. Kurulumunda sadece 4 adet profil içerisinde hiç vida kullanmadan ve çerçeve şeklinde takılmasıyla oluşturulmaktadır.

Stor sineklikleri menteşeli ve makaslı pencereler ile kapılarda kullanabilirsiniz. Bunun yanında geniş renk seçenekleri sayesinde ahşap doğramalarının yanında alüminyum ve PVC ile uyum sağladığını belirtebiliriz.

Katlanma özelliği sayesinde tüm ara ölçüler yakalanabilmektedir. Ayrıca katlanabilen tülün altında yer alan palet ile birlikte zemin üzerinde herhangi bir ray sistemi görülmez. Bu sayede temizlik sorunu da ortadan kalmış olur. Rüzgâra karşı da oldukça dayanıklıdır.

Sineklik telinin hareket ettiği yan rayların içerisinde yer alan çapraz fitiller ile birlikte tülün raydan çıkması imkânsıza hale getirilmiştir. Bu özelliği ile birlikte boşluktan sinek geçmesi de engellenmiş olur.

Fiyatları

Stor sineklik fiyat olarak çok cazip ve ekonomiktir. Ayrıca stor sineklik modelleri ile ilgili detaylı bilgilerimizi de yazımızın devamından takip edebilirsiniz. Her modelin farklı bir fiyat etiketi bulunmaktadır.

Stor sineklik fiyatları genel olarak 35 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. Ürünün birçok firma tarafından üretildiğini söylememiz gerekiyor. Stor sineklik koçtaş örneğine baktığımızda da aynı fiyat aralığını görüyoruz. Bu sayede daha uzun süreli ve kaliteli bir kullanım yapacağınızı hatırlatmamız gerekir.

Çeşitleri

Stor sineklik sistemleri kapı stor sineklik, pencere stor sineklik ve duble stor sineklik olarak tercih edilmektedir.

Kapı stor sinekliklerin tamamı patentlidir ve yerli ürünler kullanılmaktadır. Montajı da oldukça pratiktir ve köşelerinde yer alan plastik takozlarla monte edilir. Pencerenizin önünde yer alan korkuluk ve panjur gibi sorunlardan dolayı açılır sinekliklerin kullanılmadığı durumlar için tercih edilmektedir.

Pencere stor sineklik ise pencerenizde sinekliğin rahatça açılabilmesini ve temizlenebilmesini sağlar. Hava koşullarına dayanıklı bir şekilde kullanılabilir ve kış aylarında sökülmesine gerekmez. Ahşap ve PVC pencerelerin yanında alüminyum pencerelerde de kullanılabilir.

Duble stor sineklik ise pencerelerinizde kullanım rahatlığı ve kolaylığı sağlar. Ayrıca tek dokunuşla açılıp kapanabilen bir özelliktedir. Penceredeki tül mekanizmasını otomatik olarak kullanır ve kullanışlıdır.

Duble stor sinekliklerde daha çok alüminyum profiller kullanılır ve kötü hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Ana kasa içine yerleştirilmiş olan ana toplayıcı sarım kutusu, alt mekanizma sabitleyici ve yan raylardan oluşmaktadır. Sineklik sistemi içinde ayrıca sabitleyici mıknatıs profili de bulunmaktadır ve bu yüzden günümüzde en çok tercih edilen stor sineklik çeşitleri arasında ilk sırada yer alır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle