Yaz aylarında çekilen en büyük çilelerden birisi olan haşereler için insanlar birçok farklı yollara başvurmaktadır. İlaçlar, kullanılan kremler ya da spreyler…

Ancak bunların kimi zaman insan sağlığına kimi zaman ise kişinin alerjik reaksiyonlarının harekete geçmesine neden olmaktadır. Bunun yerine sineklik kullanarak çok daha basit ve kesin bir yol ile tüm bu dertlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sineklik çeşitlerinde tercih edilebilecek farklı modeller bulunmaktadır. Pencere için kullanılan modeller ya da mıknatıslı olanlar. Fakat büyük kapılar ve ya yazlıklarınızda ki balkonla birleşen kapılarınız için hiçbirisi maalesef ki yeterli olmayacaktır. Fakat sürgülü sineklik sistemi ile birlikte bu durumu çözebilirsiniz.

Balkon kapınızın ölçülerine göre tasarlanan bu sistem ile birlikte açık alandan içeriye giriş kısmını tamamen korumaya alabilirsiniz. Böylece evinizde rahat bir nefes alabilirsiniz.

Sürgülü Sinekliklerin Özellikleri

Sürgülü sineklik

Sürgülü sineklik

Sürgülü sineklikler diğer sistemlere oranla daha temiz ve kullanışlıdır.

Ayrıca PVC + Alüminyum yapısı ile son derece dayanıklıdır. Diğer kapılara dışarıdan monte edilir ve rulmanlar üzerinde çalışarak basitçe itme-çekme gücü ile açılıp kapanırlar. Diğer sistemler ile kıyaslandığı zaman sürgülü sinekliklerin birçok avantajı bulunmaktadır. Sürgülü sineklikler her tip (içe açılım, sürme vb.) kapı sisteminin üzerine kolayca monte edilebilmektedir. Bu sistem kanat, orta kayıt ve iki farklı ray profilinden oluşmaktadır.

Ölçülere bakıldığı zaman ise  ortalama çift kanat sürme kasalar için sineklik ray 38mm, tek ray sürme kasalarında ise sineklik rayı 22 mm olarak kullanılmaktadır.

Sürgülü Sineklik Fiyatları

Her şeyin bir maliyeti olduğu gibi, eğer ki yazın rahat bir nefes almak istiyorsanız, sineklik yaptırmak içinde birazcık maliyet yapmanız gerekmekte.

Ancak bu güne kadar kullandığınız tüm ilaç, sprey vb. materyallere verdiğiniz paraları hesaplayıp bir kenara koyarsanız emin olun ödeyecek olduğunuz fiyatlar altında kalacaktır. Tek bir sefere mahsus olarak vereceğiniz bu fiyatlarda sistemin ölçüsü en büyük etkidir.

Daha sonra ise model ve renkler gelmekte. Peki aşağı yukarı nedir bu fiyatlar diyorsanız şöyle bir bakalım;

Standart renkler başlığı altında;

  • 90x120cm’e kadar 250TL adeti.
  • 150x210cm’e kadar 400TL
  • 300x210cm’e kadar ise 600TL.

Standart dışı renk ve modeller için ise;

  • 90x120cm’e kadar 300TL adeti.
  • 150x210cm’e kadar 480TL
  • 300x210cm’e kadar ise 720TL

olarak ortalama piyasa fiyatları mevcuttur.

 

Sürgülü Sineklik Modelleri

Sürgülü sinekliklerde ilk çıktığı zamanlar sabit bir model üretimi ile insanlara sunulmaktaydı. Fakat dekorasyon ve diğer gelişmelerin sonucunda insanların farklı arayışlarına hitap etmek açısından farklı modellerde üretimler ortaya çıktı.

Artık sürgülü sineklik modellerini yaptırırken istediğiniz renk seçimlerini yapabilir ve model desenler kullanabilirsiniz.

Özellikle kullandığınız malzemelerde ahşap tercihi yaparak evinizin klasik havasını bozmadan harika bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ya da kaplamalı modeller kullanarak istediğiniz desenleri tercih edebilirsiniz. Böylece göz zevkinizden ve evinizin tasarım bütünlüğünden de ödün vermeden kullanım sağlayabilirsiniz.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle