Kapılarda ve pencerelerde yoğun bir kullanım alanına sahip olan menteşeli sineklikler, açılıp kapanabilme özellikleri sayesinde tercih edilmektedir.

Menteşeli Sineklik Özellikleri

Menteşeli sineklik

Menteşeli sineklik

Temizlik ve bakım işlemlerinin de kolay olması, menteşeli sinekliklerin daha çok kullanılmasında önemli bir yere sahip. Kapı ya da pencerelere kolaylıkla monte edilen menteşeler sayesinde menteşeli sineklikler, uygun aksesuar seçimi ile istenildiği zaman yerinden çıkarılabiliyor. Sinekliğin istenildiğinde yerinden çıkarılması ise temizlik işlemlerinin rahatça gerçekleştirilmesine imkân tanıyor. Her pencere ve kapı ile kolaylıkla uyum gösteren ve kısa süre içerisinde monte edilen menteşeli sineklikler, farklı tasarımları ile de ön plana çıkıyor. Farklı renk seçenekleri olan menteşeli sineklikler sayesinde pencere ya da kapılarınızın estetik görünümünü de bozmadan ev ya da işyerlerinizi sineklerden koruyabilirsiniz.

Oldukça ekonomik bir fiyata sahip olan menteşeli sineklikler, kasalı ya da kasasız olmak üzere iki farklı şekilde satışa sunuluyor. Çevreci tasarımı ile sağlıklı olan sineklik modeli, mevsim koşullarından da etkilenmeyerek, her mevsim kullanılabiliyor. Dekorasyona uygun renk seçeneklerinin yer aldığı menteşeli sineklikler yumuşak sünger ya da bez yardımı ile kolaylıkla silinip temizlenebiliyor. Kış aylarında menteşeli sineklikleri yerinden çıkarıp saklayabilir, yaz aylarında sineklikleri tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Tak çıkar modeli bir ve ekonomik bir sineklik arıyorsanız, menteşeli sineklikleri tercih edebilirsiniz.

Firma ve Fiyat Bilgileri

Sineklik imalatı ve montaj işlemlerini gerçekleştiren firmalardan firmaya menteşeli sineklik modelleri değişiklik gösterse bile diğer sineklik modellerine göre daha uygun rakamlarda seyrediyor. Sineklik modelinin kasalı ya da kasasız olması da fiyatlar üzerinde belirleyici olabiliyor.

Menteşeli sineklik modelleri, ahşap malzemeden üretilebildiği gibi alüminyum ya da pvc malzemeden de imal edilebiliyor. Kullanılan malzemenin cinsi de fiyatlar üzerinde etkili olan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Pencere ya da kapılarınızın modeline göre ahşap ya da alüminyum menteşeli sineklik modellerinden beğendiğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Ahşap sineklik modellerinde meşe, ceviz vb. renklerden kapı ya da pencerelerinize en çok yakışan rengi seçebilirsiniz.

Menteşeli kapı sineklikleri içerisinde yer alan otomatik menteşeli modeller, kendi kendine kapanarak kullanım kolaylığı sunan kapı sineklikleri içerisinde yer alıyor. Kapıdan ayrılır ayrılmaz kapının kapanma sertliğini de ayarlayabilen otomatik yaylı menteşeli sineklikler, pvc, alüminyum ya da ahşap her türlü kapıya uyarlanabiliyor.

Bakım ve Montajı

Montajı oldukça basit olan ve dilediğiz zaman menteşelerinden yukarı düz bir şekilde kaldırarak yerinden çıkarabileceğiniz menteşeli sineklikleri, kış aylarında saklamak suretiyle kullanım süresini uzatabilirsiniz.

Diğer sineklik modellerine nazaran temizliği daha kolay olan sineklikleri, ister yerinden çıkarıp temizleyebilir, isterseniz de çıkarmadan sinekliğe fazlı baskı uygulamayacak şekilde sünger ve bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Menteşeli sinekliklerin üzerine bir sifon yardımı ile su da tutabilir, kolaylıkla daha hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. Boyutu pencere ve kapılarınızın yüksekliğine, enine göre imal edilen ve tasarlanan menteşeli sineklikler ile yazın daha huzurlu bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle