Pileli sineklik, günümüzün en yeni ürünleridir ve daha çok balkon kapıları ve cam balkon Fransız modellerinde kullanılmaktadır. Bu ürünlerin açılıp kapanma şekli de çok basittir. Ayrıca tek parmak ile açılıp kapanabilen bir özelliğe sahiptir. Pileli sineklikler açıldığında yer işgal etmez ve tüm kapı modellerinde de kullanılabilmektedir. Kasa olarak daha çok 15×40 alüminyum profil kullanılarak yapılmaktadır. Bu sinekliğin en önemli yeri ise tül kaplama bölgesidir ve yaşam alanlarınızı dış etkenlere karşı koruyabilmektedir.

Pileli Sineklik Çeşitleri

Dikey plise Sineklik

Dikey plise Sineklik

Pileli sineklik çeşitleri dikey plise, yatay plise ve duble plise sineklik olarak 3’e ayrılmaktadır. Şimdi sizlere bu çeşitler hakkında detaylı bilgilerimizi sunuyor olacağız. Yazımızın devamında ise pileli sinekliğin yaklaşık fiyatlarını, kullanılan aksesuarlarını ve pileli sinekliğin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Dikey plise sineklikler, sineklik sistemlerine yeni bir bakış açısı getirmiştir. Tamamen sorunsuz çalışır ve farklı alternatif çözümler üretmektedir. Bu sistemi diğer sinekliklerden ayıran özellikler ise; Alüminyum, PVC ve ahşap her türlü doğramada kullanılabilmesidir. Kapılarda genişlik olarak 400 cm ve yüksekli olarak ise 260 cm yüksekliğe kadar uygulanabilir.

Kullanıldığı alanda görünümü en az etkileyen ve alternatifi olmayan tek sistemdir. Bu sinekliğin tülleri rüzgârlı havalarda çalışır ve kanaldan çıkmaz. Menteşeli kapıların evin içine açılarak daralmasına neden olduğu mekânlarda da kullanılacak kadar ideal bir sistemdir.

Yatay Plise Sineklik

Yatay Plise Sineklik

Yatay plise sineklikler ise daha çok 2,7×3 cm kutu profili ile kullanılır ve pencerelerin estetik yapısını bozmaz. Oldukça da şık bir tasarıma sahiptir. Her türlü iklim koşullarına uyabilen bu sineklikler kış aylarında bile ürünün çıkarılmasına gerek duyulmadan kullanımını sağlayabilmektedir. Yatay plise sineklik pileli görünümdedir ve herhangi bir dalgınlığa karşı kendini fark ettirebilir. Balkon camlama sistemlerinde kullanılabilen ve istenildiğinde toplanabilen tek sistem olarak bilinir.

Yatay plise sineklikler, köşelerinde bulunan plastik takozlardan 4 adet vida ile montajlanır ve standart projeye uygun farklı renklerle de tercih edilmektedir. Ayrıca hem tek yöne hem de ortadan 2’ye açılabilir şekildedir.

Duble Plise Sineklik

Duble Plise Sineklik

Bir diğer sineklik çeşidimiz ise duble plise sinekliklerdir. Bu sineklikler ise stor kapı sineklikleri gibi tülü toplayabilen özelliktedir ve istenildiği yerde bırakılabilmesi ile rahat bir kullanım sağlamaktadır. Bu özelliği ile birlikte stor sinekliğin alternatifi olarak bilinir. Bu sineklik ayrıca kapıları açıp kapamada kullanılabilen boy profili şeklinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Stor kapı sinekliğinde kapıları açıp kapamada kullanılabilen boy profilinin, mekanizmanın yaylı olarak geriye doğru toplanmasından dolayı ağırlık merkezinden tutulması gerekiyor. Bu şekilde tutulmadığında ise profillerin dengesi bozulur ve kanaldan çıkabilir. Hareketli orta yay sistemi de bulunduğu için hareketli orta ve sabit pencereler açıldığı zaman görüntü kaybına neden olmaz.

Yaklaşık Fiyatları

Genel fiyatlara bakıldığında 50 TL ile 150 TL arasında değişen pileli sineklikler, elbette firmaların kendi fiyat kategorisinde incelenmelidir.

Ayrıca bu fiyatlar ürünlerin ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden firmaları net olarak araştırdıktan sonra siparişlerinizi vermenizi öneriyoruz.

Malzemeleri

Pileli sineklikler birçok aksesuardan oluşmaktadır. Bu anlamda malzeme olarak sineklik menteşeleri, sineklik takozu, sineklik tutma kolu, sineklik bağlama papucu, sineklik fitil ve kilidi, sineklik tırnak takımı, arakayıt bağlantı elemanları ve sineklik fitil takma aparatından meydana gelmektedir.

Firmalar pileli sineklikleri kaliteli ve belirli ölçülerde hazırlar. Daha sonra kolay montajının yapılmasıyla uzun süreli kullanılabilmektedir. Malzemeleri bakımından oldukça lüks bir kullanım sünen ve mekâna zenginlik katan pileli sineklikler uzun ömürlüdür ve kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Pile görünümündeki tüller ayrıca yine malzemeleri bakımından herhangi bir dalgınlıkta tüllere çarpma olasılığına karşı kendini fark ettirebilmektedir. Özel renk alternatifleri ile en uygun görünümü sağlayabildikleri gibi her türlü iklim koşuluna da dayanıklıdırlar. Tüm bu özellikleri, tamamen malzemelerinin kaliteli ve çok yönlü olmasına bağlanabilmektedir.

Pileli Sineklik Nasıl Yapılır?

Pileli sinekliğin yapımı oldukça pratiktir fakat yine de uzman kişilerce monte edilmesi önerilmektedir. Çünkü birçok malzeme ve 4 takozu bulunduğu için bu ürünleri doğru bir şekilde vidalamak gerekecektir.

Pileli sineklik için gerekli tüm malzemeleri hazırladıktan sonra elinizde olan vidaları iç yüzeyden dış yüzeye doğru vidalamanız ve tüllü çıtayı dış yüzeyde bırakmanız gerekiyor. Kendiniz yaptığınızda maliyesi ise sineklik tül parası, vida ve çıtalar ve boya olacaktır. Bunun dışında herhangi bir maliyeti bulunmuyor.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle