Günümüzde çokça kullanılan alüminyum PVC’lerin sıkça tercih edilmesinin nedeni ısı, ses ve izolasyon sorunlarını tamamen ortadan kaldırmasından kaynaklanmaktadır. Bu anlamda oldukça güvenilir ve kullanışlı olan alüminyum pencereler ile birlikte birçok firma da üretimlerine devam etmektedir. Ayrıca ısı yalıtımlı alüminyum doğramanın rüzgâra karşı dayanım gücü çok yüksektir.

Alüminyum Pencere

Alüminyum pencere

Alüminyum pencere

Alüminyum pencerelerde tercih edilen alüminyum profiller, termal olarak bölümlenmiştir. Yani ısı yalıtımlı profillerde iç ve dış mekânlara temas halinde olan alüminyum profil parçaları plastik bariyerler ile birbirinden ayrılmaktadır.

1970’li yıllarda üretilmeye başlanan alüminyum pencereler ülkemizdeki ilk zamanlarında yalıtımsız olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra sürekli gelişen teknoloji sayesinde günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Isı yalıtımlı alüminyum pencereler bu yüzden kullanılmaktadır ve gerçek anlamda ısı yalıtım değerlerine sahiptir.

Alüminyum doğramaların genel özelliklerine bakacak olursak;

  • Yüksek binalarda güvenle kullanılabilmektedir.
  • Alüminyum doğramaların tamamı, plastik ürünlere göre daha uzun ömürlü ve stabildir.
  • Yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özellikleri de oldukça yüksektir.
  • %100 geri dönüşümlüdür ve çevrecidir. Ayrıca kurşun ve zehirli maddeler içermez.
  • Metalin doğal rengi bilindiği üzere kaliteli bir ürün hissi yaratmaktadır ve projelere çok estetik bir görünüm katmaktadır.
  • İç ve dış ortamlarda kullanılmaktadır.
  • Olası yangın durumlarında zehirli gaz salınımlarına neden olmaz. Alüminyum pencereler yangın yönetmenliğine uyumlu olarak üretildiği için birçok projede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pencerelerde sürekli olarak terleme problemi vardır ve önlenebilmesi adına kullanılan alüminyum pencereler ile bu sorun çözülmektedir. Evinizde artan buhar ya da evinizde çamaşır kuruturken ortaya çıkan nem, pencerelerinizi kaplar ve camlarınıza zarar verir. Fakat alüminyum pencereler bu durumdan kolay kolay etkilenmez ve sizlere istediğiniz kaliteyi sunabilmektedir.

Daha çok düz bir yüzey olarak ahşap alüminyum pencereler dış kısımdan bakıldığında oldukça modern bir görünüm sunmaktadır ve kullanıldığı mekânda ise doğal bir yapı malzemesi özelliği sunabilmektedir. Çok amaçlı kullanıma imkân veren alüminyum pencereler, 52 mm kalınlığa kadar üretilebilmektedir. Detaylı bilgileri üretici firmanız ile görüşerek alabilir ve pencereniz için standart ölçü gurupları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alüminyum PVC Pencere

Alüminyum PVC pencere

Alüminyum PVC pencere

Alüminyum PVC pencereler uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Bu yüzden iklim koşullarına en dayanıklı malzeme olarak kullanılmaktadır. Ahşap ve plastik doğramalar sınırlı ebatlarda oluşturulabilirken alüminyumlu PVC pencereler talep edilen ebatlarda hazırlanabilmektedir. Bu sayede çok uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Alüminyum PVC pencereler arasında tercih edilen bu ürünler çevreci ve ısı yalıtımlı özelliktedir ve çok dekoratif bir özelliğe sahiptir. Kullanıldığı her yerde estetik açıdan da oldukça güzel bir görünüm sunan Alüminyum PVC pencereler, birçok kullanıcının beğenisiyle firmalar tarafından üretilmeye devam ediliyor.

Alüminyum ısı yalıtımlıdır ve bu sayede dünya enerji kaynaklarının tüketilmesini önleyebilir. Örneğin; sabit pencerelerde bile cam ve çerçeve kenarlarından kaçan hava ihmal edilemeyecek ölçülerde olabilir.

Bu yüzden gerçek bir yalıtım tekniği ile üretilen alüminyum PVC pencereler sayesinde bu hava kaçağının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca çok sağlıklı ve uygun ekonomik koşullara sahiptir.

Dekoratif açıdan bakıldığında da daha çok lake ve metalik görünümleri renklendirilerek hazırlandığında ortaya çok şık görüntüler çıkmaktadır. Özellikle de natürel ve siyah ve mavi gibi tonlar alüminyum PVC pencerelerinin görünümlerinde ciddi anlamda değişikliğe neden olmaktadır.

Alüminyum Menteşe

Alüminyum Menteşe

Alüminyum Menteşe

Alüminyum menteşeler de tıpkı PVC pencereler gibi dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Çeşit olarak da geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu anlamda 3’lü yunan menteşeleri, ısı yalıtımlı pivot menteşeler, yaylı menteşeler, panjur menteşeleri, cumbalı menteşeler, üstten monteli menteşeler, uzun geçme menteşeler gibi pek çok çeşidi bulunuyor.

Alüminyum ürünlerin tamamı sağlıklıdır ve birçok alanda kullanılmaya devam edilmektedir. Menteşeler de bu kategoriye girer ve uzun süreli dayanıklılığı sayesinde PVC kapı ve pencere sistemlerinde kullanılmaya devam edilmektedir. Sizler de menteşe tercihlerinizde alüminyum menteşeleri tercih edebilir ve uzun süreli olarak kullanabilirsiniz.

Sağlığınız açısından da tercih etmeniz gereken menteşeler ile ilgili olarak ekonomik fiyat seçenekleriyle birlikte siparişlerinizi verebilir ya da PVC montajı işlemlerinde firmanızdan talep ederek alüminyum menteşe kullanabilirsiniz. Tercih tamamen siz kullanıcıların olacaktır. Bu konuda bizim önerimiz ise dayanıklı ve uzun ömürlü olan alüminyum menteşeleri kullanmanızdan yana olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle