Son dönemlerde kullanımı daha da moda olan yaprak menteşeler hakkında bilgi almak fiyatlarını ve hangi hammaddeden yapıldığı anlatmak amacıyla bu yazı içerisinde detaylı bilgiler anlatılmaktadır.

Yaprak menteşe nedir ve nerde kullanılır

Menteşe dolapları kapıları Açılabilir ve kapanabilir olan tüm kapakları uygun bir şekilde kullanabilmeniz için kapaklarla dolaplar arasındaki bağlantıyı yapmamıza yardımcı olan araçlara denmektedir. 

Yaprak menteşe

Yaprak menteşe

Menteşelerin kullanım kolaylığı ve modern çizgileri günümüzde hem tasarım amacıyla hem de kullanışlılık sebebiyle Oldukça hızlı gelişen bir sektör haline gelmektedir.  Katılarda pencerelerde dolaplarda ve aklınıza gelebilecek tüm alanlarda menteşeler kullanılır. Günümüzde PVC kaplama ve Çelik maddeden yapılmış olan yaprak menteşeler oldukça talep görmektedir.

Bu Menteşe çeşitlerinin yoğun bir talep görmesinin altında yatan temel sebep ise hem ekonomik hem de görsel açıdan oldukça şık bir dizayna sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. ekonomik ve uzun dönemli sizlere masraf çıkartmayacak bir Menteşe için özellikle Çelik hammaddesine sahip yaprak menteşeler büyük bir kolaylık sağlayabilirler.  Günümüzde Menteşe üreticisi olan firmaların da bu alanda yaptığı yatırımlar ve çalışmalar diğer hammaddelere oranla çok daha fazla olmaktadır.

Menteşelerin hammaddesi çelikten yapılmaya karar verildikten sonra menteşenin çeşitlilikleri de bulunmaktadır. Bu çeşitliliklerin başında frenli, blum düz, dolap menteşesi şeklinde açıklanabilir. mobilyalarında kullanacağınız alana göre bu menteşelerden uygun olanların Hangisi olduğuna Ustayla beraber karar vermeniz daha başarılı bir seçim yapmanız için sizlere avantaj sağlayacaktır

Son dönemde revaçta olan menteşe çeşitleri

Çelik yapraklı menteşeler kullanım kolaylığı ve uzun ömürlülüğü sebebiyle son dönemde revaçta olan menteşelerin başında gelmektedir.

Aynı zamanda birbirinden farklı modellerinin tasarım açısından da göze hoş gelen bir yapıya kavuşması bu alanda tercih edilmesini arttıran diğer unsurların başında geliyor.

Yaprak Çelik menteşeler kalıcılık ve bakım onarım gibi sonradan büyük masraflara sahip olmadığı için özellikle evde iç mekân kapılarında dolaplarda ve dış kapılarda yoğun bir ilgi görmektedir.  Üretimi aşaması sebebiyle oldukça güvenilir ve güçlü bir yapıya sahip olması ülkemizde müşteriler tarafından çokça tercih edilmesini sağlayan bir diğer önemli özellik olmaktadır.

Yapraklı menteşeler bu alanda Çelik ham maddesi ile ortaya çıkartıldığı zaman özellikle kapı gibi gün içerisinde çokça açılıp kapanan bölgelerde aşınmaya karşı önemli bir direnç gösterebilir. öte yandan dolaplarda ve  pencerelerde yapraklı Çelik menteşelerin kullanımı yine sizlere hem ekonomik hem de görüntü olarak son derece şık bir dizayn sağlayacaktır.

PVC plastik kaplamalı menteşeler ise Çelik yapraklı menteşeleri oranla daha az dayanıklı olup Bununla birlikte daha şık bir görüntüye sahip olduğu için tercih edilmektedir. özellikle PVC kapılar ve PVC pencereler de çokça tercih edilen bu yapraklı plastik menteşeler görüntü itibariyle son derece şık bir yapıya sahiplerdir.

Fiyatlar

Yapraklı menteşeler üretim aşamasındayken öncelikle hangi madenden yapılacağına karar verilir.  Günümüzde paslanmaz çelikten yapılan yapraklı menteşelerin üretimi diğer madenlerden üretilen yapraklı Menteşe üretimlerine nazaran oldukça fazla olmaktadır.

İnsanlar ekonomik ve uzun dönem dayanıklı olacak menteşeleri tercih ettiklerinden ötürü paslanmaz çelikten hammaddeye sahip menteşeleri büyük bir ilgi ve alaka vardır.

Yapraklı menteşeleri fiyatları kullanılan madenin cinsine göre değişiklik göstermektedir. örnek olarak alüminyum kullanılarak yapılmış olan bir Menteşe Mini fiyatı tasarımına göre 2,5 TL ile 5 lira arasında değişiklik gösterebilir.  Bununla birlikte paslanmaz çelikten üretilen yaprak menteşelerin fiyatları ise 4,5 lira ile 7 lira arasında değişiklik gösterebilir. fiyatların değişiklik göstermesinin etkileyen temel faktörlerini arasında tamamen hangi madenden üretildiği değerlendirilmektedir.

Hollanda evinizin hangi bölümünde kullanacağınıza dikkat ederek yaprak menteşelerinin tercihini kaliteli veya biraz daha düşük kaliteli hammaddelerden Tercih edebilirsiniz. Tuvalet banyo gibi kapıların menteşelerini tercih ederken Mümkün Mertebe paslanmaz çelikten oluşan yaprak menteşeleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ülkemizde son derece kaliteli bir hizmet sunan ve bu alanda kendi başarısını kanıtlamış olan MENSAN MENTEŞE şirketinden sizlere en uygun menteşeler hakkında detaylı bilgi alabilir ve kaliteli bir fiyat üzerinden alışveriş gerçekleştirebilirsiniz1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle