Günümüzde kapı ve pencerelerde çokça kullanılan PVC doğramaların modelleri fiyatları ve çeşitleriyle ilgili detaylı bilgileri hazırladık. Yazı içerisinde bu alanda seçimlerinizi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğine dair önemli tavsiyeler ve bilgiler yer almaktadır.

Kalitesi belirleyen faktörler

PVC doğrama ürünler

PVC doğrama ürünler

PVC doğrama kalitesini etkileyen 9 farklı önemli faktör bulunmaktadır. Bu faktörler sırasıyla PVC’nin profili destek sacı conta bağlantı elemanları aksesuarlar montaj malzemeleri cam ekstra işler ve İşçilik olarak göz önüne alınmalıdır. Bu faktörler PVC doğramaları sistemlerinin kalitesini doğruda arasında yer almaktadır.

Özellikle kaliteli bir PVC doğrama elde etmenin ilk önemli şartı kaliteli bir profil kullanmak olacaktır. Standartların gereklerini yerine getiren ve teknik birikim ve uygulama esnasında sorun çıkartmayacak yalıtım değerini ortaya çıkartabilecek PVC profili kullanılmalıdır.

PVC doğrama işlemlerinde profil standartlarının kalitesi bu alanda başarılı sonuç almayı etkileyen en önemli faktördür. Projeden tam bir performans alabilmek ve gerekli yalıtımı konforu ve görüntü ortaya çıkabilmesi adına doğrama işlemlerinde doğru bir profil tercih edildiğinden emin olmak gerekmektedir. PVC doğrama işlemini gerçekleştirecek olan şirketin bu alanda gerçekleştirmiş olduğu daha önceki referansları göz önünde bulundurmanız şirketlerin PVC doğrama da sizlere soracağı günler hakkında bilgi edinmenizi sağlayabilir.

Eğer ki kalitesiz bir profil kullanılıyorsa minimum sonuç alınacağı için bu alanda başarısız bir uygulama ortaya çıkabilir bu nedenden ötürü Öncelikle PVC doğrama işleminde profil seçiminin doğru bir şekilde gerçekleştiğinden emin olmak gerekir

İşlemlerinden maliyet etkileyen sebepler

PVC doğrama işleminde maliyetini etkileyen sebeplerin başında kullanılan ürünlerin kalitesi ve işçiliğin kalitesi gelmektedir.

Bunun dışındaki faktörlerin tamamı maliyet üzerinde oldukça büyük bir söz hakkına sahip değildir. PVC doğrama işlemini yapacak olan firma sizlere işçilik kalitesini üstün bir şekilde sunan ve olsa ve PVC profilinden tutunda diğer Gerekli olan tüm ekipmanlara kadar kötü malzemeler kullanıyorsa bu durumda olduğu için uygun bir fiyata ortaya çıkacaktır.

Bilinmesi gereken önemli bir diğer sebep ise kalitesiz profil ve kalitesiz işçilikten ötürü ortaya çıkarmak istediğiniz kapı pencere gibi Mamulleri son derece verimsiz olacağıdır. eğer ki yalıtım konusunda başarılı ve son derece şık görüntüye sahip bir çalışma yaptırmak istiyorsanız .

PVC kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

PVC ısı yalıtım açısından son derece avantajlı olmasıyla birlikte montajı ve imalatından sonra kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı önemli durumlar bulunmaktadır.

Bu durumların başında PVC’nin montajı gerçekleştirildikten sonra hemen üzerindeki yapışkanlar çözülmeden önce iyi bir temizlik aşamasından geçmesi gerekiyor. Aksi takdirde PVC sisteminizde tam olarak verim alamazsınız.

PVC doğrama işleminden sonra kapıya da pencerelerinizin montajı bittikten sonra temizliği gerçekleştireceğiniz olan temizlik malzemesinin krem yada sabun biçiminde olanlarından tercih edilmesi yine doğramaların verimli bir şekilde kullanılabilmesi için son derece büyük önem teşkil eder. .

Avantajları

PVC doğrama sistemi ile yapılmış olan pencerelerde kapılı ısı yalıtımı ve görüntü açısından son derece büyük bir artı sağlar. özellikle kışın soğuk geçtiği bölgelerde PVC kapatılarak yapılmış olan kapı ve pencere veriniz içerideki soğuk havayı dışarıya almama konusunda oldukça başarılı sonuçlar gösterecektir.  Aynı zamanda PVC doğrama sistemi ile gerçekleştirmiş olduğumuz kapılarımız Özellikle iç mekân kapılarında kullanıldığı zaman tuvalet banyo gibi alanlarda koku ve benzeri rahatsız edici durumları diğer odalara yayılmasını önler.

Bu durumlardan ötürü PVC kaplama özellikle evlerin iç ve dış kapı pencere mekânlarında kullanıldığı takdirde ısı yalıtımı ve görüntü açısından kullanıcısına büyük bir avantaj sağlayacaktır. PVC doğrama işlemini gerçekleştirecek olan şirketin sizlere kaliteli malzeme ve iyi bir işçilik sunmasından emin olmanızda fayda bulunur.  PVC’den tam bir performans olabilmek için özellikle PVC görüntü seçimi ve işçilik konusundaki çalışmaları üst düzey şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir Aksi takdirde sonuçlar başarısız olabilir.

PVC doğrama bakımları

PVC doğrama ile yaptırmış olduğunuz pencere ve kapılarınızın Bakımlarını gerçekleştirmek için öncelikle bütün bir temizlik alışkanlığına sahip olmalısınız.  PVC Yarın temizliğini gerçekleştirirken içerisinde az miktarda Parti olmayan Deterjanların tercih edilmesinde büyük bir avantaj göreceksiniz aynı zamanda metal donanımlı su ve yağ sabunla temas ettirmemeye büyük bir Özen göstermelisiniz.  Dövmenin yapısını bozmamak açısından bu tavsiyeler ciddi anlamda önemlidir.

Bütün Bakımlarını doğru şekilde gerçekleştirdiğiniz PVC doğrama kapı ve pencerelerinizin kullanım ömrü 10 yıldan uzun süre olarak planlanmıştır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle