Evlerin dışarıya açılan kapıları arasında balkon kapıları da vardır. Bu yüzden kalite açısından balkon kapılarına da önem vermek gerekiyor.

Balkon kapısı nasıl seçilir?

Balkon kapısıBalkon kapıları dışarı ile bağlantıyı sağlayan yapılardır. Böyle oldukları için de özellikle alçak katlı dairelerde emniyet konusundan tam donanımlı olmalıdırlar.

Balkon kapıları tercihe göre PVC ve ya cam kaplı olabilir. Ancak sürgülü kapılarda balkonlarda tercih edilmektedir.

Balkon kapılarını seçerken binanın yapısına uygun olmasına dikkat etmek gerekir. Böylece kapılar tam olarak görevini görür.

Özellikle Fransız balkonlarda kullanılan kapılar büyük boyda oldukları için yalıtımı sağlaması açısından daha kaliteli olmalıdırlar.

Balkon kapıları geniş oldukları için yalıtımı tam olarak sağlayamayabilir. Kapılarda açıklık kalmaması ürünün  tam olarak görevi sağlamasına yardım eder. Camların kaliteli olması da bu açıdan önemlidir.

Kapınızı alırken internet üzerinden fikir edinebilirsiniz, ancak yerinde gidip göreceğiniz bir kapı sizi memnun etmeye yetecektir.

Firmalar kampanyalarını broşürler ile duyurmaktadır. Bu sayede firmalardan haberdar olabilirsiniz.

Eğer kullanacağınız oda küçük ise sürgülü bir balkon kapısı tercih etmelisiniz.

PVC balkon kapı

PVC balkon kapıBalkon kapıları genellikle pencereli olarak tasarlanır. Yalıtımı sağlayan en güçlü tasarımlarda PVC kaplama olan kasalardır.

PVC uygun fiyatta kolay montaj ile takıldığı için hemen hemen her evde karşımıza çıkmakta. Özellikle de balkon kapılarında tercih edilmektedir.

PVC kapı olmasına rağmen pencere gibi çalışır. Kolu içerdedir. Dışarıdan kumanda edilmesi, açılıp kapatılması mümkün değildir.

Yüksek doğramalar için uygundur. Farklı eşik uygulamaları yapılabilir. Genişlik arttıkça problem çıkarma riskleri de artmaktadır.

PVC kapılar toz tutmazlar özel yapımla üstlerinde kayganlaştırıcı ilaç kullanılmaktadır. Bu da PVC kapıları tercih etmek için oldukça güzel bir sebep.

PVC kapılar genellikle standart boyutlarda olmaktadır. Ancak çoğu zaman binanın boyutuna göre ölçü alınarak yapılmaktadırlar.

Özel olarak imal edilirken ürünler belli işlemlerden geçirilir ve fabrika ortamlarında üretilmektedirler. Birçok öncü firması vardır.

Model ve fiyat seçimi

Balkon kapıları balkonun boyutuna göre değişiklik gösterse bile belli firmalardan kolaylıkla satın alınabilir.

Firmaların hepsi kendi alanlarında uzmandır. Ancak hangisinin daha iyi olduğunu denemeye göre seçemeyeceğimiz için bilgi edinmek gerekir.

PVC üreten firmalar balkon kapılarında oldukça iyi modeller üretmektedirler. İstenilen boyutlarda üretim yapabilirler.

Çoğu firma ürünlerini kataloglara basarak tanıtır. Bu yöntem sayesinde istenilen kolayca yapılır.

Sanayi bölgelerinde belli işlemlerden geçerek yapılan balkon kapıları için fiyat fazla değildir. Camlı sistemli olanlarda fiyat biraz daha yükselmektedir.

PimapenPimapen adı ise alanında bir marka olmuştur. PVC yapıların hepsinin adı Pimapen olarak anılabilmektedir. Kalitesi oldukça yüksek ve garantili ürünlerdir.

TSE kuralları çerçevesinde insan sağlığına tehdit oluşturmayacak ürünler oluşturduğu için güvenle tercih edebilirsiniz.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
ADOPEN Fransız balkon kapısı 1000 TL – 6000 TL Yere kadar camlı sistem
PİMAPEN Çift camlı balkon kapıları 1500 TL – 8000 TL Çift camlı yalıtımı yüksek sistem
fIRATPEN Tek açılım sistem 750 TL – 5000 TL Dışarıdan açılmayan sistem

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle