Son derece uygun fiyatlı ve işlevsel olarak kullanışlı yapıda tasarlanan pimapen kapı modellerine bir çok yapı marketi ve firmadan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Pimapen Kapı Kilitleri

pimapenPimapen kapıların kullanımı arttıkça, güvenlik sistemlerinin çeşitliliği de bir o kadar artıyor. Evinizde kullandığınız Pimapen kapılar için, kullanmamız ön görülen bazı kapı kilitleri bulunmaktadır.

Pimapen kapınızı nerede kullanacaksanız o bölgeye en uygun kilit sistemini seçmeniz gerekmektedir. Her yere aynı sistem kilit kullanırsanız, rahatsız olma olasılığınız yüksektir.

PVC Banyo – WC Kapı Kilitleri

Standart olarak tuvalet ve banyolarda kullanılan Pimapen kapılarındaki kilit sistemidir. Çevirmeli dizayna sahiptir. Anahtar ile çalışan modelleri nadirdir. İçerideki anahtar kilitlendiği zaman dışarıdan açılmayacak şekilde ayarlanmıştır. İç kısımda kullanıldığı için güvenlik açısından fazla bir beklenti karşılamaz. Kapı ile uyumlu, şık görünüme sahiptir. Standart olarak genişliği 16mm, ekseni 90mm boyutundadır.

PVC Oda Kapı Kilitleri

Genellikle odalarda kullanılan Pimapen kapıların kilit sistemlerini oluştururlar. Bildiğimiz kilit düzeneğinin Pimapen kapılar için uyarlanmış hali diyebiliriz. Standart PVC kapı kilitlerinin aksine, çevirmeli bölme ile değil anahtar ile açılır. Hem içeriden hem dışarıdan açılma özelliği vardır. Diğer kilit sistemlerine göre standart güvenlik düzeyi sağlamaktadır. Standart olarak genişliği 16mm, ekseni 90mm boyutundadır.

PVC Silindirli Kapı Kilitleri

İçerisindeki silindir sayesinde anahtarsız açılması oldukça güçtür. Kapınızın zorlama ile açılabilmesi bir tek kapının kırılması ile mümkündür. PVC kapı kilit sistemlerindeki en güvenli düzeneklerden birisidir. Çift katmanlı koruma sağlar. Pek yaygın olmasa da PVC kapı meraklıları için ideal bir sistemdir. Standart olarak genişliği 16mm, ekseni ise 85-92mm boyutundadır.

PVC Silindirli Makaralı Kapı Kilitleri

PVC kapı kilit sistemlerindeki en güvenli kilit modelidir. Silindirli Makaralı sistemi sayesinde kapının zorlama ile açılması oldukça güçtür. Makarası kilidin dışarıdan döndürülmesini zorlaştırır. Genel olarak güvenliği üst düzeyde tutan kullanıcılar için idealdir. Standart olarak genişliği 16mm, ekseni ise kapının modeline göre değişmektedir.

Pimapen Kapı Fiyatlarıpimapen3

Genellikle balkonlarda kullanılan Pimapen kapılar, son zamanlarda neredeyse bütün evlere girmeyi başardı. Bu başarısını tabi ki şıklığına, kullanılabilirliğine ve fiyat seçeneklerine borçlu.

Pimapen kapılar sektör içerisinde PVC kapı olarak geçmektedir. Genel olarak piyasadaki satış fiyatlarını sizler için derledik. Standart Pimapen kapı modellerinin, en düşük ve en yüksek fiyatlarını, özelliklerine göre sizlere sunmaktayız.

En uygun fiyata bulabileceğiniz Pimapen kapı fiyatı 150 liradan başlamaktadır. Bu fiyata bulacağınız Pimapen kapının standart özellikleri şunlardır.

PVC Kapı 80 CM X 1.90 CM
4 + 12 + 4 ISICAMLI
Kol, kilit ve aksesuar ürünleri fiyata dahil edilmektedir
Kullanım alanına göre farklı model ve özellikler kullanılabilir.(buzlu cam vs.
Beyaz renklidir.
6040A kasa profili: 5.320 MT
6040A kanat profili: 5.320 MT
6040A orta kayıt profili: 0.780 MT

Ağıda ise en yüksek fiyattan ulaşabileceğiniz kapı modelinin fiyatına bakalım. Özelliklerini vereceğimiz kapı modeline 200 liraya sahip olabilirsiniz. Tabi ki verdiğimiz rakamsal değerler yükseldikçe kapınızın fiyatı da artacaktır.

Renkli pimapen kapı modeli
Yukarıdaki standart özelliklere sahiptir
Boyut olarak enden 80 cm boydan ise 200 cm ve üzeri tasarlanmaktadır.

Model seçenekleripimapen2

Pimapen kapılar genellikle konut, ofis, iş yeri, kamu binaları ve bütün yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Pimapen kapı sistemleri ülkemizde genel olarak tuvalet, balkon ve WC kapılarında kullanılmaktadır.

Son zamanlarda Pimapen kapıların yaygınlaşması ile geliştirilen kilit sistemleri sayesinde, darbeye karşı kapılar üretilerek dış bölmelerde de Pimapen kapılar kullanılmaya başlanmıştır.

Pimapen kapılar içeri ve dışa açılma özelliği ile oldukça pratiktir. Kapının yerleştirileceği bölgeye göre kaydırma sistemi şeklinde de açılıp kapanma özelliği mevcuttur. Genel olarak beyaz renkte tercih edilen Pimapen kapılar, binanın ve çevrenin dizaynına göre ahşap görünümlü olarak ta üretilebilir.

Ceviz, kestane, sedir, maun, lamine, meşe ve budaklı meşe desenleri ile üretilebilmektedir. PVC kapılar diğer kapı çeşitlerine göre daha kullanışlıdır. Özellikle bakım ve temizlikleri oldukça kolay yapılır. Isı yalıtım düzeyi oldukça iyidir. Genel olarak yılda iki kez yağlanması yeterlidir.

Bu kapılar evinizin şekline göre kemerli dediğimiz üstü yuvarlak olacak şekilde üretilebilmektedir. Bu modeller genellikle istek doğrultusunda üretilir ve oldukça şık görünüm sağlar.

Amerikan kapı ile aynı düzeyde kaliteli bir görüntü elde edebilirsiniz. Pencereli olan modellerde, cam kalınlığı 32 mm civarına kadar çıkabilir. İstenilirse bu kapılarda sandviç panel kullanılarak ısı yalıtım düzeyi artırılabilir. Bu özellikler dikkate alındığında rakiplerine oranla oldukça kullanışlıdır.

Kapı ayarı ve tamirat işlemleri

Pimapen kapılar genel olarak sorunları da beraberinde getirir. Kapınız yerine oturmaz, kilit çevrilmez, cam rayları yerinden oynar, yalıtım işe yaramaz gibi birçok sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları hepsinin bir çözümü var.

Kapı kapanıp açılma durumuna bağlı tamiratlar

Genellikle menteşe kısmından kaynaklı bir sorundur. Kapınız yerine düzgün oturmuyorsa, menteşe kısmını kontrol etmeniz gerekiyor demektir.

Kapınızı monte edildiği yerden sökerek ilgili bölgelere bakarak gevşemiş kısımları onarmanız sorunu halledecektir.

Kilite bağlı tamiratlar

Büyük ihtimal kapınızda ayar bozukluğu vardır. Eğer kapınız öne veya arkaya yatıksa kilit contaları tam oturmuyor demektir.

Bunun için yukarıda bahsettiğimiz kapı ayarını yapmanız gerekir. Eğer sorun hala devam ediyorsa kapı kanat ayarlarının düzgün olması gerekir. Bir diğer durum ise kapı kilit mekanizmanız bozuk olabilir. Bu durumda değişmeniz sorunu halledecektir.

Tamir kısmında en önemli kısım hasarın nerede olduğunu bulabilmenizdir. Pimapen kapılar yapboz gibi olduğu için çok rahat tamir edebileceksinizdir.

Rüzgara bağlı olarak tamirat gerektiren kapılar

Bu sorun genellikle kapı arasındaki lastiklerin gevşemesinden kaynaklanır. Kapınız kapandığında lastikler tam sıkışmıyorsa, oluşan boşluktan hava içeriye rahatlıkla girecektir.

Bu durumda kapınızın kapanabilmesi için yukarıdaki ayarların tam olarak yapılması gerekmektedir. Bir diğer olabilecek sorun ise lastiklerinizin yerinden çıkmasıdır. Bu durumda lastiklerinizi yerine monte etmeniz veya baştan değişmeniz kesin sonuç verecektir.

Pimapen Kapı Ayarı

Pimapen kapıların yaygınlaşması ile sorunlarda Günyüzü’ne çıkmaya başladı. Ne kadar kullanımı rahat olsa da bir süre sonra kullanıma bağlı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Pe ki neden Pimapen ayarları bozulur?

  • Pimapen kapıların bozulmasındaki nedeni, zaman içerisinde Pimapenin kendisini salmasından kaynaklanır. Bir diğer neden ise Pimapen pencerelerinin sağlam monte edilmemesinden dolayı, kanat bölümünün zaman içerisinde düşme yapıp kitlenemez hale gelmesidir.
  • Bu sorun bütün Pimapen kapılarda mevcuttur. Özellikle kalite olarak düşük bir kapınız varsa başınızı çok kısa sürede ağrıtmaya başlayacaktır. Pimapen kanat ayarlarını düzeltmeniz için, öncelikle pimapeninizin çeşidini bilmeniz gerekir.
  • Normal açılımlı kanat ise camın çitalarını sökerek, cam köşelerine, cam tozu ekleyip kanatları yukarı kaldırmanız gerekiyor. Eğer çift açılımlı pencere kullanıyorsanız, mekanizmanın kendi ayar kısmını ayarlayarak kanadı yukarı kaldırmanız gerekir.
  • Eğer bu seçeneklerde başarılı olamadıysanız menteşeleri ters çekerek kanatları yukarı kaldırmanız gerekir. Genel olarak Pimapen kapılarınızı kendiniz, usta çağırmadan kolaylıkla halledebilirsiniz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle