Ülkemizde apartman inşaatının yaygınlaşması ile, apartman kapıları da sektör içerisinde önemli bir yere sahip oldu. Öyle ki onlarca ailenin yaşadığı bir binada kapıyı seçimini de herkesin hoşuna gidecek şekilde yapmak gerekir.

Apartman kapıları

Turhanlar Çelik Apartman Kapısı modeli

Turhanlar Çelik Apartman Kapısı modeli

İlk yıllarda pek önem verilmeyen kapılarımız, zamanın ilerlemesi ile günümüzde en önemli bölümlerden birisini oluşturur hale gelmiştir. Kapıların çeşitleri bina fertlerinin isteklerine göre değişiklik göstermektedir. İlk başlarda alüminyum ve saç karışımı kapılar tercih edilirdi. Bunun sebebi bu modellerin uygun fiyattan satışa sunulmasıydı.

Geniş bir sektör olmadığı içinde, tercih edebileceğimiz fazla model yoktu. Günümüze yaklaştıkça güvenlik açısından kullanıcıları tatmin eden, hırsızları korkutan çelik kapılar yaygınlaşmaya başladı.

Çelik kapıların güvenlik düzeylerinin yüksek olması sayesinde, günümüzdeki en tercih edilesi kapı modellerinin başında gelmektedirler.

Fiyat olarak kullandıracağınız malzemeye göre değişiklik görülmektedir. En uygun apartman kapısı modelleri 200 liradan başlayıp, uç seviyeye çıktığımız zaman 6000 bin lirayı görmektedir.

Apartman kapıları, genellikle isteğe göre üretilmektedir. Günümüzdeki teknolojinin etkisi ile akıllı kapı seçenekleri de mevcuttur. Bu kapılar genellikle güvenlik konusunda özen gösteren kullanıcılarımız için en ideal seçimdir.

Fiyat bilgisiapartman kapısı2

Apartman kapısı arayan kullanıcılar için piyasayı araştırdık ve bütün model kapıların fiyat listesini çıkarttık. Yazımızın devamında kapı modelleri hakkında kısa bilgi ve fiyatlandırma hakkında bilgi vereceğim.

Çelik Kapı Fiyatları

Kapı modelleri içerisinde en güvenli ve uzun ömürlü olan kapıdır. Genel olarak tercih edilen kapı modelidir. İçerisindeki alışıma göre fiyatlandırmada farklılıklar gözükmektedir. Genel olarak tercih edildiği için rekabet ortamı doğmuştur. Bu sebepten ötürü 250 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar değerlerde satılmaktadır. 250 liralık modeller genellikle güvenlik açısından pek verim vermezler. İçerisindeki çelik alaşımı oldukça düşüktür.

Amerikan Kapı Fiyatları

Apartmanlarda pek tercih edilmeyen Amerikan kapı modelleri genellikle güzel görüntüsünden dolayı ilgi gördüğü için, kaliteli olanları tercih edilmektedir. Bu kalite doğrultusunda 150 liradan başlayıp 750 liraya kadar fiyatlar ile satışa çıkartılmıştır. İstediğiniz özelliklere göre fiyatlarda oynama olacaktır.

Akordiyon Kapı Fiyatları

Genellikle iş merkezlerinde tercih edilen bu kapılar fiyat olarak oldukça uygundur. Hafif ve ince malzemeden yapılan bu kapılar 150 ile 350 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Ahşap Kapı Fiyatları

Genellikle maliyeti düşürmek amacı ile kullanılan bu kapı modelleri çelik kapılara göre daha uygundur. Güvenlik zafiyeti olan bu kapıların fiyatı ahşap’ ın kalitesine göre değişiklik göstermektedir. 200 liradan başlayıp 500 liraya kadar fiyatlarla alıcı bulmaktadır.

Alüminyum Kapı Fiyatları

Pek tercih edilmeyen bu kapılar genellikle 150 ila 300 lira arasında alıcı bulmaktadır. Güvenlik ve görünüm açısından kullanıcıları tatmin etmeyebilir.

Modellerapartman kapısı

Apartmanların yaygınlaşması ile ihtiyaç duyulan farklı modeller, üreticiler tarafından oldukça güzel alternatifler ile kullanıcılara sunuluyor. Bu modellerden hangisi zevkinize ve ekonominize uygunsa, güzel bir piyasa araştırması yapmanızı öneriyorum.

Çelik Kapı

Günümüzdeki en yaygın kapı modelidir. Bunun sebebi oldukça güvenli, kaliteli ve uzun ömürlü olmasıdır.

 • Bu kapı modelleri güzel bir araştırma sonrası oldukça uygun fiyata karşınıza çıkabilir.
 • üvenlik konusunda rakiplerine karşı oldukça yüksek performans sağlar.
 • Özellikle kaliteli bir kapı modeli tercih ettiyseniz, hırsızlar için oldukça caydırıcı bir etki göstermektedir. Kapıdaki alaşım miktarını dikkate almanızda fayda var.

Amerikan Kapı

 • Apartmanlarda pek sık kullanılmayan kapı modelidir. Genellikle görünüme önem veren kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır.
 • Bu kapılar günümüzde güvenlik açısından oldukça sıkıntı yaratabilirler.
 • Genellikle akıllı düzeneklerle kullanılan alanlarda tercih edilmelidir.
 • Eğer güvenlik önlemleriniz yoksa Amerikan kapısı olan kullanıcılarımızın evleri risk altındadır demektir.
 • Görüntü açısından oldukça hoş görünüme sahiptir.

Akordiyon Kapı

 • Bu kapılar genellikle tercih edilmemektedir. İş hanı olarak kullanılan apartmanlarda göze hitap etmesi amacıyla nadiren kullanılmaktadır.
 • Akordiyon kapı, öne arkaya değil de, sağa sola doğru açılan modellerdir.
 • Perde görünümüne sahiptir. Hafif malzemeler kullanılarak üretilir.

Ahşap Kapı

 • Genellikle apartmanların yaygınlaşmaya başladığı ilk yıllarda kullanılan kapı modelleridir.
 • Görünüm olarak sadedir. Şekil itibariyle özel üretim olmadığı sürece sabittir.
 • Güvenlik düzeyi oldukça düşüktür. Günümüzde ekonomik yükten kurtulmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih sebebidir.
 • Fiyat olarak diğer modellere göre daha uygundur.

Alüminyum Kapı

 • En düşük kaliteye sahip kapılardır.
 • Görünüm olarak hiçbir özellik vadetmez.
 • Pek tercih edilmeyen bu kapılar, kırsal alanlarda kullanım olarak yaygındırlar.
 • Günümüzde yeni inşaatlarda görme imkanımız pek yoktur. Güvenlik düzeyi oldukça düşüktür.

Otomatik Kapı

 • Genellikle iş merkezi olarak kullanılan apartmanlarda kullanılır.
 • Gelen her misafire kapı otomatik açılır. Herhangi bir güvenlik önlemi yoktur.
 • Eğer apartmanınızı iş hanı olarak kullanma niyetindeyseniz oldukça hoş bir görünüm katacaktır.
 • Fiyat olarak oldukça pahalıdır. Kişisel kullanım için kullanılan apartmanlar için uygun değildir.

Kapı kilidi modelleri

Apartmanların yaygınlaştığı bu dönemde, kapı kilidi modelleri de kendilerini oldukça geliştirdi. Bu modelleri sizler için derledik ve kilit modelleri hakkında bilgi sağlamanız adına ele aldık.

Gömme kapı kilidi modelleri

 1. Kapı içerisine monte edilmiş kilit modelleridir.
 2. Genellikle çelik ve ahşap kapılarda kullanılır.
 3. Güvenlik açısından standart kaliteye sahiptir.
 4. İsteyenler ek kilit sistemleri ile güvenlik düzeylerini artırabilirler.

Silindir kapı kilidi modelleri

 1. Kilit modelleri özellikle KALE sayesinde oldukça güvenli hale geldiler.
 2. Yüksek oranda çelik malzemeden yapılan bu modeller oldukça güvenli.
 3. Dışarıdan yapılan müdahalelerde açılmamaları ile diğer kapı kilit modellerinden ön plana çıkmaktadırlar.

Çelik kapı kilidi modelleri

 1. Genellikle kapılarımızda mevcut olan kilit modelleridir.
 2. Özel istek olmadığı sürece çelik kapılardaki mevcut kilit sistemidir.
 3. Güvenlik düzeyi yüksek değildir ama içeri girmek isteyene zorluk çıkartır.
 4. Tek güvenlik düzeyi olan bu kilit modelleri tek anahtar ile çalışmaktadır.

Dıştan takılabilir kilit modelleri

 1. Genellikle elektrik ile çalışan bu modeller, kapının dış tarafında bulunur.
 2. Açılış sistemi içeriden ve kapıdan anahtar ile sağlanır.
 3. Genellikle apartmanların dış kapılarında bulunan sistemdir.

Apartman Kapısı Kilit Sistemi

Apartmanların yaygınlaşması ve günümüz koşullarının kötüye gitmesinden dolayı kapı kilit sistemleri oldukça önemli bir hal aldı. Bu kapı kilit sistemlerini sizin için derledik.

kilit

Silindir kapı kilit sistemi

Zorlandığı zaman ucu kırılarak, müdahaleyi imkansızlaştıran bir yapısı vardır. Maymuncuk ile kilidi açmanız mümkün değildir. Döner sürgüleri sayesinde levye ile müdahaleler ile açılması mümkün değildir. Matkap ile delinmeyecek kadar sağlamdır.

Silindirli gömme kilit sistemi

Rulman sistemi ile bileği zorlamadan kolay ve sessiz kullanım sağlar. Ahşap kapılar için renk gömme seçenekleri mevcuttur. İki türlü kilitleme seçeneği mevcuttur. Genellikle çelik malzemeden kullanıldığı için kaliteli bir düzenektir.

Dıştan takma tirajlı kilit sistemi

12 volt elektrik ile çalışmakta olan kilit sabit silindiri sayesinde çok kolay monte edilir. Dıştan takma elektrikli buton sayesinde çalışır. Nikel kaplama gövdeden oluşur. Ahşap, çelik ve metal kapılara uygun üretilmektedir. 5 anahtar ile çalışabilmektedir.

Çelik kapı kilit sistemi

Genellikle kapılarımızda kullanılan kilit sistemidir. Tek anahtar ile çalışan modellerinin yanında iki anahtarlı modellerde mevcuttur. Seçtiğiniz modele göre içeriden 3 adet kilitleme imkanı sunan modeller mevcuttur. Dışarıdan anahtarsız açılması oldukça zordur.

İç kapı gömme kilit sistemi

Genellikle ahşap kapılarda kullanılır. Kol yatağı çelikten oluşur. Güvenlik açısından diğer modellere göre biraz daha esnektir. Zamak alışım ile üretilmiştir. Tek anahtarlıdır.

Dıştan takma emniyetli kilit sistemleri

Kapılardaki ekstra kilit sistemini oluşturmaktadır. Kapımızdaki sabit kilit ile yetinmeyen kullanıcılar içeriden ekstra bölüm oluşturarak ek olarak yerleştirdikleri kilitlerdir. Genel olarak düğme veya çevirme kolu ile çalışan kilitlerdir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle