Otellerde kullanılan kapı kilidi çeşitleri ve sahip olması gereken özelliklerle ilgili sizlere yazımızın devamında bilgi aktarıyor olacağız. Ayrıca bu kapı kilit sistemlerinin hizmetini veren öncü firmalar ve model fiyat tablolarına da ulaşabilirsiniz.

Özellikler

203-1Otel kapı kilit sistemleri daha çok 5 silindirli mandal yapısı ve sabotaja karşı korumalı ve güvenilir olması gerekmektedir. Bununla birlikte sağlam bir çelik gövde ve mifare kart özelliği ile çalışma ve otelde yer alan farklı otomasyon sistemleriyle de uyum sağlaması önemlidir.

Bir otel kapı kilidinde olması gereken özellikler ise şu şekildedir;

  • Kilit saatlerinin güncelliğini sürekli koruması,
  • Kart kullanım süresi dolduğunda girişlerin engellenmesi,
  • Hırsızlığı önleyen kilit dilinin yer alması,
  • 3 renk ikaz ışıkları sayesinde kilit durumunun görsel olarak da takip edilmesi,
  • Otel içerisindeki büro programlarına entegre edebilmesi,
  • Düşük pil erken uyarısı vermesi ve devre pillerinin de en az 2 yıl kullanım ömrünün olması,
  • Kilitlerdeki son girişlerin kontrolü ve izleme gibi hareketlerin takibi,
  • Tüm giriş-çıkış ve kullanıcı hareketlerinin takibinin yapılabiliyor olması gerekiyor.

Otel tipi kilitler arasında saten anahtarlı topuzlu kilitler, kadeh tipi saten topuzlu kilitler, yuvarlak saten topuzlu kilitler, Amerikan kilidi ile yapılmış sarı topuzlu kilitler ve antik bakır topuzlu kilitler kullanılabilmektedir.

Bu kilit çeşitlerinin tamamı oldukça güvenli bir şekilde tasarlanmış ve otellerin güvenliği için de tercih edilmiştir. Otel güvenlik sistemleri önemli olduğu için firmalar da bu konudaki tasarımlarını uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Öncü Firmalar

Otel kapı kilitleri konusunda sizlere öncü firmalar ve uyguladıkları fiyat politikalarını içeren tablomuzu sunuyoruz. Bu tabloyu inceleyerek sizler de otel kapı kilidi için karar verebilirsiniz.

Firma adı Model Fiyatı Özellik
POSSE Otel Kapı Kilidi 26 TL Yuvarlak saten topuzlu
POSSE Otel Kapı Kilidi 26 TL Kadeh tipi saten topuzlu
KALE Otel Kapı Kilidi 37 TL Saten Anahtarlı Amerikan kilit
KALE Otel Kapı Kilidi 29 TL Saten Topuzlu Amerikan kilit
KALE Otel Kapı Kilidi 32 TL Topuzlu kilit saten anahtarlı

 

Bu firmalar arasında günümüzde en çok ‘KALE’ firması tercih edilmektedir. Sizlere de bu konudaki önerimiz bu yönde olacaktır. Otel WC kapı kilitlerinde de oldukça başarılı olan bu firma uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle otel kapı kilidi ihtiyaçlarınızı gidermektedir.

Kartlı Sistem

Günümüzde artık otel kartlarıyla birlikte anahtarlar tarihe karışmıştır. Bu sayede otellerde kapı kartları kullanılarak daha güvenli bir hizmet verilmektedir.

Kötü niyetli yaklaşımlara karşı özel bir güvenlik sistemi ile oluşturulan bu sistem sayesinde kişiye özel tasarıma sahip olarak kullanılıyor. Bir cüzdan içerisinde de rahatlıkla taşınabilecek bu kartlar manyetik bantlı ve çipli olarak da tercih edilebilir.

Son zamanlarda artık neredeyse tüm otellerde bu yöntem kullanılmaktadır. Bilgisayar üzerinden kontrol edilebilen ve oldukça etkili bir tasarımla programlanan kartlı sistemler sayesinde kişiye özel güvenlik önlemleri de alınmış olmaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle