Kapılar güvenliği sağlasalar bile bazen özel sistemler ile daha iyi güvenlik sağlayabiliyorlar. Bu sistemlerin başında da kartlı sistemler geliyor.

Kartlı kapı kilidi

Kartlı kapı sistemleri daha çok toplu konut olan alanlarda tercih ediliyor. En yaygın olarak kullanılan alan ise oteller olduğu kesin.

Sadece kartı olan ve kilide okutabilecek kişilerin geçebildiği bu sistemler sayesinde güvenlik oldukça kuvvetlenebiliyor.

Kartlı kapıların kullanılabilmesi için kapınızın kilidinin buna uygun olması gerekir. Eğer kilidiniz uygun ise uygun fiyatlar ile kartlı geçiş üstünlüğü tanıyan kapılara sahip olabilirsiniz.

Kartlı kapı kilitleri her kapıya takılmaktadır. Ancak kapının çelik ve ya alüminyumdan olması kilidin daha iyi uyum sağlayıp kartsız girişlere karşı tedbirli olmasını sağlayacaktır.

Kartlı kapı kilitleri genelde kromdan üretilmektedir, böylece kilitler çabuk paslanmaz ve kart kolaylıkla kayıp okutulabilir.

Kartlı kapı kilitleri elektronik sistemler oldukları için devreler ile çalışır. Kartlı kapı kilitleri 4 tane alkalin pil ile çalışır ve ortalama bir buçuk yıllık ömrü vardır.

Fiyatları da kullanılacak pile göre değişmektedir. Eğer kapının açılma özelliği renk ve ışık durumu ile bildirilen sistemler ile birleşir ise fiyatlar yükselmektedir.

Uygun fiyatlar ve modeller

Güvenlik sistemleri üzerine üretim kapan firmalar, kullandıkları malzemeler ile fiyatlarını belirlemektedir.

Eğer kullanacağınız kapı kilidinizin, daha fazla güvenlik sağlamasını istiyorsanız seçtiğiniz kilit uyarı verebilmeli ve yabancılara karşı uyarı vermelidir.

Güvenlik sistemleri üreticileri kullanıcılarını memnun etmek için kartlı sistemlerini sürekli güncellemekte ve özelliklerini arttırmaktalar.

Kilit üreten firmalar arasında olan Access Control Systems, kilitlerini hem kartlı hem de şifreli olarak üretiyor. Ayrıca istenilene göre de korumayı arttırabiliyor. Fiyatları da gayet uygun olarak piyasaya sürülüyor.

Eğer kullanacağınız alanı ışık sistemi ile birlikte ayarlamak istiyor iseniz yine bu firmayı tercih edebilir ve güven içinde kullanabilirsiniz.

firma model fiyat özellik
tekin güvenlik sistemleri Kartlı kapı kilidi 150 TL – 500 TL Krom ile yapılmış kilit sistemi
access control systems Kartlı kapı kilidi 100 TL – 750 TL Şifreli de kullanılabilen kilitler
elit kilit elektronik güvenlik sistemleri Kartlı kapı kilidi 75 TL – 800 TL Suikast butonu bulunan kilit sistemi

Kartlı kapı kilidi nasıl açılır?

Kartlı kapı sistemleri sadece kartlar ile değil şifreleme ve ya buton sistemi ile açılabilmektedir. Bunu sadece kullanıcı bildiği için güvenliği tehdit etmez.

Kartlı kapınızı açabilmek için kartı kapı kilidinin içinden geçirmeniz gerekir. Genellikle uyum sağlar ise yeşil uygunsuz bir kart ise kırmızı ışık yanar.

Renkler sayesinde de kapının açılıp açılmayacağını anlayabilirsiniz ancak alarm sistemi var ise belli denemelerden sonra alarm devreye girer ve hırsızlardan bu şekilde korunabilirsiniz.

Eğer kartınızı unuttuysanız kapıyı açamayacağınız kesin. Alarmı iptal etmeniz gerekir bunun için de kilidi açıp sistemi durdurmanız gerekir, işinden uzman olan birinin yapabileceği bir iştir.

Elektrik ile bağlı olan kilit sistemlerinde elektrikleri kesmek yeterli olacaktır. Manuel kullanıma kilidi hazırlamış olacaksınız.

Bu yüzden yedek kart bulundurmak daha iyi olacaktır ve ya güvenlik sisteminden yenisini temin edebilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle