Evin güvenliğini sağlamak için her ne kadar önlem alınmaya kapılardan başlansa bile önemli olan bir diğer yer ise pencerelerdir. Özellikle müstakil evlerde ve alt katlarda bulunan apartman dairelerinde pencereler sorun olabilmekte.

Cam kapı kilidi özellikleri

Cam kapı kilidiCam kapı kilitleri genellikle düz kilit şeklinde olur. Kilit takılacak yerin içinden kilitler camlara montaj edilir ve genel olarak anahtar ile kilitlenir. Ancak bunların manuel açılan kilit sistemleri de vardır.

  • Paslanmaz cam kapı kilidi sistemleri
  • Cam kapı kolu kilit
  • Şifreli cam kapı kilit
  • Camdan cama cam kapı kilidi

Camlar dışardan gelen hava şartları ile en çok yakın olan yerlerdir. Bu yüzden kaliteli olmaları gerekir paslanmaz cam kapı kilidi sistemleri bu yüzden tercih edilirler. Sıcak ve soğuk hava şartlarında oldukça dayanıklıdır.

Cam kapı kolu kilitleri camların kollarına takılabilen kilitlerdir. Kapı kollarının güvene alınması demek camın açılmasını engellemek demektir. Güvenlik açısından oldukça sağlam kilitlerdir. Anahtarlı olarak açılıp kapanırlar.

Şifreli cam kapı kilitleri özel sistemler ile güvenlik önlemi sağlarlar. Şifre girilerek açılır kapanırlar. Kilitleri açmak için anahtar kaybetme derdine son dedirten bir sistemdir.

Cam kapı kilidiCamdan cama cam kapı kilitleri cam kabin kapılarında, duşa kabin cam kapılarında, özel cam bölme sistem kapılarında, iç mekân ve dış mekân cam kapılarında, cam vitrin sistemlerinde ve alüminyum cam sistem kapılarına, özel proje cam kapılarına, her türlü duşa kabin modellerine uyumludur.

Satın alırken nerede kullanacağınıza dikkat ederek ürünü almanız gerekmektedir. Eğer evlerin korumasında kullanılacaksa cam kapı kolu kilitleri ve paslanmaz cam kapı kilitleri daha çok tercih edilmektedir.

Şifreli cam kapı kilitlerine göre diğerleri fiyat açısından da uygundur.

Yaklaşık fiyatları

Cam kapı kilidiPaslanmaz cam kapı kilitleri normal kilitlere benzedikleri için fiyat açısından biraz daha uygundurlar. Çift kanatlı olarak da üretilirler.

Şifreli cam kilitleri biraz daha modern sistemler ile üretildikleri için fiyatları biraz daha fazladır. Bazı firmalar yurt dışı kaynaklı oldukları için dolar ve Euro bazında fiyat kullanmaktadırlar.

Camların kilitleri kilit bölgesine takılsa bile kapı kolu bu kilidi açmaya yetecek donanıma sahiptir. Bu yüzden korumaya kapı kolundan başlanması mantıklı bir hareket olacaktır. Fiyat açısından oldukça yüksek rakamlar olmasa da dolar ve Euro olarak satış fiyatı sunulur.

Camdan cama yapılan cam kapı kilitleri daha çok geniş alanda cam olan yerlerde kullanılır. Özellik ile özel sistemle cam ile kaplanan kuyumcu gibi mekânlarda emniyeti sağlamak amacı ile kullanılırlar.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
CER Paslanmaz cam kapı kilidi 47,90 TL Paslanmaz çelik ile yapılan kilit sistemleri
Kale Çift kanatlı kilit 89,90 TL Anahtarsız kullanılan kilit sistemi
Ayrıntıshop Şifreli cam kilidi 225 $ Şifre ile açılan kilit sistemi
Perkotek Cam kapı kolu kilidi 130 $ Anahtarlı satine sistem

Değiştirmeleri nasıl yapılır?

Cam kapı kilidiAğırlıkları çok fazla değildir, kullanımları oldukça basittir. Özel sistemler ile de alarm sistemli kilitler kullanılabilir.

Kurulumu manuel yapılır, başka kilit takılacağı zaman diğerini çıkarmak için kurulum aparatları vardır. Paket içerisinden genellikle kurulum malzemeleri çıktığı için kolay monte edilir.

Yabancı kişilere karşı en büyük korumayı sağlayan alarm sistemli kilitler fiyat açısından uygundur, kumandalı ve ya panel tuşlu sistemleri vardır. Satın alan kişi kurulumunu tek başına kolayca yapabilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle