Kapılar güvenlikleri anahtarları ile her ne kadar sağlasalar bile bazen anahtar ile kapıyı kilitlemek güven veremeyebiliyor. İşinde uzman hırsızlar kilitli kapıları açmaktan çekinmiyorlar. Bu da sadece eşyalarımızı tehlikede değil her türlü tehlikeye karşı bizlere de bir tehdit halini alıyor.

Kapı alarmı sistemleri

Kapı alarmıKalite açısından tam tevekküllü bir kapı her ne kadar güven verse bile bazen alarm sistemlerine ihtiyaç duyulabiliyor.

Kapı alarmları her türlü yabancıya karşı en üst düzeyde korumayı sağlar. Yabancılara karşı oldukça hassas sistemlerden oluşurlar.

Fiyat farkının oluşmasının nedeni ise alarm sistemini ne amaçla kullanacağınıza ve ne kadar alanı kapsayacağına göre değişmektedir.

Ev içi kurulum

Kapı alarmı ev içi kurulumKapı alarm sistemi devreye alındığı zaman, dış kapıda ya da pencerelerde bulunan manyetik kontak etkileşimlerinin birbirinden ayrılması ile alarm paneline sinyal gitmektedir.

Siren şeklinde ve ya istenilen yüksek ses gücü ile hane halkı tehlikeye karşı uyarılır.

Kurulumu yapan firma bu alarm seslerini sizden önce duyar ve ekranlarında alarmın nereden çaldığı gözükmeye başlar.

Güvenlik temsilciniz böyle bir durumda hiç vakit kaybetmez ve müşteri ile iletişime geçerek bir sorun olup olmadığını kontrol eder.

Eğer istenirse kurulumun yapıldığı türe göre sinyaller polis, ambulans ve ya itfaiye gibi birimlere de iletilerek çözüme daha çabuk ulaşılması sağlanır.

Eğer takip sisteminden faydalanmıyorsanız, alarm çaldığı zaman yetkililer tarafından bilgilendirilirsiniz.

Bu tarz ev içi kurulumları evlerinde rahat uyku uyumak isteyen insanlar geceleri aktif hale getirirler.

Ev dışı kurulum

Ev dışı kurulumKorumaya aldığınız mekân içerisinde yaşam hareketleri olmadığından hem hareket dedektörleri hem de manyetik kontaklar aktif haldedir.

Alarm sistemi devreye alındığı zaman, pencerelerde ya da dış kapıda bulunan manyetik kontak bileşenlerinin birbirinden ayrılması ya da dedektörlerde herhangi bir hareket algılanması ile alarm paneline sinyal verir.

Uyarı sinyalinin durdurmak için ise 15 saniye içerisinde (kişinin isteğine göre bu süre azaltılıp arttırılabilmektedir.) müşterinin kendi belirlemiş olduğu şifreyi girmesi gerekir. Şifre girildikten sonra alarm sistemi devre dışı bırakılır ve alarm çalmaz. (15 saniyelik uyarı sinyali boyunca sirenler devreye girmez.)

Eğer şifre girilmez ise harici ve dâhili siren yüksek ses gücü ile çalmaya başlayacaktır.

Ev dışı kurulumKişi alarm takip hizmetinden faydalanıyor ise, devreye giren alarm, Alarm İzleme Merkezi temsilcisinin ekranında belirmektedir. Böyle bir durumda temsilci vakit kaybetmeden müşteri ile iletişime geçerek durumu kontrol eder.

İsteğe göre ise alarmın türüne göre polis, ambulans ve itfaiye gibi durum ile ilgili birimin kullanıcıya yönlendirilmesi sağlanmaktadır.

Alarm takip hizmetinden faydalanmıyorsanız alarm devreye girdiğinde otomatik santral tarafından aranır ve alarm durumundan haberdar edilirsiniz.

Ev dışı kurulum genel olarak işyerlerinde mesai bittiği zaman ve ya evde kimse olmadığı zamanlarda tercih edilen bir kurulumdur.

Model ve yaklaşık fiyatları

Kapı alarmıAlarm sistemleri ne kadar alarm kapsadıklarına göre belli fiyatlar almaktadırlar. Kullanılacakları alanın ne kadar hassas ürünler istediği de fiyatı değiştirmektedir. Kullanılan alarmın kumandalı ve ya tuş panelli olması da fiyatı değiştirmektedir.

Modellerin hepsi elektrik kesilmelerine karşı korumalıdırlar. Nerede kullanacak iseniz oraya uygun bir modeli tercih etmelisiniz.

Hareketlere karşı aşırı hassas dedektörleri olan modeller en çok tercih edilen modellerdir.

Kuyumcular gibi hırsızların en uğrak yeri olan mekânlarda tek tuş ile düğmeye basılmaktadır ve bu sayede ilgili birim hızla olay yerine ulaşmaktadır.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Desi Midline 209 TL Ev ve büro alarm sistemleri
Paradox SP 400 499 TL Banka ve döviz büroları tercihi
DSC PC 1616 710 TL Konsolosluk gibi mekânların korunması

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle