Görüntülü sistem sayesinde artık kapımıza gelen kişi ile direk görüntülü olarak iletişime geçebiliyoruz. Evimizde bulunan ekran sayesinde kapı önünü geniş bir kamera sayesinde rahatlıkla görebiliyoruz.

Sistem özelliklerikamera

Görüntülü zil sistemi (Diafon) evinizde, apartmanınızda bundan böyle güvenliği daha fazla hissedebileceğiniz bir sistemdir. Önceden kapımıza gelen kişiyle sadece sesli olarak iletişime geçebiliyor, ismini söyleyen kişinin gerçek kimlikte olup olmadığını bilemiyorduk.

Satış fiyatı genel olarak sistemde kullanılacak malzeme kalitesine ve daire sayısına göre değişmektedir.

Önceden kullandığımız sistemlerde kapımız çalınca sadece ahizeyi kaldırarak, kapıdaki misafirimiz ile sesli olarak iletişime geçebiliyorduk. Görüntülü sistemde ise zilimiz çaldığı zaman ekranımızda kapıdaki misafirimiz görmekle beraber istersek ahizeyi kaldırıp konuşabiliriz, istersek ahizesiz direk kapımızı açabilir veya açmayabiliriz.

 • Daireler kapı ve varsa kapıcı ile iletişime geçebilir.
 • Daire içerisinden kapıyı kolaylıkla açabilir ve merdiven ışıklarını bir tuşla açabilirsiniz.
 • Sistem için kapıcılı veya kapıcısız daireler fark etmez, iki türlü kurulabilmektedir.
 • Kapıcıya takılan sistem normal daire sisteminden biraz daha farklıdır.
 • Bina içerisinden veya dışından zilimiz çaldığı zaman farklı melodiler çalabilir.
 • Yaptığımız konuşmaları üçüncü şahıslar duyamaz.
 • Görüntülü sistem kurulan sitedeki daireler isterler ise görüntülü telefon yerine interkom telefonu taktırabilirler.
 • Binaya çekilen kablo hattı basit ve pratik yol ile halledilebilir. Enerji adaptörü ve zil modülünden başka bir santral bölümü yoktur.
 • İstenildiği zaman bina girişine tuş takımı yaptırılarak kapının şifre ile açılması sağlanabilir.

Kurulum bilgilerikamera2

İlk önce sistemin kurulacağı bina tanınır ve kullanılacak uygun malzemeler seçilir, eğer binanızda ki kablo sistemi anlaştığınız firma ürünlerine uygun ise sadece monitörler dairelere bağlanır ve sistem kurulumu tamamlanır.

Eğer binadaki kablo sistemi buna müsaade etmiyor ise kablolar değiştirilir ve kullanılacak olan malzemeye uygun yeni bir kablo sistemi döşenir. Daha sonrasında ise monitörler dairelere bağlanmakta.

Her ürün farklı bir kablo sistemi kullandığı için binadaki kabloların, bağlanacak olan sistem ile uygun olmama ihtimali yüksektir.

Kapı zili modelleri

Diafon sistemi

İş yeri ve apartmanlarda kurulan genellikle sesli iletişimi sağlamak için kullanılan sisteme verilen isim olarak tanımlanabilir. Basitçe anlatmak gerekirse, bas-konuş sistemi ile çalışan site içi telsiz olarak düşünülebilir.

Diafon’ un çalışma sistemi temel bir merkeze bağlı şube (daire) diafonlar aracılığıyla gerçekleşmesidir.

 • Konuşma butonuna bastığımızda sistem direk konuşma düzeneğini açar ve iletişim sağlanır.
 • Butonu bıraktığınızda ise konuşma durumu pasif duruma geçer.
 • Amaç kullanıcılar arasında tek taraflı iletişim sağlamasıdır. Konuşma bittikten sonra sistem otomatik olarak kapanır.
 • Sistem genel olarak apartman, taksi durağı, iş yeri vb. alanlarda kullanılır.
 • Apartman sistemlerinde ise ihtiyaca göre kapıcı ile iletişime geçme, yangın alarmı çalıştırma, kapı otomatiği kontrolü ve görüntülü konuşma gibi özelliklerde eklenebilmektedir.

İnterkom sistemi

Mantık olarak Diafon sistemi ile aynı şekilde çalışmasının yanında daha fazla özellikli bir yapıya sahiptir. Genellikle apartman ve işyeri gibi yerlerde güvenliği artırma amacı ile kullanılan İnterkom sistemi, ihtiyaca göre farklı özellikler gösterebilir. Modüler ve fonksiyonel bir yapıya sahip olan İnterkom çok kullanıcılı ve bireysel kullanıma oldukça uygundur.

İnterkom sistemi kullanan kullanıcılara sunulan avantajlar:

 • Görüntülü İnterkom sistemleri, anlık görüntülü iletişimi sağlayabildiği için tanınmayan kişilerin binaya girişi engellenir.
 • Güvenlik kameraları ile bağlantı kurarak site etrafındaki çocuk oynama alanları anlık kontrol edilebilir.
 • İstenilen daire ile görüntülü ve sesli iletişim kurulabilir.
 • Site yönetimi, çevredeki işyerleri veya önemli noktalar ile haberleşme sağlayabilir.
 • Bu sistem hırsız alarm sistemleri ile tam performans çalışabilir.

Sistem modelleri DT8, CAT5- CAT6 ve CCTV olarak değişiklik modellerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra seçtiğiniz markaya göre özel üretim kabloları da bulunabilir.

 • Binaya veya siteye kurulmuş ve sağlıklı çalışan bir sistem en iyi sistemdir diyebiliriz. Burada önemli olan sistemi kuracak olan ekibin bilgisi ve sistemin kurulacak olan mekanı iyi analiz etmesidir.

Güvenliğimiz açısından önemikamera3

Zamanın ilerlemesi ile hayatımızdaki her konuda artık kolaylık sağlayabilmesi için teknolojiyi arar olduk. Günümüz dünyasında kolaylık denildi mi akıllara ilk olarak teknolojik ürünler gelir. Teknoloji kapılarımızın güvenliğini de es geçmiş değil.

Evlerimize de el atan teknoloji sayesinde akıllı evler, siteler, iş yerleri yapılmaya başlandı. Peki teknoloji kapı zilleri ile ilgili hayatımızda nasıl kolaylık sağlayabilir. Gerçekten teknoloji işimize yarayabilir mi? Bunun cevabı koca bir evet. Çünkü zamanın ilerlemesi ile çevremiz pekte güvenli bir yer olmaktan çıkıyor.

İnsanlar evlerinin etraflarının güvenli olmasını istiyor. Çocukları parka çıktığı zaman ne yaptığını görebilmek için başında beklemek istemiyor. Düşünsenize evinizde filminizi izlerken bir tuşla çocuğunuzun parkta neler yaptığını görebileceksiniz. Kapınız çaldığında kimin geldiğini dairenizin içinde görebileceksiniz. Komşunuzla anlık konuşmanız gerektiğinde iki tuşla yan daireniz ile görüntülü konuşmaya başlayabileceksiniz.

Güvenlik sorunu hissettiğinizde güvenlik biriminize kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Sitenizde bulunan güvenlik kameralarını rahatlıkla kontrol edebilme yetkisine sahipsiniz.

İş yerlerinizden ayrıldığınızda iş yerlerinizin güvenliğini tek tuş ile kontrol atlına almaktasınız.

Yangın ve hırsızlık olaylarında sitenin herhangi bir yerinde olmaması gereken bir durum olursa sistem otomatik olarak bütün site sakinlerini uyaracak.

Kabul etmemiz gereken bir husus var ki eğer kafamızın gerçekten rahat olmasını istiyorsak büyük ve tehlikeli bir şehirde yaşıyorsak görüntülü kapı zilleri hayatımızın gerçekten de önemli bir yerinde bulunmakta.

Satış fiyatlarıkamera4

Binaların artık görüntülü sisteme geçmesi sonucu, müşteriler piyasadaki sistemlerin satış fiyatlarını ince eleyip sık dokuyarak araştırmaya başladılar.

Sitemize en ucuz yollu sistemimi kuracağız? Yoksa en pahalısını mı? Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da neye göre ürün seçimi yapacağımız.

Ucuz veya pahalı sistem tercihinin hiç bir farkı bulunmamaktadır. Bu konularda müşteriler çok dikkatli olmalılar. Çünkü burada önemli olan sitemize kurulacak olan en uygun cihazı ve şirketi bulmamızdır.

En uygun fiyata en iyi sistemi kurmanız mümkündür. Yeter ki binamızı iyi tanıyalım ve sistemi kuracak ekibimizin olabildiğince bilgili olduğundan emin olalım. Genel olarak piyasada fiyatlar aşağı yukarı bellidir.

Daire başına düşen fiyatlar baz alındığında 250 ila 500 lira arasında güzel bir sistem kurdurmamız mümkündür.

Fiyat listesi renkli ekran, siyah ekran ve beyaz ekran olarak üç çeşit ürün seçeneği bulunmktadır. Renkli ekran fiyatlarımız diğerlerine göre daha yüksektir.

 

Marka Ekran özelliği Satış Fiyatı
Hyundai renkli 4 ekran 360 TL
AUDIO renkli 4.3 ekran 322 TL
Karel renkli 3.5 ekran 276 TL
CCTV renkli 3.5 ekran 475 TL
Multitek renkli 3.5 ekran 219 TL

 

Yukarıda verilen fiyatlar ürünlerin satış fiyatları ile doğrudan bağlantılı olmaktadır. Burada önemli olan binanıza en uygun sistemin kurulması.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle