Kapı güvenlik sistemleri son zamanlarda sıkça kullanılmaya başladı. Özellikle mağazalar ve bankaların kapı güvenlikleri son teknolojiyle üretilmiş ürünlerle donatılmıştır. Ayrıca bu güvenlik sistemlerini ev ya da bahçe kapılarınızda da kullanabilirsiniz.

Ana Şartlar

Kapı Güvenlik SistemleriGüvenli bir kapı nasıl olmalıdır sorusuna verilecek birçok yanıt bulunuyor. Bunlar;

  • Kalın ve güçlü kapı malzemeleri kullanılmalıdır.
  • Silindir, kapı kapandıktan ve kilitlendikten sonra da emniyetli olmalıdır.
  • Zincir ve emniyet kemeri de bulunmalıdır.
  • Metal bir çerçeve kullanılıyorsa, kilitleme yeri güvenli bir şekilde uygulanmalıdır.
  • Ana kilit her türlü zorlanmaya karşı sağlam üretilmiş olmalıdır.

Kapı Güvenlik Sistemleri

Kapı güvenlik sistemleri yine son teknolojilerle üretilerek müşterilere sunuluyor. Bu anlamda aşağıdaki grafikten bir kapıya uygulanabilecek güvenlik sistemlerini inceleyebilirsiniz.

KAPI KİLİT SİSTEMLERİ
Numara Üreten Akıllı Kilit Sistemi
Akıllı Kilitler
Kumanda Kontrollü Kilit Sistemi

En güvenli kapı kilitleri ise günümüzde elektronik kilitlerden oluşuyor. Üst düzey güvenlik gerektiren konumlar için üretilen bu kilitler iş yerlerinde daha çok kullanılıyor. Bu sistemlerin açılış kodlama sistemleri ve opsiyonel güvenlik artırıcı seçenekleriyle güvenlik seviyesini artırıcı seçeneklerle donatılmıştır. Ülkemizde bu konuda en güzel hizmeti ‘Kale Kilit’ vermektedir.

Çelik kapılarda bu anlamda herkesin tercihi haline gelmiştir. Artık günümüzde her ailenin kapısı çelik kapılarla donatılmıştır. Bu kapılar levye ya da benzeri aletlerle zorlansa bile, kapılarda bulunan çelik özelliği ile evleriniz daha güvenli hale gelmektedir. Çelik kapılara monte edilen bu sistem, yabancı cisimlerle kapının kilit sistemine ulaşılmasını engellemiştir.

Aksesuarlar

Her kapının bir takım ekstra güvenlik aksesuarı da bulunuyor. Bu aksesuarlar kapının güvenliğini üst düzeye çıkarmakla birlikte herhangi bir zorlanmaya karşı, kapıyı da koruyabilmektedir.

AKSESUARLAR
Sürme Kilit
Posta Kutusu ve Kapı Zili
Sürme Kapı Rayları
Havalandırma Menfezleri
Gömme kilidi

Gömme kilidi

Kapı kilitleri konusunda da farklı özelliklerle donatılmış uygulamalar bulunuyor. Bunlar;

  • Gömme Kilitler: Ahşap, PVC ve alüminyum iç kapılar için gömme kapı kilitlerinin üstü ve altı kapalı olarak üretilir. Ayrıca kilit aynası tam olarak çelikten üretilir ve kromla kaplanmıştır. Silindirli kapı kilidi, oda kapı kilidi ve banyo kapı kilidi şeklinde olmaktadır.
  • Kapı Otomatiği: Elektro-kapı açıcı sistemler, kilit dili ile kilitlenebilen kapılarda kilitli ispanyoletin karşısına monte edilmektedir. Bu ürün kilit ya da anahtar görevi görmez. Elektronik olarak çalışan kapı otomatiği bir şalter yardımı sayesinde kapının açılmasını sağlar.

Bina güvenlik sistemlerimize baktığımızda ise karşımıza giriş kontrol sistemleri, ek güvenlik ve alarm tertibatları çıkıyor;

  • Giriş Kontrol sistemleri; Kodlu giriş tertibatları, sadece ilgili kişiler tarafından bilinen gizli bir kodun girilmesi ile çalışmaktadır.
  • Ek güvenlik; Hırsızlar genel olarak en kolay yolu seçecektir ve izlenmesi de zor yöntemlere başvurmaktadır. Ek güvenlik sistemleriyle artık bina güvenlikleri güvenlidir.
  • Alarm tertibatları; Genellikle acil çıkış yollarına açılan kapıların güvenliğini sağlayan bu ek tertibatlar gereklidir. Acil durumun devreye girmesiyle kapıların kilitleri çözülecek ve acil çıkış yolları açılmış olacaktır.

Güvenlik Kilidi

Güvenlik kilitleri günümüzde belirlenmiş bir takım uygulamalar ile üretilir. Bu kilitler hemen hemen tüm kapı ve güvenlik sistemlerinde yer alır ve ekstra güvenlik sağlar. Günümüzde güvenlik kilitleriyle ilgili üretim sağlayan ve etkili hizmetler veren birçok firma bulunur.

Güvenlik Kilitleri
Sistem Silindir Uçlu Pas Sistem
Bilyalı Mandallı Silindir
Bilyalı Silindir
Standart Mandallı Silindir
Standart Yarım Mandallı Silindir


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle