Pencere kilit sistemi evleri korumanın en ucuz yoludur. Kaliteli ve sağlam pencere kilidi çeşitleriile evinizi hırsızlara karşıkoruyabilirsiniz.

Pencere Kilidi Çeşitleri

Günümüzde artık bütün pencere ve balkonlar PVC kullanılmaktadır. Bu pencere ve kapıların en hassas noktaları kilitleridir. Kilitler ne kadar sağlam olursa o kadar güvence altında olursunuz. Bu sayede hırsızların işi biraz daha zorlaşmış olur ve içeriye girmeleri imkânsızlaşır.

Pencere Kilidi

Pencere Kilidi

Çocuğunuz da güvence altında olmuş olur. Kilitler sağlam olduğu sürece haberiniz olamadan dışarı çıkması zorlaşır.

Birçok pencere kilit sistemi vardır. Ama bunun başında gelen en kaliteli ve çokça tercih edileni alarmlı pencere kilididir.

Kurcalandığı zaman veya yerinden yeniden çıkarılmaya çalışıldığı zaman hemen alarmı çalmaktadır. Ayrıca bazı alarm sistemleri hırsız içeriye girdikten sonra çalarak haber verirken bu sistem hırsız daha girmeden devreye girdiği için hırsızın girmesini engellemektedir.

Pencere Kilidi

Pencere Kilidi

Pencereler zorlanmaya başladığı andan itibaren devreye girer ve bu durum hırsızı caydırır.

Piyasalarda bulunan birçok ürünler plastikten yapılmaktadır. Bu da ufak da olsa bir zorlama esnasında veya kurcalama esnasında kolay bir şekilde kırılmasını sağlamaktadır. Bu ürün kırılmaya ve kurcalanmaya son derece dayanıklıdır.

Pencere Kilidi

Pencere Kilidi

Evleri biraz daha üst katta olan insanlar genel olarak pencere kilit sistemlerinin sağlam olup olmamasına fazla önem vermezler. Onlara göre hırsızlar o kadar üst katlara çıkamazlar. Hâlbuki hırsızlar 5. kata kadar rahatlıkla tırmanabilirler. İnsanların çoğu kilit sistemine sadece evlerini hırsızlardan koruma gözüyle bakmaktadırlar. Kilit sistemleri yalnızca hırsızlar için değildir. Çocuklarınızın ve evdeki diğer bireylerin de güvenliğini sağlamaktadır.

Pencere kilitlerinin birçok çeşidi ve renk seçeneği bulunmaktadır. Pencerenize uygun kilitleri rahatlıkla seçebilir pencerenize takabilirsiniz.

PVC Pencere Kilidi

PVC pencere kilidinin de birçok çeşidi mevcuttur. Bunlardan biri güvenli havalandırma sağlayan kilittir. Pencerenin tam bir şekilde açılmasını engeller. Yarımdan daha az bir şekilde açılır. Pencere ve çerçeveyi birbirine bağlayarak pencerenin komple açılmasını engeller. Bu kilitler yalnızca anahtar ile açılmaktadır.

Pencere Kilidi

Pencere Kilidi

Çocuklu evler, yurtlar, okullar ve hastaneler için en güvenli kilit sistemidir. Sadece pencerelerde değil kapı veya sürme kapılar için de kullanılan ideal bir yöntemdir.

PVC’nin yanında alüminyum, ahşap ve demir pencerelerde de kullanıma uygundur.

Montajı ve kullanımı çok kolaydır. Böylelikle pencereleriniz tam bir şekilde açılmadan da eviniz rahatça havalanabilir. İçinizde bir korku ve kuşku olmadan güvenli havalandırma sağlayan kilit sistemi ile pencereleriniz rahat bir şekilde açık kalabilecektir.

Ürünün kablo uzunluğu standart 20 cm. ’dir. Bu emniyet kilitlerinin hepsi tek tip anahtarlıdır. Bütün anahtarları aynı yapılmaktadır. Kapakları plastikten yapılmıştır. Birçok renk seçeneği ile estetik bir görünüm sağlamaktadır. Ürün düşük maliyetli ama kolay bir güvenlik sağlamaktadır.

Montaj İşlemleri

Gün geçtikçe hırsızlık olayları giderek artış göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak da insanlar kendilerince önlem almaktadırlar. Önlem alma olayları arttıkça ve teknoloji de giderek geliştikçe birçok teknolojik önlem alma yöntemi ortaya çıkmıştır.

Alarm sistemleri ilerleme kaydetmiştir. Kapı ve pencere kilitleri teknik ve yöntem bakımından gelişme göstermiş, daha kaliteli ve sağlam kilitler üretilmeye başlamıştır.

Evlerin güvenilmesi en düşük yerleri kapılardan da önce pencerelerdir. Kapıların sağlamlığı bir yönden pencerelere nazaran daha fazladır. En önemlisi de kapıda pencerede olduğu gibi cam yoktur. Bu sebeple en sıkıntılı yer pencerelerdir. Hırsızlar da bunu bildikleri için genel olarak evlere kapıdan girmek yerine pencereden girmeyi tercih ederler. Çünkü pencerenin açılması daha kolaydır.

Pencere kilitleriniz ne kadar sağlam olursa hırsızlara karşı bir o kadar fazla önlem almış olursunuz. Pencere kilitleri pencerelerin içinden takılarak dışarıdan uygulanan zorlamalara karşı pencerelerin açılmalarını engeller.

Pencere kilidi montaj işlemininbirkaç aşaması vardır. Montajı gayet kolay ve basittir.

Düşük maliyetli, kolay montajlı bir güvenlik önlemidir.

İlk başta kilidi sabitlemek için pencerede sabitlenecek yer belirlenir.

Sabitlenecek yerin mümkün olduğunca pencere ortası olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise kilidin daha sağlam olmasını sağlamaktır.

Bu belirlenen yer bir kalem yardımı ile işaretlenir.

Kilidi sabitlemek için iki vida sıkı bir şekilde sıkılarak sabitleme işlemi yapılır.

Vidaların görünümünü engellemek için vida kapakları kapatılır ve işlem sonra erer.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle