İthal bir ürün olan Akordiyon sinekliklerin özelliklerini, nasıl temizlendiğini ve yapım montaj aşamalarını bu yazımızda sizlerle birlikte inceleyeceğiz.

Akordiyon sineklik özellikleri

Akordiyon kapı sinekliği

Akordiyon kapı sinekliği

İthal bir ürün olan Akordiyon sinekliklerin özelliklerini, nasıl temizlendiğini ve yapım montaj aşamalarını bu yazımızda sizlerle birlikte inceleyeceğiz.

Akordeon sineklik, yeni ve ithal bir üründür. Pencerelerde akordeon sineklik pencere akordiyon sineklik olarak adlandırılmış ve dikey yukarıdan aşağıya açılmak şekliyle çalışmaktadır. Kapılarda yatay akerdoyin kapı sineklik kapılarda yana doğru çalıştırılmaktadır. Duble akordeon sineklik çifli açılan kapılarda sağlı sollu gelip ortada birleşme ile kapanmaktadır.

Yana katlanır sineklik sistemleri sağda veya solda akordiyon şeklinde toplanarak yer kaybını önler. Geniş açıklıklarda arka arkaya katlanma sistemi max: 5700 x 2440 mm ölçülerinin yapılmasına olanak verir. Tek kanat veya çok kanatlı olarak standart ölçülerde imal edilir. Katlanma özelliği ile istenilen tüm ara ölçüler yakalanır. Katlanır tülün altındaki taban paleti sayesinde, zeminde herhangi bir yay görünmez, dolayısıyla takılma veya temizlik sorunu yoktur. Katlanarak toplanması tülün rüzgâra karşı dayanımını arttırır. Sineklikler dış ortamın kirletici etkilerine çok fazla maruz kaldıklarından dolayı çok kısa süre içerisinde tozlanırlar ve kirlenirler. Bu durum pencerelerde kötü bir görüntüye sebep olduğundan sinekliklerin sık sık temizlenmesi gerekir. Şimdi, sinekliklerin nasıl temizlenmesi gerektiğine bir göz atalım.

Sineklik Nasıl Temizlenir?

Sinekliklerde kullanılan ve sineklik tülü adı verilen gözenekli malzeme genellikle fiberglas ya da alüminyumdan üretilir. Oldukça dayanıklı olan sineklik tüllerinin temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, temizlik esnasında fırça kullanılmamasıdır. Kullanılan fırçalar tülün gözeneklerinin açılmasına sebep olabilir ve bu durum da sinekliğin görevini yapmasına engel olur.

Menteşeli sineklikler açıldıktan sonra hafifçe yukarıya kaldırılarak yerlerinden çıkartılmalıdırlar. Yerlerinden çıkartılan sineklikler ise tazyikli suyun altında yıkanabilirler ya da ıslak bez kullanılarak silinebilirler. Sineklik bez ile silinirken esneme yapmaması için sineklik tülünün bastırılmaması gerekir.

Sinekliğin çerçevesi de aynı şekilde temizlenebilir. İsteğe göre temizlikte sabun ve arap sabunu gibi asitli olmayan maddeler de kullanılabilir. Sineklik temizlendikten sonra kurulanmalı ve tekrar yerine takılmalıdır. Akordiyon sinekliklerin temizlenmesi ise sineklik pencerede ve açık konumdayken yapılır. Bunun için sinekliğin ıslak bir bez kullanarak ve bastırılmadan, pile yönünde silinmesi gerekir.

Yapılışı ve Montajı

Akordiyon sinekliğin ilk önce belirlenen ölçülerde iskeleti hazırlanır daha sonra iskelete sinekliğin perdesi yerleştirilir. Ardından iskelete montajlama işlemi yapılarak hazır hale getirilir. Uygulamanın yapılacağı yere gidilir. Sineklik iskeleti boy ve en kısmı birbirinden ayrı şekilde yere konur sonra en kısmındaki ipler içeride ortaya gelecek şekilde iskelet birleştirilir. İskelet birleştirildikten sonra takılacak kapının önüne gidilir. Sürgülü ya da açılır kapanır kapı önlerine Akordeon sineklik akıllı vidalar yardımı ile yerleştirilir. Artık kullanıma hazır duruma gelmiştir. Kapınız açık olduğu zamanlarda sineklik sitemleri sayesinde hiçbir kimyasal madde kullanmadan doğal korunma yöntemleriyle haşereleri evimizden uzak tutmaya yarayan bu yol ayrıca açılıp kapanabilir özelliği sayesinde de büyük kolaylık sağlamaktadır.  Şık tasarımı ve kolay kullanımı ile öne çıkan bir sineklik modelidir. Uzun yıllar size evinizde veya iş yerinizde büyük kolaylık sağlar.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle