Fransız pencere sistemleri, çift cam, tek cam, temperli cam gibi sistemlerden oluşan mekanizmalara sahip ürünlerdir.

Fransız Pencereler İle Eviniz Işıldasın

Pencere sistemleri bir evin bütünlüğünü tamamlayan en önemli kısımlarından biridir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pencere sistemlerinde de büyük değişiklikler olmaya başladı. Eskiden yalnızca evin bir bölümünün ışık alması için yeterli olan küçük pencereler artık tarihe karıştı. Yerine daha modern ve çok daha büyük ebatta pencere sistemleri geldi. Fransız pencere sistemleri de bunlardan biridir. Oldukça şık ve estetik tasarımı ile pencereden öte özellik taşıyan bu tip pencereler ile evleriniz artık karanlıktan çıkacak ve ışıl ışıl olacak.

Fransız Pencere

Fransız Pencere

Evinizin bütünlüğünü en iyi şekilde tamamlayacak olan bu tip pencerelere göz attığınızda estetik açıdan söylenecek söz yoktur. Kullanım açısından düşünürsek insanın ilk aklına temizliği gelebilir. Çok büyük ebatta olanlarının temizliği konusunda biraz zorlansanız da buna değer diye düşünüyoruz. Modelleri görünce evinizde bu tür pencerenin olması konusunda büyük bir istek taşıyabilirsiniz. Birçok çeşidi ve modeli olan pencereleri incelemek için sitelere göz atabilir ve modeller hakkında fikirler edinebilirsiniz.

Fransız Pencere

Fransız Pencere

Fransız Pencere Özellikleri

Adından anlaşıldığı gibi Fransız pencereler ülkemize Fransa’dan gelmiştir. Fransa’nın estetik anlayışını bilmeyenimiz yoktur sanırım. Filmlere dahi konu edilen Fransız estetiği birçok alanda sesini duyurmuştur. Pencere sistemleri olarak ta yine aynı zerafet ve estetik anlayışı fazlasıyla gösterilmiştir. Peki nedir Fransız pencere özellikleri gelin birlikte göz atalım;

  • Fransız pencereler genelde küçük karelere bölünmüş şekilde bir model olarak karşımıza çıkar. Bu haliyle oldukça şık ve etkili bir görünüm olarak karşımıza çıkar. Düz olanları da vardır. Seçim size kalmış hangi modeli hoşunuza gidiyorsa o modeli kullanabilirsiniz.
  • Camın özellikleri olarak lamine cam, argon gaz cam, tek cam, çift cam, temperli cam, süzülüyor cam, temizle cam gibi cam sistemleri de mevcuttur.
  • Çok daha kaliteli modellerinde su geçirmez, hava geçirmez ekranı, ses yalıtımı gibi özellikler mevcuttur.
  • Darbe ve dış etkenlere karşı koruyucu özelliklere sahiptirler.
  • Bakım konusunda kolay bakımı yapılabilir özellikle oldukları söylenir.
  • Boyut ve ebat olarak yere kadar uzanan büyük modelleri de vardır, normal pencere boyutunda olanları da mevcuttur.
Fransız Pencere

Fransız Pencere

Fransız Pencere Modelleri

Pek çok açıdan oldukça göze çarpıcı ve hoş gelen Fransız pencereler bakıldığında insana ferahlık veren yapısı vardır. Işığı bolca geçirecek kadar büyük oranda olanları özellikle kuzey cephesinde oturanlar için ve evi güneş görmeyen ya da çok az gören kişilerce tercih edilebilir. Fransız pencere modelleri incelendiğinde büyük küçük her boyutta ve şekilde olanlarını görebilmekteyiz.

Yere kadar uzanan çok büyük oranda olanları oldukça estetik görünmekle birlikte kışın evin içi sıcak olur mu diye aklınıza gelebilir. Fakat yalıtım özelliğinden dolayı dış etkenleri geçirmediği için bu konuda tereddüt etmenize gerek yoktur. Orijinal malzeme ile üretilmiş olan modellerinden satın alarak bu konuda sıkıntı yaşamayacağınızı tahmin etmekteyiz.

Fransız Pencere

Fransız Pencere

Ufak modelleri de evleri çok büyük olmayan küçük evde oturanlar için tercih edilebilir. İki taraftan da açılan modelleri bu konuda iyi bir tercih olabilir. Evi son derece şık gösterecektir. Bu açıdan bu modellere göz atabilirsiniz.

Fransız Pencere Fiyatları

Fransız pencereler estetik açıdan çok şık olduğunu şüphesiz pek çok kişi kabul edecektir. Son derece estetik bir görünüme sahip olan bu pencereler hakkında en çok merak edilen konu ise fiyatlarıdır. Fransız pencere fiyatları incelendiğinde karşınıza tahmin ettiğiniz gibi çok uçuk fiyatlar çıkmayacaktır. Fiyatlar 80 dolar gibi fiyat aralıklarından başlamaktadır. Bu oran camın büyüklüğüne ve oranına göre değişmektedir.

Fransız pencere sistemleri, çift cam, tek cam, temperli cam gibi sistemlerden oluşan mekanizmalara sahip ürünlerdir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle