Mutfaklar, evinizin en çok vakit geçirdiğiniz alanlarından biridir. Bu yüzden de en şık pencere modellerinin kullanılması gerekir. Bu yazımızda sizlere en güzel mutfak penceresi modelleriyle ilgili bilgiler sunuyor olacağız.

Geniş ve büyük pencereleri bahçeye bakan bir mutfağa giriş yaptıktan sonra favori mekânlar arasında olması için bir takım değişiklikler yapılması gerekecektir. Mutfakta ilk önemli etken gün ışığıdır ve kişilere enerji veren ve mutfağı aydınlatan bir etkendir. Ayrıca mutfak pencereleri herhangi bir duvarda da olabilir.

Mutfak penceresini belirlemeden önce çerçeve renginin de belirlenmesi gerekir. Çerçeveyi mutfak dolaplarına uyumlu hale getirmek için dekoratif seçimler yapmanız gerekecektir. Örneğin bir çikolata renginin hâkim olduğu bir mutfakta mutfak kapısı ile pencerelerin de görünümü değişecektir.

En Şık Modeller ve Özellikleri

Mutfak penceresi

Mutfak penceresi

Çarpıcı ve ilginç bir etki yaratabilmek için mutfak penceresini mutfakta vurgulamak istediğiniz renge çevirebilirsiniz. Vurgu rengi aksesuarlarda kullanılan ve odaya enerji vermesi için tercih edilen renkler daha çok parlak renklerdir. Bu konuda bir örnek verecek olursak yeşil sandalyeleri olan ve yine yeşil mutfak aletleriyle oluşturulan bir mutfağa yine yeşil bir mutfak penceresi uygulayabilirsiniz.

Mutfak pencere modeli seçerken ilk olarak kullanışlı olmasına özen gösteriniz. Bazı mutfaklarda pencereler tezgâhların arkasında kaldığı için açılması zor olabilir. Bazı durumlarda da pencereler iki duvar arasına sıkışabilir ve pencere kanadında sorun yaşanabilir. Bu yüzden sürgülü pencere modellerini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu mutfak pencereleri hem yatay hem de dikey olarak kullanılabilir.

Mutfak Pencere Modelleri

Mutfak pencere modelleri arasında bulunan bir diğer model ise katlanabilir model pencerelerdir. Şık ve pratik bir çözüm olduğu için mutfaklarda göze çarpmaktadır. Pencere firmalarıyla görüşerek talebinize göre farklı modeller hakkında bilgiler de alabilirsiniz. Eğer mutfağınızı geniş bir penceresi varsa bu modeller tam da size göre olacaktır.

Mutfak için pencere

Mutfak için pencere

Mutfak için pencere

Mutfak için pencere

Son zamanların en şık mutfak penceresi modelleri arasında oval mutfak pencereleri de yer almaktadır. Son derece şık olan ve daha çok klasik tarzlara hitap eden bu modeller sıcak mutfaklarda tercih edilebilir. İnşaat sırasında pencerelerin tasarımı oval olarak yapılmamışsa bir usta tarafından oval form kazandırılabilmektedir.

Oval pencere modeli

Oval pencere modeli

Farklı fikir ve tasarım harikaları olan yüzen raflı mutfak pencereleri de oldukça modern bir görünümdedir. Duvara montelenecek olan raflar ile fonksiyonellik kazanan pencerelerinizi uzun süreli kullanabilirsiniz.

Mutfaklarınızdaki üst dolapların geniş olmasından dolayı düşük pencere modellerini de tercih edebilirsiniz. Oldukça ilginç ve güzel bir görünüme sahip oldukları için günümüzde bayanlar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Aynı şekilde yüksek pencereler de üst dolapların olmadığı duvarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Mutfak için pencere

Mutfak için pencere

Mutfak için pencere

Mutfak için pencere

Pencerenin Mutfak Boyutuna Göre Seçimi

Küçük mutfaklar için alanı genişletmenin en güzel yolu pencereleri bol ve büyük tutmaktır. Bu şekilde depolama alanını kaybetmeden mutfağınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Günümüzde mutfak pencere modelleri ile çok şık ve güzel tasarımlar oluşturulabilir.

Büyük mutfaklar için ise pencereler yine büyük tutulabilir. Bu durumda mutfağınızın daha görkemli ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda mutfaklar daha büyük bir şekilde inşa edildiği için pencereler de bu duruma göre yeniden oluşturulabilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle