Yuvarlık pencere modelleri günümüzde çok tercih edilen pencere modellerinden biri haline gelmiştir.

Yuvarlak Pencere Nasıl Yapılır?

Yuvarlak pencere modeli yaptırmak isteyen kişiler öncelikle evin mimari projesinde yuvarlak pencerenin tasarlanmış olup olmadığı hususuna dikkat etmelidir.

Yuvarlak Pencere

Yuvarlak Pencere

Binanın dış cephesinde istenildiği zaman yuvarlak pencere açmak mümkün değildir.  Binanın yapımı  esnasında mimar ve mühendisler  pencerelerin yerini belirler ve binanın sağlamlığı ve taşıyıcı duvarların dayanıklı olup olmadığı kontrol edilir. Yuvarlak pencere modelleri özel ve dekoratif amaçlı kullanılan pencere çeşitlerinden biridir.

PVC Yuvarlak Pencere

PVC Yuvarlak Pencere

Bina yapıldıktan sonra evine yuvarlak pencere yaptırmak isteyenler mutlaka mimar ve mühendislerden destek almalıdır.  Eğer binada dikdörtgen bir pencere boşluğu söz konusuysa bu alanları yuvarlak pencereye dönüştürmek oldukça kolaydır.

Yuvarlak Pencere

Yuvarlak Pencere

Yuvarlak pencereler dikdörtgen pencerelere oranla odalara daha az ışık yaydığı için küçük odalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Yuvarlak pencere modellerinin en çok tercih edildiği bölümler ise antre, tuvalet ve yatak odasıdır.

PVC Yuvarlak Pencere

PVC Yuvarlak Pencere

Yuvarlak pencere modellerini evinde kullanmak isteyen kişiler pencere çerçevesini belirgin renklerde tercih ederek yuvarlak pencere modelinin tasarımını farklı bir hale getirebilir ve şık bir görünüm ortaya çıkarabilir. Yuvarlak pencere modellerinde pimapen uygulaması da gerçekleştirilebilmektedir.

Yuvarlak Dairesel Pivot Pencere

Yuvarlak dairesel pivot pencereler yuvarlak pencere modelleri arasında en çok tercih edilen çeşitleridir. Dikey ve yatay eksende dairesel olarak açılan pivot pencereler farklı mekanizmalara sahiptir.

 

Yuvarlak dairesel pivot pencereler

Yuvarlak dairesel pivot pencereler

Yuvarlak pivot pencerelerde kişilerin taleplerine uygun standart ölçüler tercih edilmektedir.   İstenilen boyutlarda üretilen pivot pencereler sayesinde hayallerinizin sınırlarını zorlama fırsatına sahip olabilirsiniz.

Yuvarlak pencere çeşitleri

Yuvarlak pencere çeşitleri

Yuvarlak dairesel pivot pencereler çocuk odalarında, yatak odalarında, çatı altındaki üçgen cephe uçlarında ve farklı mimari yapılarda çok sık kullanılmaktadır. Yuvarlak dairesel pivot pencereler hem kullanışlı olması hem de kullanılan malzemeler gereği şık bir görüntüye sahip olması nedeniyle evlere farklı bir hava katarken ısı açısından da büyük fayda sağlamaktadır.

Yuvarlak Pencere Sisteminin Özellikleri

Yuvarlak pencere sistemleri en çok mutfak, hol, koridor ve çatı katlarında kullanılmaktadır. Birçok kişi tarafından sık sık kullanılan yuvarlak pencere modelleri oluşturulurken merkez noktasında yer alan karşılıklı menteşeler ile yatay ve düşeyde yapılan 360 derecelik kanat hareketi ve havalandırma pozisyonu sayesinde kolay bir kullanım imkanı sunulmaktadır.

Yuvarlak pencere modeli

Yuvarlak pencere modeli

Isı ve yalıtım özellikleri ile donatılmış olan yuvarlak pencere modelleri her eve uygundur.  İç mekanlarda genişlik ve ferahlık sağlayan yuvarlak pencerelere özellikle birçok yapıya özgün tasarım sağlaması amacıyla önemlidir.

Yuvarlak pencere modeli

Yuvarlak pencere modeli

Özel mimari bir yapı ile üretilen yuvarlak pencere modellerinde perde tercih edilebilmektedir. Yuvarlak pencerelerde perde kullanmak isteyen kişiler rustik adı verilen perde borusu kullanılması gerekir. Rustik perde borusu sayesinde perdeleriniz asabilirsiniz. Ancak yuvarlak pencere modellerinde  perde yerine çeşitli süslemeler tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak pencere modelleri hem dekoratif hem de kullanışlı pencere modelleri olduğu için perdeye ihtiyaç duymamaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Yorum ekle