Güvenliğin bekçileri olan kapılar sadece kilitler ile değil birçok yöntem ile üst düzeyde koruma sağlamaktadır. Şifre konulan ve kartla okunan kapılar olduğu gibi parmak izi okuyan kapılar da vardır.

Parmak izi kapı kilidi

biyometrik kapı kilidi

biyometrik kapı kilidi

Parmak izi kullanılarak koruma sağlanan kapılar oldukça güvenli kapılardır. Bilindiği üzere herkesin parmak izi birbirinden farklı olduğu için şifreler kişiye özeldir.

Parmakları sistemin üzerine okutarak geçiş sağlayan bu sistemler daha çok şirketlerde, hastanelerde ve yabancıların girmemesi gereken olduğu ortamlarda kullanılmaktadırlar.

Eğer gizli bilgiler içeren ve ya saklanması gereken eşyalarınız var ise parmak izi kapı kilitleri size göredir.

Şifreleri kırmak ve kartlı geçiş sistemlerindeki kartları ele geçirmek oldukça kolay olduğu için bu sistemleri düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Parmak iziniz sistemde yok ise kesinlikle içeriye giremiyorsunuz ama bu kapılarında birçok açılma yöntemleri var.

Yabancı markalrdan bir örnek(sesi kapatabilirsiniz :))


Parmak izleri optimal sistemlerde çabuk kaydedildikleri için dokunduğunuz her yere dikkat etmeniz de gerekiyor.

Toplu yaşam alanı olan kafelerde içtiğiniz bir su şişesinden bile parmak izinizin kodları alınabilir. Bu da izniniz olmadan parmak izi kodlarınızın kullanılmasına sebep verebilir. Ancak bu durum uzmanlık gerektiren bir iştir.

Kalitesi yüksek olan bir makine ile kullanılmalıdır. Çünkü bu tür sistemleri olan cihazlar oldukça fazla bakım ister. Elektrik kesilmelerinde manuel kullanımları yoktur ve mağdur olabilirsiniz.

En iyi model ve fiyatlar

Parmak izi kapı kilidiParmak izi kapı kilidi sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey firmanızı seçmektir. Ancak korunacak oda ne denli değerli ise o derecede yüksek kalitede bir cihaz kullanmanız gerekmektedir.

Firmalar parmak izi okuma sistemlerini hemen hemen aynı sistemler ile üretirler. Ancak kullanılan malzeme ve ürünün kaydettiği kişi sayısı değişiklik gösterdiği için fiyatlar yükselir.

Parmak izi okuyan kapılar aynı şekilde kartlı geçişlere de izin verebilirler. Bu yüzden seçtiğiniz firmaya oldukça dikkat etmeniz gerekiyor.

Perkotek kapı ve güvenlik sistemleri hakkında kendini duyurmuş bir firmadır. Yaptığı ürünlerde güveni ön planda tuttuğu için tercih edilir.

Magic Pass ürününün sadece Perkotek tarafından distribütörlüğü yapılmaktadır. Fiyatları gayet makuldür ve bütçeyi kasmaz, aynı zamanda kaliteli olmaları ile de tercih edilebilirler.

Parmak izi kapı kilidiTeknobip kendi üretimini yapan bir firmadır. S 50 de kendi üretimi olan bir modeldir bu yüzden de güvenlik konusunda adına güvenilir olduğunu ispatlamak amacı ile yüksek kalitede iş yapmaktadır.

Desi alarm ve güvenlik bütün güvenlik sistemleri üzerinde iş yapabilen bir firmadır. Bu yönü ile güvenlik konusunda uzman olduğu düşünülebilir.

Desi alarm ve güvenlik Piks Classic modelini yeni ürünü olarak piyasaya sunmuştur. Çelik kapılara takılabiliyor olması da herkes tarafından tercih edilme sebebi olmuştur.

Yine de hangi firmayı seçeceğiniz ne denli bir cihaza ihtiyacınız olduğu ile alakalıdır, seçimlerinizi ona göre yapmanızda güvenliği tam olarak sağlamak için yarar var.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Perkotek Magic Pass 500 TL – 2500 TL Parmak izi, kart ve şifre okuyan sistemler.
Teknobip S 50 450 TL – 2000 TL Küçük ve paslanmaz çelik ile üretilir.
Desi alarm ve güvenlik Piks classic 750 TL – 3500 TL Çelik kapılara özel parmak okuma sistemi

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle