Kapı fitil ve kilit seçimi, araç güvenliği için oldukça önemlidir. Tempra marka ürünleri seçerek aracınızda tam anlamıyla konfor ve güvenlik sağlayabilirsiniz.

Tempra Kapı Fitili

Kapı fitilleri, araç içerisine ses, toz ve rüzgâr girişini engellemek için kullanılır. Kapının etrafındaki boşluklar fitillerle kapatılır. Bu şekilde içerisi ferah ve temiz tutulur. Kapı fitili kullanmanın bu bakımdan oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Nitekim yüksek hızda giderken içeri giren toz ve rüzgâr çeşitli hastalıklara yol açabilir. Ayrıca arabanın başta kapı çevresi olmak üzere içini de yıpratabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için iyi bir tempra kapı fitili kullanmak gerekir.

Tempra kapı fitili

Tempra kapı fitili

Tempra kapı fitillleri, sağlam yapılarıyla ön plana çıkmaktadır. Bu fitiller kapı çevresine kolaylıkla monte edilebilmektedir. Bu fitiller herhangi bir şekilde nem, toz, rüzgâr ve ses geçirmez. Doğru bir şekilde monte edildiğinde kapı arasındaki geçirgenlik tamamen yok olacaktır.

Tempra tarafından üretilen kapı fitilleri aynı zamanda araç güvenliğini de sağlamaktadır. Fitil takılmamış olan kapıları dışarıdan zorlayarak açmak mümkün olabilir. Ancak tempra fitiller ile bunun tamamen önüne geçebilirsiniz. Kapı ile araba arasındaki boşluğu kapattıkları için buradan herhangi bir cisim yardımıyla kapıya zarar vermek ve kilidi açmak mümkün olmayacaktır. Kilit sisteminizi Tempra fitiller ile destekleyerek aracınızda tam anlamıyla bir güvenlik sağlayabilirsiniz.

Fitiller genellikle 30-50 TL arasında fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Her kapının çevresi ayrı boyutlarda olduğu için, fitil fiyatları da buna göre değişmektedir. Araç modellerine göre de farklı modeller ve fiyat seçenekleri bulunduğunu söylemek gerekir.

Tempra Kapı Kilidi

Araç güvenliğinin ilk unsuru kilit seçimidir. Aracınıza iyi bir kilit taktırarak tam anlamıyla güvenlik sağlayabilirsiniz. Fiat Tempra modeller, gelişmiş kilit seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte kilit herhangi bir şekilde arıza yaptığında, çarpma ya da darbe sonucu zarar gördüğünde başka bir marka tercih etmemeniz gerekir. Nitekim Tempra özel bir güvenlik ve kapı sistemine sahip olan bir araçtır. Bu kilitler üstün güvenlik özelliklerine sahip olarak üretilmektedir.

Her kapı için ayrı bir kilit sistemi bulunmaktadır. Kilitler manuel olarak, araç içinden ya da uzaktan kumandayla aktif hâle getirilebilir. İyi bir fitil sistemiyle desteklendiğinde içeride tam anlamıyla bir güvenlik sağlayacağını da belirtmek gerekir. Kilitler, aktivasyon sistemi olmadan açılmayacak şekilde üretilmiştir. Bu bakımdan Tempra modellerinde başka kilitler yerine mutlaka Tempra kapı kilidi kullanmak gerekir.

Fiyatlar ise genel olarak 100 ile 150 TL arasındadır. Kapı kilidi alırken hasar görmemiş, sağlam çalışan, mümkünse kullanılmamış bir ürün almaya özen göstermelisiniz. Ortalama 120 TL gibi bir Tempra Kapı kilidi fiyatı ödeyerek aracınızda tam anlamıyla güvenlik sağlayacak bir kilit bulabilirsiniz.

Diğer Ürünler ve Fiyatlar

Tempra araçlarınızı modifiye ederken tercih edebileceğiniz birçok ürün bulunuyor. Kapı kolları bu ürünler arasında oldukça önemli bir yere sahip. Kilit ile kolay bir şekilde entegre olacak bir kapı kolu seçerek aracınızda tam anlamıyla güvenli bir kullanım yaratabilirsiniz.

Güvenlik için önemli olan bir diğer ürün ise temperli cam kapı olarak bilinen sistemdir. Temperli camın temel özelliği kırılmaz ve sağlam olmasıdır. Bu camı tercih ederek araç camının kırılması suretiyle gerçekleşen hırsızlık olaylarının önüne geçebilirsiniz. Temperli cam kapılar darbelere, çarpmalara karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Kilolarca ağırlığa sahip basınca karşı koyabilir ve herhangi bir şekilde kırılmaz.

Temperli camlar, konutlardan cep telefonlarına kadar birçok alanda kullanıldıkları gibi, arabalarda da kullanılmaktadır. Temperli cam kapı fiyatları ise ortalama olarak 500 TL civarındadır. Aracınızı modifiye ederken mutlaka temperli cam kullanmanız gerekir. Bu camlar güvenli oldukları gibi, rüzgar, toz ve nem geçirmeyerek aracınızı konforlu tutmanızı sağlayacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle