Kapılar emniyetin üst safhada tutulduğu bir nevi koruma ürünleridir. Hangi türde kapı aradığınıza karar verdikten sonra seçim yapmak kolaydır. En işlevsel kapılar ise raylı kapılardır, her yer de kullanılabilirler.

Raylı kapı çeşitleri

Raylı kapı

Raylı kapı

Raylı kapılar güvenliği sağlamaktan ziyade daha çok kullanışlı olması açısından tercih edilir. Evinizin bahçesi, garajınızın kapısı için en uygun tasarlanmış sistemler raylı kapılardır. Çeşitlerini incelemek gerekirse;

  1. Servis kapısı
  2. Kanatlı kapı
  3. Raylı kapı

İstenilen renk ve kalitede üretilebilmektedirler. Ayrıca ek olarak eğer istenirse uzaktan kumandalı ve ya butonlu sistemleri vardır.

  • Servis kapısı: Ofislerde, personel kapısı olarak ve ya birçok işletme kapılarının geçiş anahtarlarıdırlar. Bu tür kapıların yalıtımı tam değil, yarımdır. Kapı kanatları ise monoblok olarak üretilir. Çerçeve eloksallı profilleri vardır ve sac dahi hepsi destek amacı ile birleştirilir. Yapılan kapının içine poliüretan yerleştirilerek daha fazla sağlamlık sağlanır. Kapılar genellikle Avrupa standartlarına uygun hijyenik malzemeler ile üretilirler. Kimyasallara karşı duyarlı değildir, temizlenirken deforme olmazlar.
  • Kanatlı kapı: Genel olarak bahçe kapıları olarak bilinirler. Villa ve müstakil evlerin bahçe kapılarında, depo ve fabrika gibi iş yerlerinin girişlerinde ve ya apartman ve ya sitelerin giriş kapılarında kullanılırlar. Kanatlı kapılar sayesinde kullanıcılar daha geniş ve kullanışlı kapılara sahip olurlar. Son zamanlarda otomasyon sistemleri ile takılmaktadır. Bu sayede kullanıcılar arabalarından inmeden uzaktan kumanda ile kapıyı açabilmektedirler. Elektrik kesilmelerine karşı manuel kullanımı olması da kullanıcıyı zor durumda bırakmadığı için tercih edilme olasılığı oldukça fazladır.
  • Raylı kapı: Evlerin ve ya iş yerlerinin bahçe otoparklarını yabancılardan korumak amacıyla oluşturulan kapılardır. Kapının altında ray sistemleri mevcuttur. Tekerlekler sayesinde ray geçişleri sayesinde kapılar açılıp ve kapanır.

En uygun modeller ve fiyatlar

Raylı kapılar son zamanlarda bahçe ve iş yeri güvenliğini sağlayan en donanımlı kapılar oldukları için tercih edilme olasılığı da oldukça yüksektir. Kapının boyutu ve ya istenilen kalite ne ise ona göre fiyat belirlenir. Elektrostatik polyester boyalı, galvaniz ve ya yağlı boya seçenekleri mevcuttur.

           FİRMA            MODEL              FİYAT          ÖZELLİK
Erka Kapı Otomatik bahçe kapısı 1000 TL – 7000 TL Otomasyon sistemli
Kösedağ Manuel depo kapısı 500 TL – 3000 TL Butonlu sistem
Emre Tel ve Çit Sistemleri Uzaktan kumandalı site kapısı 2000 TL – 10000 TL Uzaktan kumanda ile araba ve ya kişiye özel
Kürşat Tel Örgü Otomatik açılır servis Kapısı 1000 TL – 8000 TL Sensor ve ya şifre tanıma sistemi vardır
Kale Dış Ticaret Manuel otopark kapısı 700 TL – 2500 TL Kapının alt rayı mevcuttur.

Raylı kapı motorları

Raylı kapılar kolaylıkta sınır tanımayan kapılardır. Özel sistemler ile donatılmış halleri vardır, kişilere özel anahtarları olan sistemleri siteler tarafından daha çok tercih edilenler arasındadır. Raylı kapı motorları otopark içinse arabaya duyarlıdır, girerken anahtar gerekse bile çıkarken tekrardan kapatmadan arabanın gittiğini anlayabilir. Bu motorlar bir nevi raylı kapıların sensorlarıdır. Motorların güçleri kapıyı çekebilme güçlerine göre değişmektedir. Çekiş gücü arttıkça, fiyatta artar.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Gmt otomasyon Daspi 1500 TL – 6000 TL Fotoselli motor
BFT Otomasyon sistemleri BFT Ares 1200 TL – 5000 TL Yarı Fotoselli ancak 1500 kg kadar ağır kapıları dahi çekebilir.
Camaks BFT SP4000 10000 TL – 20000 TL 4000 kg olan kapıları çekebilir.
Comadoor ComaDoor 800kg 950 TL – 5000 TL 800 kg olan kapıları çekebilecek güce sahiptir.

Özel tasarımlar

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle