Kapı sistemleri arasında yer alan bariyer kapılar, genel olarak otopark girişlerinde kullanılırlar. Otoparka yabancı ve izinsiz girişleri engellemek amacı ile kullanılırlar. Kapıların açılması için genel olarak buton sistemi kullanılır, kartlı geçiş sistemleri de vardır.

Bariyer kapı firmaları

Bariyer kapıGüvenliği sağlamak amacı ile kullanılan bariyer kapılar çeşitli firmalar tarafından üretilmektedir. Nasıl bir kapı istediğinizi seçtikten sonra istediğiniz türden bir kapı elde edebilirsiniz. Projenize ve kapının yapısına göre bariyer kapı imal edilebilmektedir.

  • Perkotek: Otomatik bariyer üzerine tasarım yapan firmadır. Can ve mal güvenliğini korumak amacı ile kollu bariyer sistemleri üretir. Genel olarak güvenlik görevlisi tarafından kullanılan butonlar ile açılır.
  • Arma Kontrol: Güçlü kollara sahip yerden çıkan mantar bariyer sistemleri üretir. Suikast kapanları üretimi de vardır.
  • Göksu Group: Rüzgâra ve çarpmalara karşı dayanıklı ürünler yapar. Dayanıklı olması da güvenliği sağlama açısından oldukça önemli bir unsurdu.
  • E-otomatik kapı: bariyer kapının bütün çeşitlerini yapan bir firmadır. Kullanılan malzemeler alüminyum gövdelerden oluşur. Çürüme ve paslanmaya karşı mevsimsel durumlara karşı oldukça güçlü yapılardadır.
  • Buton yapı: Blok bariyer sistemleri konusunda tercih edilen bir firmadır. Suikast girişimlerini engellemek için üstün emniyetli bariyerlerdir.
  • Oto blok: Güçlü ve görünüm açısından estetik yapıda bariyer kapıları tasarlar. Çap genişliği istenilene göre seçilebilir. Otomatik ve butonlu sistem kullanımları mevcuttur. Otopark emniyetleri için daha çok tercih edilen bir firmadır.

Modelleri ve yaklaşık fiyatları

Bariyer sistemleri güvenlik alanlarına göre farklılık gösterirler. Emniyeti sağladıkları için de kalitesi oldukça yüksek malzemeler tercih edilir.

Fiyatları güvenlik sistemleri arasında en uygun fiyatlar arasındadır. Özellikle toplu kullanım olan alanlarda yabancılara karşı bir koruma sistemi olduğu için daha çok toplu konutlarda kullanılmaktadırlar.

Özellikle konsolosluk, alış veriş merkezleri, plazalar, iş merkezleri ve resmi kurumların otopark alanlarında kullanmak için blok yapılar kullanılmalıdırlar.

Bariyer kapılar kullanılacak yere göre tercih edilmelidirler. Güvenlik görevlisinin olmadığı yerlerde kişiye özel kartla geçiş sağlayan sistemler kullanılmalıdırlar.

Garanti süresi yüksek olan bir firma ile çalışmak sizi daha güvende hissettiren bir durumdur. Elektrik kesilmelerinde manuel kullanımları vardır.

FİRMA MODEL FİYAT TERCİH NEDENİ
Perkotek Kollu bariyer sistemleri 800 TL – 5000 TL Her türlü eşirim kontrol sistemine uyum sağlar.
Arma kontrol Arma 212 serili kollu bariyer sistemi 950 TL – 6000 TL Motoru iki taraftan kavrayan kol sistemi oldukça güçlüdür.
Göksu group Arma 216 serili koluu bariyer sistemi 1500 TL – 5000 TL Araç girişinden sonra otomatik olarak kapanır, dakika olarak ayarlanabilir.
E-otomatik kapı Mantar bariyer sistemleri 5000 TL – 15000 TL Hızlı çarpmalarda dahi aracı karşıya geçirmez sağlam kollara sahip yapılardır.
Buton yapı Blok bariyer sistemleri 1000 TL – 5000 TL Suikast girişimlerini engellemek için kesin çözümdür.
Oto blok Otopark bariyer sistemleri 1200 TL – 5500 TL Araç geçişlerinin kontrolü kumanda ile sağlanabişir.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle