Çelik kapılar evlerin kalkanı görevindedirler. Tüm tehlikelere karşı emniyet sistemleri yüksek olmak zorundadır. Çelik kapıların kullanım alanları oldukça geniştir.

Daha çok evlerde tercih edilir, villa tarzı yapılarda kullanımı da oldukça yaygındır. Camlı, camsız, beyaz, kaun renklerinde olabilir. Genel olarak çift kanatlıdırlar. Ama geniş kapılara üç kanatta kullanılabilir.

Villa çelik kapı firmaları

Villa çelik kapı

Villa çelik kapı

Villa çelik kapılarının birçok çeşidi vardır. Ancak kaliteli olması ile fiyat değişiklikleri olmaktadır. Çelik kapı üzerine üretim yapan firmaları incelemek gerekirse;

  • Aydın villa çelik kapıları: Villa çelik kapıları genel olarak çift kanatlı olarak üretilmektedir. 3 kanatlı yapıları da vardır. Camlı ve camsız çeşitleri vardır. İstenilen ölçülerde özel üretim yapılmaktadır. 2mm dkp paslanmaz saclı olarak üretilir. Sudan ve nemden etkilenmeyen kompak laminant kaplamalı ürünlerdir.
  • Moda villa çelik kapı: Maun kaplama yapan bir firmadır. Çizilmez mat vernik ile kapıların kalitesi arttırılır. Lamine, reflekte, renkli cam, temperli ve kumlu seçenekleri vardır.
  • Özen villa çelik kapı: Lamine camlı kapılar üretmektedir. Yalıtımları oldukça yüksektir. Kullanıcının istediği renkte üretilebilir.
  • Hilal villa çelik kapı: sudan nemden ve güneşten etkilenmeyen paslanmaz çelik kullanılır. Çift kanatlı ve camlı birçok modeli vardır. Standart kapı ölçüleri dışında özel üretim ile kişiye özel tasarlanabilir. Solmaz ve kabarmaz kompakt laminant sistem ile üretilirler. Garanti süreleri en az 10 yıldır.
  • Doorema villa çelik kapı: güvenlik donanımları tam seviyededir. Tac ve rozetler ile oluşturulan kapıları tasarlar. Kanat kalınlıkları genel olarak 9,5 cm olarak belirlenir. Saç kalınlıkları genel olarak 5,5 cm civarında yapılır.

Modelleri ve yaklaşık fiyatları

Çelik kapı modelleri yalı, konak, yazlık gibi yapılarda kullanılan kapı modelleridir. Villa çelik kapıları dış cephelerde yer aldığı için görünüm açısından da modern ve şık olmak zorundadır.

Kullanılan malzemeye göre de fiyatları değişiklik gösterebilir. Birçok çeşitte üretilebilirler. Özelliklerine göre fiyatlandırılırlar.

En çok tercih edilen modeller maun kaplama modelleridir. Koyu renk oldukları için kullanımları oldukça kolaydır.

Çizgili modellerin camlı kısımları emniyeti az olduğu için tercih edilmese bile gizli emniyet kelepçeleri vardır, bu da kullanıcıyı rahatlatan bir özelliktir.

Kapıların üzerinde çizilmez mat vernik kullanılır. Mat vernik kapının daha modern bir görüntü oluşturmasını sağlar. Çizilmez olması da kapıların kalitesini ortaya koymaktadır.

Lake patel kaplamadan oluşan ürünler, delici aletler ile çizilebilir, ancak onarımı kolaydır.

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Doorema villa çelik kapı Paslanma çıta 1000 TL – 6000 TL Maun ve çizilmez mat vernik
Aydın villa çelik kapı Yatay çizgili 1500 TL – 7000 TL Lake patel kaplama
Özen villa çelik kapı Camlı mobilya 2000 TL – 8000 TL Gizli emniyet kelepçesi
Moda villa çelik kapı Maun papel kaplama 2500 TL – 9500 TL Delinmez ve paslanmaz kilit kapağı
Hilal villa çelik kapı Kabartma göbekli 3000 TL – 10000 TL Tamamen doğal ürün
Deco villa çelik kapı Yatay çizgili (camlı) 2500 TL – 6000 TL Çizilmez mat vernik

120-6

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle