Villalar müstakil evlerin en modern şeklidir. Ancak villalarda yaşayan kişi sayıları toplu konutlara göre az olduğu için güvenlikleri oldukça azdır.

Villa iç kapıları

Villa iç kapıVillalar genellikle büyük dış kapılar ile yapılsalar da iç kapıları dairelerin yapılarına benzer. Onların kapıları da diğer evlerde kullanılan kapılar gibidir.

Seçimi sizin zevkinize kalsa bile evinizin yapısına ve boyutuna uygun bir kapı seçmek gerekli olduğunu unutmamak gerekir.

Villalar daha modern bir görüntü oluşturdukları için evlerin iç kapıları da modern kapılar ile yapılır. Bunların en güzel örneği Amerikan kapılardır.

Son zamanların en çok tercih edilen kaliteli kapı modeli olan Amerikan kapılar villaların da içini süslemektedir.

Panel kapı olarak villalar da Amerikan kapıların tercih edilmesi sadece görüntü açısından değil evin yalıtımını da sağlaması içindir.

Villalar oldukça büyük yapılar oldukları için yalıtıma fazla ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden kullanılan kapının da bu görevi yerine iyice getirmesi gerekir.

Amerikan kapılar da bu görevi kolayca yerine getirebilmektedir.

Daha eskitilmiş bir görüntü vermek için ise ahşap panel kapılar tercih edilmektedir. Ahşap kapılar oldukça şık ve kaliteli duran bir yapıda olsa da modern durmayacağı için tercih sebepleri azdır.

Villa dış kapıları

Villa kapıVilla tipi evlerin giriş kapıları oldukça büyüktür. Binayı daha şık göstermesi için mimarı tarafından tasarlanmış kapı genişlikleri vardır.

Bu tür kapılar için dış kapılar özel üretim olmaktadır. Kapının ölçüsü alınır ve ona göre bir dış kapı ile villa tamamlanır.

Ancak giriş kapısı daha küçük olan yerlerde villa giriş kapıları için çelik kapılarda tercih edilmektedir. Bu da modern durması için çift kanatlı ve camlı olarak tasarlanmaktadır.

Camlı çelik kapılar hem dışardan gelenin daha iyi gözükmesi hem de cam sayesinde yalıtımın sağlanması için oldukça avantajlıdır.

Villanıza uygun dış kapıyı seçmek için ilk olarak mimarınıza daha sonra ise bir firma ile görüşüp model örneklerini almalısınız.

Standart boyutlar dışında kapınız var ise seçiminizi ona göre yapmalı ve evinizin güvenliğini de sağlamayı başarmalısınız.

Model ve fiyatlar

Kapı firmaları arasında birçok firma var iken villa tipi konutlar için kapı yapanları bulmak biraz zordur. Çünkü çoğu firma bu konuda az model ile karşımıza çıkabilmekte.

Villa kapınızı değiştirmek ve ya yenisini yaptırmak istiyorsanız işinden anlayan bir firma ile anlaşmanız gerekir. Bu firmaların başında gelen Deco Çelik Kapı firması kendini ispatlamış ürün yelpazesi geniş bir firmadır.

Özellikle camlı kapılarda kullandığı sistemler ile kapıların yalıtım konusundan en yüksek seviyede olmasını sağlar. Fiyatları da boyuta göre değişiklik gösterse bile oldukça makuldür.

firma model fiyat özellik
deco çelik kapı Tek kanatlı buzlu cam 3000 TL – 15000 TL En: 180 cm Boy: 230 cm hazır kapı
TORUN ÇELİK KAPI Çift kanatlı şifreli kapı 2500 TL – 12000 TL En: 170 cm Boy: 210 cm özel camlı kapı
uzunlar çelik kapı Üç kanatlı açılır kapı 4000 TL – 15000 TL En: 230 cm Boy: 250 cm kanatlar cam ortası çelik kapı

Villa kapı konuşma sistemleri

Villalarda bina girişleri ile bahçe girişleri arasında oldukça bir uzaklık vardır. Bu yüzden villa sahipleri bahçe dışından misafirleri görebilmek için özel sistemler kurarlar.

Bu sistemlerin başında diafonlar geliyor. Apartman dairelerinde olduğu gibi sesli olarak misafirlerini karşılayabiliyorlar.

Daha üst sistemler olarak ise görüntü diafonları tercih etmeniz gerekiyor. bu sistemler gelen misafirlerinizi görerek güvenle kapınızı açmanıza yardımcı olmaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle