Kapılar sadece evlerin şıklığını tamamlamazlar ayrıca ısı yalıtımları ile sıcağı hissetmemizi sağlarlar. Güvenlik açısından da son derece korumalı olmaları evimizde huzuru sağlayan faktörler arasındadır.

Ev iç kapıları

Ev iç kapılarında kullanılacak malzeme oldukça önem taşır. Sürekli olarak kullanıldığı için zamanla aşınma yapmayan kaliteli malzemelerden üretilmeleri gerekir. İsteğe göre kapı seçenekleri mevcuttur.

 • Ahşap kapı modelleri: Ahşap kapılar ısı izolasyonunda en etkili kapılar arasındadır. Maun kaplama ağaçların belli aşamalardan geçirilerek oluşturulur. Camlı ve camsız modelleri vardır. Selülozik ve patina renk uygulaması yapılmaktadır.
 • Amerikan kapı modelleri: Amerikan kapılar son zamanlarda evlerde en çok kullanılan yapılardır. Daha çok ahşap renkleri ve açık renkler kullanılır. Kişinin isteğine uygun üretilir, standart kapı boylarındadır. Camlı ve camsız modelleri de mevcuttur.
 • Mdf kapı modelleri: ahşap kereste üzerine Mdf sıkılarak yapılan yapılardır. Bu yöntem ile kapılar sağlamlaştırılır ve bükülme, aşınma gibi durumlara karşı daha dayanıklı olur. Çıtasız olarak imal edilmektedirler.
 • Akordeon kapı modelleri: Daha çok evde bölme olan yerlere yapılırlar. Ancak son zamanlarda salon kapısı olarak da kullanılmaktadırlar. Kullanılabilirlik açısından oldukça pratik olduğundan tercih edilmektedir.

Diş kapı çeşitleri

Evlerin dış kapıları güvenlik açısından en çok dikkat edilmesi gereken kapılardır. Yüksek emniyet sistemleri ile donatılmaları gerekir. Evlerinde rahat oturmak isteyen kişiler kaliteden ödün vermeyen markaları seçmelidirler.

Ev dış kapıları genellikle çelik kapılardan oluşurlar. Çelik kapıların anahtar gövdeleri oldukça sağlam ve bol kilitli bir yapıdadır.

 • Maun kaplama olan kapılar çizilme ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdırlar. Bu yüzden yoğun kullanılan alanlarda tercih edilen kapılardır.
 • Çift kanatlı dış kapılar müstakil ve villa tarzı yapılarda kullanılırlar. Geniş eşyaların kolayca girip çıkmasına yardımcı kapılardır.
 • Üç kanat dış kapılar genellikle büyük yapılarda ve ya depo tarzı iş yerlerinde kullanılırlar. Anahtar göbekleri fazla olduğu için emniyetleri yüksek kapılardır.
 • Camlı maun kaplama kapılar ise camın izolasyonundan yararlanmak isteyen kişilerin tercih ettiği kapılardır.
 • Kabartmalı kapılar şıklığa önem veren ve kaliteli ürünleri tercih eden kişiler için ideal kapılardır.
 • Özel seri kapılar ise kişinin istediği türde yapılan, uzmanın kendi çizimleri ile kullanıcıya sunulan kapılardır.
 • Kapı firmaları belli sertifikalar ile kalitelerini ön plana yaptıkları işler ile çıkarırlar. TSE belgeleri ile kullanıcının sağlığını ve güvenliğini ön plana çıkarabilmektedirler.

Kapınızın boyutuna göre firmalar kapı imal edebilirler. Özel yapım her firmada mevcuttur. Çağımızda demode bir rol oynayan ahşap kapılar yapıldıkları ağaç gövdelerinin kalitesi ile hala daha tercih edilebilmektedirler.

Kapı firmaları özel katalogları ile tüketiciye çok fazla seçenek sunuyorlar. Yine de yaşanılan yere göre kullanılacak kapı için tavsiye almaları kaliteyi arttıracaktır.

Kapı firmalarının fiyat listeleri bellidir kalite arttıkça fiyatlarda artacaktır.

 • Standart kapı boyutlarında kapılar üretilir kullanıcı zaman kaybına uğratılmaz.
 • Kapı firmaları yenilikçi bir yol izlemek zorundadırlar. Böylelikle kullanıcıları daha memnun edebilirler.
 • Bükülme ve kırılmalara dayanıklı kapıları müşteri memnuniyeti için her seferinde daha yüksek standartlarda üretmektedirler.

Kapıların rengini vermek için kullanılan boyaların markalarını iyi seçen firmalar yıpranmalara karşı sağlam kapılardır.

Ev dış kapıları fiyatları ve modelleri

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Artella Ahşap kapı 150 TL – 450 TL Isı yalıtımı yüksek kapılar.
Sedoor Amerikan kapı 250 TL – 700 TL Kalite açısından en iyi malzemeler ile üretilmiş kapılar.
Emek Çelik kapı Bakır işlemeli 1500 TL – 8000 TL Bakır işlemeli ile şıklığı tamamlayan kapılar.
Taş Çelik kapı Mikrolam seri 3000 TL – 7500 TL Özel mikro kaplama seri ile yapılan kapılardır.
Mtm çelik kapı Eskitme panel 2000 TL – 7500 TL Eskitme uygulanan, mat yapıda olan kapılar.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle