Ev kendini kapısından belli eder, evin ne derece bakımlı olduğunu kapısının durumundan anlamak mümkündür. Daha temiz evlerin anahtarı kapının nasıl olduğu ile alakalıdır. Ancak daha temiz bir ev için kapı paspası kullanmak gereklidir.

Kapı önü paspasları

Paspaslar birçok çeşitte olurken, kaliteli bir paspas evin daha temiz kalmasına yardımcı olurlar. Özellikle evde yaşayan kişi sayısına göre bir paspas seçilirse temizlik konusunda büyük bir avantaj elde edilmiş olunur.

  • Nem alıcı kapı paspasları: Genel olarak nem çekici bazda üretilir. Nem alıcı paspaslar ıslak ayakkabıları kurutma konusunda başarılıdır. Ev paspası olarak kullanılırlar. Yağmurlu havalarda en çok aranan paspas çeşididir. Birçok rengi ve yazı baskılı modelleri mevcuttur.
  • Antik paspaslar: Şık bir görüntü için daha çok taşlı desenler ile olur. Bu tür paspaslar eskilerden figürler ile yapılırlar. İş yerlerinde şık görüntü oluşturmak amacı ile kullanılırlar. Özellikle klinik gibi nezih sağlık kuruluşlarında bu tarz paspaslar tercih edilir. antik paspaslar kullanışlı oldukları kadar ayrıca dekoratif paspaslardır.
  • Antrasit paspaslar: Sert yapıda olan paspaslardır. Islak yapıları çabuk emerler, daha çok toplu yaşanan alanlarda paspas olmaya müsaittirler. Alışveriş merkezi gibi birçok insanın girip çıktığı alanlarda bu tarz paspaslar tercih edilmelidir. Temizliği de oldukça kolaydır.
  • Lastik paspaslar: Lastikli yapıların birleşmesi ile oluşurlar. Genellikle okul paspası olarak kullanılırlar. Ayaklarda biriken çamur gibi sert yapıları kazıtarak çıkartmaya yararlar. Ayrıca oluklu yapısı olan lastik paspas çeşitleri de vardır. Oluklu paspaslar lastik olduğu için çabuk aşınır ve ezilmesi kolaydır.
  • Deri görünümlü paspaslar: Daha çok müstakil ve villa yapıların kapı önlerinde kullanılırlar. Şıklığın en büyük göstergesi deri paspaslardır. Ancak yıpranma payları oldukça yüksektir. İç kapı önü olarak apartman içinde kullanılırlar, kapı ile uyum sağlayacak renkleri şık bir görüntü oluşturur.
  • Tüylü koko paspaslar: Genellikle okul paspası olmaya müsaittirler ama daire kapılarında da kullanılır. Sert yapıları kirli yapıları kazıtarak içine hapseder. Tüyleri her türlü birikintiyi emmeye uygun olarak üretilmiştir.
  • Mozaik paspaslar: Mozaik taşlardan doldurulmuş paspas içlerinden oluşur. Banyolarda moda olmaya başlamış bu paspaslar, apartman içlerinde de güzel görüntü oluşturmaktadır. Taşlı paspas olarak da bilinirler.

Kapı paspasları özellikle kış aylarında çok aranan bir eşyadır. Kışın dışarıdan alınan çamur gibi lekeleri paspaslar üzerlerinde tutarak içeri girmesini engeller.

Özellikle bebek olan evlerde bebeklerin hasta olmasını engeller ve nem alıcı paspaslar sayesinde mikropların içeriye girmesi bir nebze olsa da engellenir.

Paspaslar küçük eşyalar olduğu için ucuz gibi düşünülse de kalite açısından fiyatı yüksek olabilmektedir. Ancak paspaslar kullanılacakları yere göre seçilmelidirler.

Paspas firmaları daha çok ev temizliğine önem vererek paspasın kirleri toplamasına, biriktirmesine yardımcı olacak şekilde üretmektedir.

Her renkte olabilirler. Ama daha çok koyu renkler tercih edilir, kahverengi paspas renklerinin en çok kullanılan renkleri arasındadır.

Motifli paspaslar şık dursalar bile sürtünmelerden dolayı aşınabiliyorlar, ömürleri kısa oluyor.

Eğer toplu konutlarda yaşanıyorsa daha çok ince yapılı paspaslar tercih edilmelidir. Kalın paspaslar sadece bina girişlerinde tercih edilmelidir.

En uygun model ve fiyatlar

FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
Sercan paspas Antik paspas 22,95 TL Eskitilmiş görüntüsü olan modern paspas
Giz paspas Nem alıcı paspas 23,90 TL Kahve desenli deri görünümlü paspas
Desan paspas Mozaik paspas 27,90 TL Mozaik taşların paspasa işlendiği paspaslar.
Seat leon paspas Antrasit paspas 42,90 TL Sert yapılı nemi çeken, kiri toplayan paspaslar.
Liviadora Nem alıcı paspas 22,90 TL Halı yapımında kullanılan yünlerden yapılır.
Ferforje paspas Kokolu paspas 44,90 TL Koko ile oluşturulmuş içinde süpürge yapısından sert tellerin bulunduğu paspaslardır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle