Kapılar güvenliğimizi sağlamaya binanın dışından başlarlar. Kapı ne kadar büyük ve zorlu gözükür ise yabancılar evlerden daha çok uzak dururlar.

Bina girişi için kapı seçimi

Bina giriş kapılarıBina girişleri binanın direk emniyetini sağladığı en önemli yerlerdir. Bu yüzden bina giriş kapılarının emniyet konusundan tam olarak etkili ve kaliteli malzeme ile yapılması gerekir.

Bina giriş kapıları yapılan yapıların boyutuna göre özel seri yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda standart kapılar da uyum sağlayabilmektedir.

Bina giriş kapıları genellikle çelik kapılardan oluşmaktadır. Çelik kapılar kasa açısından güvenliği tam olarak sağladığı için daha çok tercih edilmektedir.

Çelik kaplama ile yapılan bina giriş kapılarının kilitleri oldukça fazladır. Kapının en az 3 yerinde göbekli kilitler vardır. Bu sayede korunma sistemleri oldukça yüksektir.

Bina giriş kapıları istenilene göre alüminyum kaplama ve ya demirden yapılmaktadır. Ancak kaliteli ürünler istiyor iseniz çelik kapıları tercih etmeniz gerekmektedir.

Bina giriş kapılarıBina giriş kapılarını yapmak için ilk olarak kapının ölçüleri alınır. Ölçü alındıktan sonra ustalar kapıları kalıplara koyarlar. Kalıplara koyulan kapılar isteğe göre şekil alır.

Sanayi ve ya büyük fabrika gibi yerlerde bu işlem ustalar tarafından gerçekleştirilir.

Kapınızın boyutuna göre kapı seçmek önemlidir ancak kaliteli bir kapı seçmekte bir o kadar önemlidir. Bu yüzden kaliteli ürün tercih etmek daha önemlidir.

Bina giriş kapıları çift ve ya üç kanatlı olabilir. Kanatlar açılınca daha geniş bir alan olur ve bu da geniş eşyaların kolayca geçmesini sağlar.

Camlı bina giriş kapıları da genellikle müstakil ve ya villa tipi evlerde kullanılır. Binalara daha şık bir görüntü verirken ısı cam uygulaması ile yalıtımı da sağlamakta ustadır.

Firma seçimi ve fiyatlar

Bina giriş kapılarıKapı seçimini yaparken kendini ispatlamış bir firma ile pazarlık yapmak oldukça önemlidir. Konusunda uzman olan bir firma çalışmak istediğinizi size kolayca sunabilir.

Firmalar işinde usta çalışanları ile kaliteli bir hizmet vermek için her sene modellerini güncellemektedirler.

Kapı üreten firmaların çoğu yurt dışına ihracat yapmaktadır. Bu da işlerinde uzman olduklarının göstergesidir.

Alanında kendini ispatlamış bir firma ile çalışmak kendinizi güvende hissetmenize yetecektir.

  • Taş çelik kapı firması yurt içinde birçok satış noktasına sahiptir. Çelik kapılarına koydukları emniyet sistemleri ile de tercih edilme olasılıklarını arttırmaktadırlar. Fiyatları da ölçülere göre değişse bile standart kapılarda değişmemektedir.
  • Emek çelik kapı hem yurt içi hem de yurt dışında kendini ispatlamış bir firmadır. Özellikle özel seri kapılarda istenileni tam olarak sunmaktadır. Eğer istediğiniz modern ve objektif bir kapı ise hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.
  • Turhanlar çelik kapı ise demir kapı konusunda usta bir firmadır. Özellikle depo tarzı yerlerde kapı yapımı konusunda uzmandır. Fiyatları da uygun bir firmadır.
FİRMA MODEL FİYAT ÖZELLİK
TAŞ ÇELİK KAPI Çelik kapı 1500 TL – 8000 TL Standart çelik kapı
EMEK ÇELİK KAPI Alüminyum kaplama kapı 1000 TL – 6000 TL Özel seri çelik kapı
TURHANLAR ÇELİK KAPI Demir kapı 750 TL – 7000 TL Ölçüye göre demir kapı

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle