Kapılar güvenliği sağlamak amacıyla üretilirler ancak evlerin şıklığını tamamlamak için de değişik renk ve modellerde kullanıcıya sunulmaktadırlar.

Beyaz çelik kapılar

Beyaz çelik kapıKapılar gündelik hayatta en çok kullandığımız hatta dokunduğumuz yapılardır. Bu yüzden çoğu insan kapılarını temizlemesi kolay olması için açık renk tercih eder.

Açık renk kapıların başında gelen beyaz kapıları kullanmak zor gibi gözükse bile eğer kaliteli bir firma ile anlaştıysanız temizlemek hiçte zor olmayacak.

Beyaz kapıların tercih edilme sebebi daha çok kullanılacağı yere uyum sağlaması içindir. Özellikle bayanlar evlerinde açık renk eşyalar kullandıkları için beyaz renk kapılar istemektedirler.

Beyaz kapı üreticileri kullandıkları malzemelerde oldukça seçici davranmak zorundadırlar. Yıpranma payı açık renk kapılarda daha çok olduğu için iyi malzeme ile kullanıcıyı memnun etmeye çalışırlar.

Beyaz kapılar diğer çelik kapılarda olduğu gibi yapılan işçiliğe göre fiyatlandırılıyor. İşçilik arttıkça fiyatlar da yükselebiliyor.

Çelik kapı üretimi yapan hemen hemen her firma beyaz kapı üretimi yapıyor. Hatta çift renk kapı yapıp hem evin içinde hem dışında farklı görüntüler ile tasarım yapabiliyorlar.

Daire kapılarında kullanılan çelik kapıların boyanması ile olan kapılar daha uygun fiyatlar ile satışa sunuluyor. Model fiyatta değişiklik yaratabiliyor.

En uygun beyaz kapı modeli ise fırınlanmış boyama ile yapılan kapılardır. Bu sistem az zahmet ister ve kapılar daha çabuk uğraş vermeden tamamlanır. Ömrü de diğerleri kadar uzundur.

firma model fiyat özellik
Onur çelik kapı Daire kapıları 2000 TL – 7000 TL Özel mat beyaz renk ile boyanan kapılar
furkan çelik kapı Müstakil ev ve villa tipi ev kapıları 500 TL – 2500 TL Elektrostatik fırınlanmış boyama
Torun çelik kapı Bina giriş kapıları 800 TL – 5000 TL Ahşap kaplama ve ya paslanmaz krom

Beyaz iç kapılar

Beyaz kapılar çelik kapılarda tercih edildiği kadar daire içi kapılarında da tercih ediliyor. Özellikle açık renk mobilyalarda şık durduğu da kesin.

Beyaz iç kapıların yapımında genellikle ahşap kullanılıyor. Her rengi kabul eden ahşap kapılar kolayca boyanıp istenilen renge getirilebiliyor.

Beyaz iç kapılar camlı ve ya camsız olarak üretilebiliyor. Özellikle beyaz renkte cam uygulaması da gayet şık duruyor.

Kapıların beyaz olarak üretilmeleri zordur. İşlemlerden geçen kapılar son olarak boyanarak satışa sunulurlar.

Kapı üreten firmaların hepsi iç kapı üretimi de yapmaktadır. Seçtiğiniz modeli beyaz renge çevirmek oldukça kolaydır.

Boyama işlemleri fırça ile yapılmaz çünkü beyaz kapılar açık renk oldukları için fırça izlerini gösterebilir.

Bundan dolayı da kullanılan sistem püskürtme yardımı ile yapılandır. Rengin tam olarak oturması için de iki kat boya yapılır ve ilk boyanın kuruması beklenir.

Son zamanların en çok tercih edilen kapıları olan Amerika kapılar da daha çok beyaz renklerde seçilmektedir.

Bu kapılar da sanayiden geçirilen işlemlerden sonra beyaz renge boyanarak kullanıcıya sunulur. Ancak diğerlerine göre oldukça sağlam ve şık modellere sahip kapılardır.

firma model fiyat özellik
emek çelik kapı Amerikan kapı 200 TL – 1000 TL Yağlı beyaz boya
taş çelik kapı Ahşap kapı 300 TL – 1500 TL Su bazlı boya
sak door Panel PVC kaplama 250 TL – 800 TL Silinebilir beyaz boya

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle