Kapıları tutan ve sağlamlaştıran şüphesiz ki kasalarıdır. Kapıların kalitesine önem verildiği kadar kapıların kasasını da dikkatli seçmek gerekir.

Seçim kuralları

Alüminyum kapı kasaları dekoratif oldukları kadar aynı zamanda oldukça güvenlidir. Yıpranma payları düşüktür.

Alüminyum kasa hemen hemen her yerde tercihe göre kullanılsa bile daha çok mekân süslemelerinde tercih ediliyor.

Standart boyutlarda üretimleri vardır ancak kapınızın boyutuna göre üretilmeleri daha iyi olacaktır. Kapınıza da uyum sağlaması açısından ölçü alınarak yaptırmaya dikkat etmelisiniz.

İlk olarak ne tür bir kapıda kullanacağına karar verip alüminyum kapı kasanızı ona göre seçmelisiniz.

Daha çok alüminyum kaplama olan kapılarla uyum sağlarlar. Ancak ahşap kapılara dahi kasa olarak kullanılabilmektedirler.

Firmanız kapı kasasının ölçülerini aldıktan sonra size bir fiyat çıkaracaktır. Anlaşmanızdan sonra işçilik üzerinde çalışmaya başlarlar.

Bundan sonraki süreçte size sadece beklemek düşüyor.

Seçtiğiniz firmanın alüminyum kasa ile yaptığı önceki işleri görmek size oldukça yardımcı olacaktır. Çünkü alüminyum kaliteli malzemeler kullanılarak işlenmelidir.

Hem estetik hem de uzun ömürlü olmaları sizlere oldukça cazip gelecektir. Ayrıca isteğe göre sabit ve ya ayarlanabilir kapı kasaları üretilebilmektedir.

Otel, hastane, ofis gibi ortamlarda daha çok tercih edilirler. Bunun sebebi kasaların ısı yalıtımına da oldukça katkı sağlamasıdır.

firma model fiyat özellik
medelta Hastane alüminyum kasa kapıları 700 TL – 5000 TL Teleskopik özelliktedirler
laminatal Yangın kapıları 650 TL – 2000 TL Çerçeveler alüminyum malzemeden
acerman alüminyum Ofis kapıları 500 TL – 3000 TL Çürümeyen ve paslanmayan kapı
ataşehir dekorasyon Otel oda kapıları 450 TL – 2500 TL Isı yalıtımı yüksek kapı

Alüminyum kapı kasalarına uygun kilit

Alüminyum kapı kasası olan kapılar daha fazla emniyetli olmaları için kilit sistemleri açısından farklılık gösterebilmektedirler.

Kapıya uygun kilidi bulabilmek için firmanızdan yardım isteyebilirsiniz. Ancak kendi kilidinizi sizde kolaylıksa seçebilirsiniz.

Alüminyum kapıların kilitlerinde kendine uyum sağlayan kilitler kullanılmalıdır. Alüminyumdan yapılmış kilitler, kapılara kolaylıkla oturabilir ve zamanla kullanmadan aşınma yapmaz.

Kilitlerin göbeklerinde hemen hemen aynı diller bulunur. Bu dillerin boyutlarının yerleri de belli olduğu için kendiniz dahi kolayca montaj edebilirsiniz.

Kilit sistemlerinin kullandığı normal kilitlerden farklı olması göbeğin farklı olacağı anlamına gelmez, aynı sistemler ile yapılırlar.

Ancak eğer siz isterseniz daha farklı modelleri alüminyum kapı üreticilerinden talep edebilirsiniz. Kilit sistemi üzerinde eğer kilitler fazla ise bu tür modeller daha korumacı ürünlerdir.

Alüminyum kapılar genellikle sürme kapılarda kullanıldığı için anahtarsız sistemler kullanılır. Bu tür kapılar içeriden kol yardımı ile kilitlenir ve dışarıdan kesinlikle açılmaz.

Kendinizi daha güvende hissetmek için anahtarlı sistemleri tercih ediniz. Kale Kapı firmasının kilit sistemleri ilginizi çekmeye yetecektir.

Anahtarlı sistemler ile kapatılan kapılar dışarıdan zor açılır ve odada kimse olmasa dahi kilitlenebilir. Bu da otel odalarında kullanılan bir sistemdir.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle