Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza birçok yenilik girdi. Bu yenilikler hayatımıza farklı noktalara fayda sağladı.

Hayatımıza katkıları

Kapı otomatiğiBu faydalardan biride hayatımıza güvenlik açısından olan katkısıdır. Ortamın bir hayli bozulması nedeniyle birçok hırsızlık vakaları meydana gelmeye başladı. Bu gibi olaylar ile karşılaşmak istemiyorsanız sizlerde otomatik kapıları tercih etmelisiniz.

Hayatımıza giren otomatik kapılar sayesinde artık kendimizi daha güvende hissedebiliriz. Otomatik kapılar sayesinde mekanlara giriş-çıkış hızı da hızlanmıştır. Otomatik kapıların hayatımıza olan olumlu etkilerini sıralayacak olursak;

 • Apartman girişlerinde güvenliği sağlar
 • İstemediğimiz kişi ya da kişilerin mülklerimize girmesini engeller
 • Otomatik kapılar sayesinde evimize kimin gelip gelmediğini öğrenebiliriz.

Tamamen son modern teknoloji ile tasarlanan bu kapılar sayesinde artık daha güvendeyiz. Genellikle apartman kapılarında tercih edilen gizli kapı otomatiğinin kullanımı oldukça rahattır. Tek bir tuşa basarak kapılarınızı açabilirsiniz. Eğer istemediğiniz kişi ya da kişiler apartmana girmek isterlerse kapılarınızı açmaz kendinizi güvende tutarsınız. Sürgülü bir sistem sayesinde kapılarınızın zincirleri makineye bağlanır. Bu makineleri harekete geçirecek olan butonlar ise sizde olur. Eğer kapıyı açmak isterseniz butona basmak yeterdir. Bastığınız buton sayesinde kapınızın sürgü sistemi devreye girer ve otomatik olarak zincirlerini açar. Bu kapıları kullanırken mutlaka kaliteli yerleri tercih etmelisiniz. Eğer kalitesiz ve güvenilir yerleri tercih ederseniz kapı sistemleriniz bir süre sonra bozulur ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımı da geciktirirseniz kapı sisteminiz tamamen çöker. Bu size hem maddi hem de zaman kaybı olarak geri döner. Bu yüzden sizlere en iyi, en hızlı ve en güvenilir avantajları sunan firmalar ile çalışmalısınız.

Modelleri

Audıo kapı otomatiğiHayatımıza girdiğinden beri farklı farklı alanlarda isteğe göre kullanılmaktadır. Oldukça kullanışlı olan bu kapıları hemen hemen her yerde görmeniz mümkündür. Farklı mekanlarda kullanıldıkları için bu kapı modelleri değişiklik göstermektedir. Kullanılan alana göre sistemi ve özellikleri artmaktadır. Ayrıca kullanılan alana göre kapıların büyüklükleri de değişmektedir. Bu kapılar kullanım alanlarına göre şu şekilde sıralanır.

 • Gizli
 • Çelik
 • Şifreli
 • Elektrikli
 • Bahçe

Bu kapı otomatikleri tercihlere göre farklı alanlarda kullanılır. Gizli kapı otomatikleri genellikle şahsi evlerin girişinde kullanılır. Eğer dairenizin girişini otomatik sistem kurmak isterseniz bu sistemi tercih etmelisiniz. Sizleri anahtar derdinden kurtaran bu sistem ile rahatça dairenize girersiniz. Bu yöntem genelde şirketlerin dairelerinde kolay giriş sağlamak için yapılır.

Çelik kapı otomatikler

Son zamanlarda geliştirilen bir üründür. Çelik kapıların içine yerleştiren bu mekanizma sayesinde evleriniz artık daha güvenli olur. çelik kapı içerisine yerleştirilen bu özel mekanizma kendi kendini kilitle görevini üstlenir. Ekstra olarak kendini güvene alan kapı sayesinde hırsızlardan korunursunuz. Ayrıca evinizden çıkarken kapınızı kilitlemeyi unutsanız bile bu sistem devreye girer ve kendi kendini kilitler.

Şifreli kapı otomatiği

Şifreli kapı otomatiğiGünümüz teknolojisinin bizlere sunduğu mükemmel bir alettir. Son derece kullanışlı ve güvenli olan bu kapılar sayesinde artık anahtar taşıma gibi bir derdiniz kalmaz. Tamamen şifre ile girilen bu kapıların ekran bölmesinde sayılar vardır. Kendiniz belirlediğiniz şifre ile dairenizin önüne bu sistemleri kurabilirsiniz. Böylece şifreyi doğru girdiğiniz anda evinize girersiniz. Bu sistemler sayesinde artık anahtarlarınızı unutunca kapıda kalma gibi bir derdiniz olmaz. Bu sistemler genellikle hastanelerde, otellerde, depolarda ve üst düzey kurumlarda kullanılır

Elektrikli kapı otomatikleri

Elektrikli kapı otomatikleriGünümüzde en sık rastladığımız sistemdir. Kapı otomatikleri olarak kullanılan bu sistemi hemen hemen her evin girişinde görürüz. Bu kapıların elektrikli yapısı ile kapılar rahatça açılmakta ve güvenliğimizi sağlamaktadır. Pek çoğumuz tarafından bilinmese de bu otomatikler elektrik ile çalışır ama öyle fazla bir elektrik ile değil sadece kabloları harekete geçirecek şekilde bir hareket kullanılır.

Bahçe kapı otomatikleri

Bahçe kapı otomatiği motoruDiğerlerinden daha farklı bir sisteme sahiptir. Daha büyük olan bu kapıların ilk önemli özelliği yana doğru açılmasıdır. Yana doğru açılan bu sistemler için özel kumandalar bulunmaktadır. Bu özel kumandalarda bulunan mekanizma sayesinde bahçe kapılarının sensörleri devreye sokulur ve kapı yana doğru açılır. Bu kapılar bahçelerimizin güvenliğini sağlamaktadır. Bu sistemde önemli olan konu kumandalı olmasıdır. Eğer bu sistemler kumandalı değil de tamamen hareket sensörlerine göre ayarlansaydı kapının hassasiyeti bozulurdu. Bu kapılar genelde büyük bahçelerin kapısın ve garaj kapılarının önünde tercih edilir.

Bu kapılar kullanım alanlarına göre farklı farklı özelliklere ve büyüklüklere sahiptir. Bu sebeple ihtiyacınıza göre kapı otomatiklerini seçerek istediğiniz alana yerleştirebilirsiniz.

Fiyatları

Son teknoloji kullanılarak üretilen bu kapılar oldukça sağlam ve güvenlidir. Ayrıca kolay kullanılması ile en çok tercih edilen kapılardır. Bu kapılar kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedirler. Bu nedenle de her kapı otomatiğinin özellikleri aynı değildir. Bu özelliklerin değişimine göre kapı fiyatları da değişmektedir. Kapı fiyatlarını etkileyen özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kapıların büyüklüklerine göre
 • Kapıların algılama sistemlerine göre
 • Kapıların açılma mekanizmalarına göre
 • Otomatik kapı panellerinin sistemine göre

Bu özellikler kapıları kullanım alanlarınıza göre değişir. Bu değişimler fiyatlara da yansımaktadır. Hemen hemen her ev apartman girişinde rastladığımız elektrikli otomatik kapı sistemleri 50 yeni Türk lirasından başlamaktadır. Bu kapı fiyatı 150 yeni Türk lirasına kadar çıkabilmektedir.

Eğer şahsi olarak dairenizin kapısına bir otomatik sistem kurdurmak isterseniz bu daha az maliyetlidir. Yaklaşık 40 yeni Türk lirasından başlayan bu sistemin fiyatı 100 yeni Türk lirasına kadar gitmektedir.

Çelik kapıların içine döşetilen çelik kapı otomatik aparatı fiyatı oldukça uygundur. 50 yeni Türk lirasından başlayan bu kapı otomatik sistemlerinin fiyatları giderek daha da yükselir. Burada yapmanız gereken tek şey kendi çelik kapınıza uygun sistemi tercih etmelisiniz. Ya da tamamen kapınızı değiştirip yepyeni bir kapı ve sistem kurtulmalısınız.

Şifreli kapı otomatiklerinin fiyatları biraz daha yüksektir. Bunun nedeni kullanılan son teknolojidir. Şifre yardımıyla girdiğiniz bu kapılar hayatlarınızı kolaylaştırmaktadır. Yaklaşık 250 yeni Türk lirasından başlayan bu kapı sistemleri giderek yükselmektedir. Ayrıca şifre yerine başka uygulama yapıp kart ve ya parmak okuyucu sistemleri de rahatlıkla bulabilirsiniz.

En son olarak fiyatı en yüksek olan bahçe kapı sistemleri dediğimiz garajlarda da kullanılan yana açılır sistemdir. Bu sistemde kapılar oldukça büyüktür. Ayrıca raylı sistemi sayesinde bu kapılar yana doğru açılmaktadır. Bu kapılar oldukça güvenli olup açılması imkansızdır. Anahtar sistemi kullanılan bu kapılar kullanış açısından en rahat olanlardır. Tamamen yana doğru açılan bu kapılara açma isteğini basit bir kumanda yardımıyla rahatça yapabilirsiniz. Anahtarınıza dokunduğunuz anda sistemin sensörleri devreye girer ve kapılar açılır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı bu kapı sistemi diğerlerine göre daha pahalıdır. Bu kapı sistemlerinin fiyatı 1000 yeni Türk lirasından başlamaktadır. Bu fiyat yaklaşık 5000 yeni Türk lirasına kadar çıkmaktadır. Bu en pahalı olan modeller genellikle şirketlerde tercih edilmektedir.

Tüm bu saydığımız özelliklere göre sizlerde istediğiniz kapılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Son derece sağlam ve güvenilir olan bu kapıları isteğinize göre almalısınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle