Her zaman gelişen teknoloji bizim için hayatı kolaylaştırmaz. Arıza yapması durumunda altından kalkamayacağımız durumlar söz konusu olur ve bunları genellikle yetkili kişiler ile çözmek zorunda kalırız.

Arızalarının Giderilmesi

İşte bu bakımdan teknolojik ürünlerimizin yapılması gereken periyodik bakım ve onarımlarını düzenli olarak takip edip yaptırmamız gerekmektedir. Fotoselli kapılarınız her an arıza yapabilirler. Bu gibi durumlara mutlaka hazırlıklı olmanız gerekiyor. Öncelikle servis bulup çağırmadan önce bazı kontrolleri yapmanız gerekiyor. Öncelikle kumandanızın pilini kontrol edin ve yedeği var ise hemen değiştirin.

Yine sorun çözülmezse UPS bağlantı durumlarını kontrol edin. Eğer UPS kullanılmıyorsa elektriğin kesik oluğ olmadığına bakmalısınız. Bunları yaptıktan sonra hala sorun çözülmezse kapınızın montajını yapan firmanın servisi ilk aramanız gerekendir. Ancak ulaşamaz ya da aldığınız hizmetten memnun değilseniz yeni bir servis bulmanız gerekecektir. Gelecek olan servisin uzmanlık belgelerini, ISO belgelerini ve firma ile ilgili bilgileri mutlaka isteyin.

Mümkünse garantili servis hizmeti alın ve ödeme yapmadan önce garanti belgesinin doğru olarak doldurulduğunu kontrol edin. Bu şekilde hem sağlıklı bir şekilde sorunlarınız çözülmüş olur hemde arızaların tekrarında kimi aramanız gerektiğini bilirsiniz.

Servisi nerede bulunur

Kendiniz arıza kontrollerini yapabilirsiniz. Ancak fotoselli kapılar düzenli olarak bakım ve onarım isteyen cihazlar olduğundan mutlaka bakımlarını periyodik olarak yaptırmanız gerekiyor. Aksi takdirse istenmeyen sorunları olmadık zamanlarda yaşamanız muhtemeldir.

Bu ve benzeri sıkıntılar için anlaşmalı bir servisinizin olması ve gezici ekibinin her zaman ulaşılabilir olması en uygunudur. Bu şekilde gece ve ya hafta sonu en kısa sürede sıkıntılarınız sonlanacaktır. Gelecek ekip mutlaka konusunda deneyimli ve sertifikalı olmalıdır. Aksi halde arızların daha çok büyümesi ve ilerleyen dönemlerde sorunların çıkması durumunda garanti kapsamlarından yararlanamayabilirsiniz.

Bu şekilde özen ve itinali şekilde bakımların yapılması ve arızaların giderilmesi gerekmektedir. Servislere internette ya da referanslarınız vasıtası ile ulaşabileceğiniz gibi kapınızın montajını sağlayan firmadan da bilgi alabilirsiniz. Doğru yönlendirmeleri size yapacaklardır. Fotoselli kapı servisleri yetkili servisler ve yetkili olmayanlar olarak ikiye ayrılmaktadırlar.

Özellikle yetkili ve belgeli servisleri bakım onarım işlemlerinizde tercih etmeniz gerekiyor. Bu kişiler işlerinde uzman olan ve maliyetleri sizin adınıza en düşük seviyede tutacak firmaların elemanlarıdırlar. Bunların haricinde işlem yapmak ya da yaptırmak isterseniz doğacak zararlardan siz sorumlu olursunuz. Hem iş, zaman ve maddi kayıplar yaşayabileceğiniz gibi, hem de kapınızın kullanılmaz duruma gelmesi söz konusu olup garanti kapsamından da çıkacaktır. Bu açıdan özellikle servis konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

Fotoselli Kapı Montajı

Fotoselli kapılar oldukça kullanışlı olmalarına karşın özel bir montaj prosedürüne sahiptirler. Çeşitli ön hazırlıkların firmalar tarfından yapılması gerekmektedir. İstenilen kapı modeli seçildikten sonra, fotoselli kapının işlevli olarak çalışabileceği elektrik donanımlarının uygun şekilde yerleştirilmesi, güç ve beslemelerin tümünün montaj esansında hazır olması gerekmektedir. Gerekli olanelektrik gücü, arıza uyarı sistemi, UPS gibi teknik donanımların firmalar tarafından hazır edilmesi ve montajın rahat yapılacak ortamın sağlanması gerekiyor. Bu işlemlerin ardından montaj ekibi genellikle firma tarafından gönderilir.

Yani uzman işini bilen profesyonel kişiler tarafından foselli kapının işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kapınız garanti kapsamı dışında kalır ve ilerleyen zamanda yaşayacağınız sorunlardan ana firma değil siz sorumlu olabilirsiniz. montaj işlemleri hem bilgi hemde pratiklik isteyen işlemlerdir. Bu işlemleri yapabilecek bilgi ve becerili kişiler firmaları tarafından özel eğitimler alarak fotoselli kapı ve diğer teknolojik kapı sistemleri konusunda eğtim almış yetkinlik belgesi olan kişilerdir. Asla belgesi olmayan ya da güvenmediğiniz firmalar ile çalışmamalısınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle