Fotoselli kapılar da uzun zamandan beri bizlere hizmet veren genellikle AVM, hastane, kamu kuruluşları giriş ve çıkış kapıları alanında bulunan yenilikçi işlevsel kapı modelleridir.

Fotoselli Kapılarfotoselli kapı

Gelişim hayatın her alanında kendini hissettirmekte. Tüm yaşam alanlarımız daha konforlu ve daha teknolojik bir hal almaya başladığından beri daha keyifli mekânlarda yaşamaktayız. Örneğin eskiden elimizi attığımızda açılan otomatik kapılar bizleri eskisi gibi şaşırtan olaylar değil. Hatta gittiğimiz mekânların kapılarının açılmasını otomatik olarak bekler duruma geldik.

Özellikle insan geçişlerinin yoğun olarak yaşandığı banka, hastane, alışveriş merkezi, iş merkezleri ve daha birçok mekânın girişinde ve bölüm geçişlerinde fotoselli kapılar kullanılmaktadır.

Özellikle yaz ve kış aylarında sağlamış oldukları ısı yalıtımları nedeni ile daha çok tercih edilen fotoselli kapılar, bulundukları ortamların tozdan kirden ve gürültüden de izole olmasına yardımcı olan teknolojisi yüksek ürünlerdir.

Görüş mesafesinde giren objeler nedeni ile açılarak ardından kapanan bu sistemler basit bir yazılım ile kurgulanmış kullanışlı ürünlerdir.

Hayatın birçok alanında karşımıza çıkan fotoselli kapılar, fotoselli kamera sistemleri baz alınarak hazırlandıklarından dolayı bu ismi almışlardır. Tüm foto selli kapılar ayarlanabilir, manüel kumanda edilebilir sistemlerdir.

İşlevsel kapı modellerifotoselli1

Her zaman karşımıza çıkan ve kullanım kolaylıkları ile rahatlıkla her mekâna uygulanabilen fotoselli kapılar genellikle yoğun geçişlerin yaşandığı alanlarda daha sık kullanılmaktadır.

  • Doğru ürün kullanımı ve periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması ile harika ürünler olan bu teknolojik cihazlar sayesinde daha ferah ve kullanışlı mekânlar yaratabilmekteyiz.
  • Bu tip ürünler kullanım alanlarına ve mekânlara göre farklılıklar göstermiş olsa da genel olarak birkaç modeli bulunan bu ürünler kullanıcı tercihleri, kullanım tarzları ve alanlara göre değişebiliyor.
  • Fotoselli kapı modelleri yana kayar, dairesel ve 90 derece açılı olarak ana kategorilere ayrılmıştır. Bu modeller arasında yana kayan fotoselli otomatik kapılar tek yana ya da ihtiyaca göre iki yana açılan olarak kullanılabiliyor.
  • Kullanım alanının belirlenmesi ve müşterinin zevkine göre seçilecek olan bu kapı modelleri fonksiyonel şekilde montaj edilerek uzun yıllar kullanılabilmektedir.
  • Fotoselli kapılardan dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise bakımlarının yapılmasıdır. Bakımı düzenli olarak sağlanmayan fotoselli kapılar sık şekilde arıza yapabilir. Bunun nedeni ise kabloların incelmesi ya da genellikle toz nedeni ile fotosellerin işlevini yitirmesidir.

Ortalama satış fiyatları

Kullanılan yerde modern ve etkileyici bir hava yaratan fotoselli kapılar genellikle insanların yoğun giriş çıkış yaptıkları yerlerdedir. Bu alanlarda kullanılan fotoselli kapılar insanların yaşamlarını kolaylaştırırken bulundukları mekâna da farklı artılar ve görsel güzellikler katmaktadırlar.

Fotoselli kapıların kullanım amaçlarına en uygun şekilde seçilmesi ve montaj edilmesinin ardından yaz aylarında sıcak havanın, kış aylarında ise soğuk havanın mekândan çıkışı engellenmiş olur.

Ayrıca görsel olarak imajı yüksek ürünler olduğundan kaliteli bir izlenim vermektedirler. Bu bakımdan sizlerde iş yerlerinde ya da belki de evlerinizde fotoselli kapı kullanmak isteyebilirsiniz. Bu bakımdan fiyat araştırmasına da girebilirsiniz. Fotoselli kapı fiyatları genel olarak istenilen özelliklere ve kullanılacak mekânın ölçülerine göre değişiklik göstermektedir.

Seçilecek olan fotoselli kapılarda teknik servis ve ürün garantisi gibi öğelerinde dikkate alınması gerekmektedir. Fotoselli kapı fiyatları ortalama olarak 1500 TL ile 3500 TL arasında değişebiliyor. Bunun nedeni ise kapılın genişliği, istenilen teknik özellikler, servis güvencesi ve ürün garantisi gibi etkenlere bağlı kalımakta. Sizlerde en güzel ve en kaliteli fotoselli kapıya sahip olmak için teknik özelliklere ve firmalara dikkat etmelisiniz.

Standar ölçülerfotoselli kapı3

Kapı modelleri ve ölçüleri ile ilgili standart bir belirleme söz konusu olmamaktadır. Fotoselli kapı modelleri tamamen ölçü ve fiyat bilgisi amaçlı firma ile irtibat kurdukta sonra istenilen düzeye göre fiyat tutarı belirlenmekteidr. 1500 TL ve 3000 TL fiyat ortalama ve yaklaşık olarak taleğ edilen fiyatlar olmaktadır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle