Geniş güvenlik sistemleri ile donatılmış olan garaj kapı sistemleri işlevsellik bakımından son derece modern ve ileri derecede güvenlik olanağı sağlamaktadır.

Garaj Kapısı Motoru garaj kapısı1

Garaj kapıları yeni teknolojiler sayesinde eskisinden çok daha farklı ve işlevsel ürünlerdir.

Özellikle özel mülklerimizde, site garajlarında ve iş yerlerimizde rahatlıkla kullandığımız bu ürünler sayesinde hepimiz çok daha konforlu bir yaşam sürebiliyoruz.

Garaj kapısı motoru özellikleri itibari ile dış mekân motor yapısında olan ürünlerdendir. Garaj kapılarının güvenli bir şekilde açılıp kapanmalarını sağlamak üzere tasarlanmışlardır.

Garaj ve bahçe kapılarında kullanılan otomatik kapı motorları farklı görevler ile donatılabilir. Mesela çocuklarınızın güvenliğini sağlamak amacı ile sensorlar yardımı ile çıkan engellerde durarak aralara sıkışma ve sorunlar yaşanmasının önüne geçilmiş olunur.

Garaj kapısı motoru elektrik kesintilerine karşı kumanda ya da manüel kullanım kolaylığı da sağlamalıdır. Elektrik gücü itibari ile aküsü yeterli akımı sağlamalıdır.

Sessiz ve uygun hareketleri sizlere sunarak garaj ve bahçe kapılarınızı en güvenilir ve en pratik şekilde halledeceklerdir. Özel frenleme sistemi ve sensorlar yardımı ile devreden çıkma özelliğini sizlere kullanım pratikli açısından sunmalıdırlar. Her bakımdan garaj kapısı motoru sizler ve sevdikleriniz için ihtiyacı karşılayan teknolojik cihazlar olmalıdırlar.

Otomatik Garaj Kapı Sistemlerigaraj kapısı2

Hayatımızı kolaylaştıran birçok pratik teknolojik çözümler sayesinde daha rahat bir dünyada yaşadığımız kesin. Özellikle güvenlikli ve farklı yaklaşımlar olan otomatik garaj kapı sistemleri hepimizin hayatını kolaylaştıran gerçekten güzel uygulamalardır. Bu tip teknolojik ürünler ile araçlarımızı çok daha iyi alanlarda muhafaza edebiliyoruz.

Otoparklarımız ya da özel mülklerimizin otomatik garaj kapıları sayesinde zaman kaybetmeden park sorunu yaşamadan araçlarımızı alanlarımıza çekebiliyoruz.

Genellikle site ve evlerimizde bizlere teknolojik pratiklik sağlayan otomatik garaj kapıları aracımızı tanıyarak kendiliğinden açılan ve zahmetsizce park alanına girmemizi sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler kamera sistemi ile araç plakalarının tanımlanması ile yaklaşan araçların plakalarını okuyarak sistemde kayıtlı olan araçlara garaj kapısını açmasını kumanda eden harika teknolojilerdir.

Otomatik şekilde açılır ve sizlerden başka araçların parklara girmesine engel olunmuş olur.
Bunun yanı sıra bazı otomatik garaj kapı sistemleri ise kumanda vasıtası ile açılan sistemlerdir. Elinizde kumanda sayesinde kapıyı yaklaştığında radyo frekansları ile sinyal göndererek açabilirsiniz. Bu şekilde garajlarınızın güvenliğini otomatik garaj kapı sistemleri vasıtası ile sağlamış olursunuz.

Otomatik kapı sistemleri fiyatları

Güvenliğimizi arttıran, özellikle araçlarımızın güvenli şekilde par etmelerini sağlayan otomatik garaj kapı sistemleri bugünlerde herkesin tercihi olmaktadır.

Kolay kullanımı, hava şartlarından araçlarınızın etkilenmemesi adına yapılan birçok uygun izolasyon sayesinde yaz ve kış aylarında sağlıklı bir şekilde araçlarımızı muhafaza etmemize yardımcı olurlar. Bu şekilde daha uzun ömürlü ve daha temiz araçlarımız olur.

Hepimizin özen ile koruduğu araçlarımıza güzel kapalı garajlar sunmak amacı ile uygun olan ortamlara monte edilen bu otomatik garaj kapı sistemleri tüm beklentileri karşılayacak şekilde tasarlanarak monte edilebilmektedirler.

Özellikle alanlara ve isteklere göre belirlenen uygun modeller ile uzun yıllar randımanlı olarak çalışmaktadırlar. Bu şekilde sizlerde daha temiz ve uygun koşullarda araçlarınız park edebilirsiniz.

Bu tip bir garaj elde etmek için istediğiniz özellikler ile fiyat arasında doğru bir orantı vardır. Otomatik garaj sistemleri fiyatları motor gücü ve özellikleri, kullanılan malzemeler, seçilen model ve garajın ölçüleri baz alınarak hazırlanmaktadırlar. Bu bakımdan 500 TL’den başlayan fiyatlar ürünlerin farklı özellikleri baz alındığında 7500 TL gibi rakamlara kadar çıkabilmektedir.

Garaj kapıları istenilen ölçü ve modele göre farklı seçeneklerden oluşturulmaktadır. Bu sebebiyetle kesin ve net bir garaj kapısı fiyatı hiç bir firma tarafından belirtilmemiştir.

Teknik bilgilerGaraga Standard 138 (CC), White / Blanc

Kullanım kolaylıkları sayesinde hayatımızda farklı yerleri olan otomatik garaj kapısı modelleri ve özellikleri bakımında farklılıklar göstermektedir.

Bu özellikler ile sizlere güvenli kullanım olanağı tanıyan harika sistemlerdir. Bu tip bir işlem yapmak ya da yaptırmak istediğinizde belirli standartların sağlanması şartı aranmaktadır.

 • Sizin ve sevdiklerinizi güvenli bir ortamda tutmak adına bu standartlara uygun kapıları ve motorları kullanmalısınız.
 • Otomatik garaj kapısı motoru kontrol paneli de dâhil olmak üzere bütün parçaları motor gövdesi içine yer almalı ve açıkta bir ürün bulunmamalıdır.
 • Motor koruma sınıfı en az kabul gören standartlarda olmalıdır.
 • Kapının motoru uygun yükü kaldırma gücünde olmalıdır. Aksi takdirde ciddi sorunları sık bir şekilde yaşarsınız.
 • Otomatik garaj kapısı motoru sistemi besleyecek şekilde elektrik gerilimine sahip olmalı ve koruması olmalıdır.
 • 24 Volt DC yani doğru akıma sahip olmalıdır.
 • 1 saat boyunca çalışma sürekliliği en az %85 olmalıdır.
 • Tercih sebebine bağlı olsa da standart sistem motorlarda elektrik kesintilerinde motoru besleyen akünün bulunması gerekmektedir.
 • Ayrıca kesintilerde manüel kontrol sağlanabilmelidir.
 • Güvenlik amacı ile karşılıklı iki alan arasında hareket sensorları olmalı ve bu şekilde araç ya da başka bir cisim geçerken kapanıp açılma işlemi durdurulmalıdır.

Satış fiyatları

Garaj kapıları araçlarınızı güvenli kapalı ortamlara alarak kapatıp saplıklı muhafaza edebildiğimiz mekanları bize sağlarlar. Bu alanlarda kullanılacak olan garaj kapıları yükseklik ve en gibi farklı özellikler ile farklı çalışma güçlerine ihtiyaç duyarlar.

Sizlerde garajınıza güzel ve fonksiyonel bir garaj kapısı yapabilmek adına garaj kapısı fiyatları konusunda araştırma yapıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Her üründe olduğu gibi garaj kapısında da birçok faktörün göz önüne alınarak fiyatlandırılması gerekmektedir. Özellikle ortalama garaj kapısı fiyatları konusunda bilgi edinmek için bu araştırmayı yapıyorsanız kesinlikle merakınız giderilecektir.

Ancak evinize reel bir kapı fiyatı arıyorsanız ancak gerçekleştirdiğinizde maliyeti çıkacaktır.

Ortalama olarak aşağıda ki hususlar baz alındığında 340 TL ile 7750 TL arasında garaj kapı fiyatları bulunmaktadır. Ama ortalama olarak işinizi görecek bir garaj kapısı fiyatı 1500- 2500 TL arasında mal edilebilir.

Bir garaj kapısında birçok faktör fiyatları belirlemektedir. Bunların başında garajın eni ve yüksekliği olduğunu söylemiştik. Ne kadar büyük bir garaj kapısı o kadar çok maliyet demektir. Bunun yanına kullanacağınız mekanizma ve diğer ürünlerin kalitesi de garaj kapınızın fiyatını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır.

Garaj kapısı nasıl yapılır

Garaj kapıları farklı modelleri ile farklı imalat şekillerine tabi tutulan ürünlerdir.

 • Öncelikli olarak mekanizmanın uygun kapı sistemine ayak uydurması için uygun güce sahip olması gerekmektedir.
 • Firmalar seri üretimleri sırasında motorları genellikle üreticilerden alarak ürünlerine entegre ederler.
 • Bu şekilde herkes kendi uzmanlık alanından sorumlu olmuş ve maliyetlerde bir miktar düşmüş olacaktır.
 • Yapılacak çalışmada öncelikle motor, mekanizma ve kapının özelliğine bağlı olarak kumanda sistemi ya da sensorlardan yararlanılabilir.
 • Ana mekanizma genellikle sabit olan modellerde montaj aşamasında ölçülerin alınması sureti ile mekânsal parçalar ölçülere göre ayarlanarak ana mekanizma ile birleştirilirler.
 • Bu şekilde motor ile de birleştirilen parçalar sayesinde montaj tamamlanmış olacaktır.
 • Öncelikli olarak imal edilecek olan ürünün tasarımı, elektriksel şemasının çizilmesi, gerekli güç ve yan ürünlerin belirlenmesi ile adımlar şeklinde gelişim gösterir.
 • Sizin seçeceğiniz modele göre renk ve parçalar ayarlanarak basit bir montaj aşaması ile sonuçlandırılmış olacaktır.
 • Sorunsuz bir şekilde ürün almak ve kullanmak isterseniz teknik şartnamelere uygun, TSE ve ISO belgeleri olan firmaların ürünlerini seçmelisiniz.

Model seçenekleri

Garaj kapıları teknolojik ve hayatımızı kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir. Birçok alanda birçok şekilde farklı kullanımlar ile karşımıza çıkan garaj kapısı modelleri alanların durumuna, güvenlik önlemlerine ve görsellik amacına göre farklılık göstermektedir.

En çok tercih edilen garaj kapısı modellerine dilerseniz birlikte bakalım.

Panjur tipi garaj kapısı modelleri

 1. Genellikle ön ve arka bölümde fazla mesafe olmayan yerler için ideal olan bu sarmal modeller aynı zamanda Stor garaj kapısı olarak da adlandırılmaktadır.
 2. Bir motor yardımı ile rulo şeklinde sarılarak açılan bu ürünler alanı dar olan kullanıcılar için uygundur.

Seksiyonel garaj kapı modelleri

 1. Binalarında uyuma önem veren, farklı tarzlardan hoşlanan ve görselliği ön planda tutanların talep gösterdikleri garaj kapıl modellerindendir.
 2. Eş görünümlü bu modeller ile garajınız adeta evinizin bir parçasıymış gibi bütünleşik olarak görünecektir.

Tek parça garaj kapı modelleri

 1. Genellikle yekpare olarak adlandırılan modellerdendir.
 2. Biraz daha ilkel bir model olsa da kullanım kolaylığı ve pratikliği olan alan kapladığı için geniş mekanlarda tercih edilen bir modeldir.
 3. Yukarı geriye ya da yukarı dışa doğru açılan şekilde iki tipte uygulanabilir.

Yana kayar garaj kapı modelleri

 1. En fazla tercih edilen garaj kapılarının ilk sıralarında yer almaktadır.
 2. Farklı alanlara hitap eden bu tip garaj kapıları daha çok rampalar, yuvarlak ve geniş girişleri olan garajlarda kullanılırlar.
 3. Bir kanal üzerinde ileri geri hareket eden bu mekanizma bahçe kapılarında da tercih edilmektedir.

İki parçalı ve menteşeli garaj kapı modelleri

 1. Bu kapılar ise daha farklı kullanım amaçlı yerde kullanılırlar. İçe ve dışa açılan şekilleri mevcuttur.
 2. Çok güç gerektirmeyen basit sistemlerdir.
 3. İki yana ya da tek tarafa katlanarak açılan garaj kapıları ise adından da anlaşılacağı gibi katlamalı bir mekanizma olarak iki yana ya da tek tarafa doğru yanlamasına kanat şeklinde açılıp kapanarak kullanılır.

 

 

 

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle