Otomatik kapılar hem güvenlik hem de kullanım açısından diğer modellere göre daha avantajlıdır. Özellikle geniş iç ve dış mekânların muhafazasında otomatik kapı tercih etmek gerekir. İstanbul’da otomatik kapı satış, montaj hizmeti veren ve teknik destek sağlayan çeşitli kuruluşlar bulunmaktadır.

Otomatik kapı satış noktaları

2016-04-05_220330Otomatik kapı satın alırken mekâna göre bir seçim yapmak gerekir. Örneğin apartman, iş hanı gibi binaların girişlerinde kayarak açılan ya da dönen kapılar kullanılmalıdır. İstanbul’da otomatik kapı imal eden ve satan birçok firma bulunuyor. Ancak tercih edeceğiniz firmanın çalışma sistemine, kapılarda kullandığı malzemenin kalitesine ve teknik servis hizmetlerine dikkat etmeniz gerekir.

Otomatik kapı sistemlerinde dikkat edilmesi gereken ilk unsur fiyat değildir. Satın alınacak kapının aktive edilmeden açılmayacak bir sisteme sahip olduğundan ve gelişmiş güvenlik opsiyonlarından emin olmanız gerekir, bu bakımdan fiyattan önce kaliteyi ön plana almalısınız.

Al-Kur, İstanbul’da seksiyonel kapı üreten firmalar arasında ön plana çıkıyor. Üretim merkezi Ümraniye’de yer alan firma, Türkiye’nin ilk otomatik panelli kapı üreticisi olarak bilinmektedir. Al-kur firmasının hangar kapılarından fotoselli kayar kapılara kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Gerek İstanbul’da gerekse Türkiye genelinde otomatik kapı üretiminde ön plana çıkan bir diğer firma ise Göksu’dur. Avrupa’da GOXU olarak hizmet vermekte olan kuruluş, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Firmanın üretmiş olduğu otomatik kapılar gerek fonksiyonel özellikleriyle gerekse şık tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.

Servis noktaları

Otomatik kapılar, karmaşık bir işletim sistemine sahiptir. Uzaktan kumanda, kartlı aktivitasyon ya da buton yoluyla iletilen sinyal motoru harekete geçirir ve kapıların çelik halatlarla açılıp kapanmasını sağlar. Kapı ne kadar kaliteli malzemeden imal edilmiş ve iyi bir şekilde monte edilmiş olursa olsun, çeşitli arızalar meydana gelebilir. Özellikle market, iş hanı, hastane gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde bulunan seksiyonel kapılarda çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bunun için İstanbul’da seksiyonel kapı servisi veren kuruluşları bilmek gerekir.

Seksiyonel kapı satışı yapan hemen hemen her firmanın teknik servisi bulunmaktadır. Ancak garanti süersi geçtikten sonra bu servis ücretsiz olarak verilmemektedir. Dolayısıyla uygun fiyatlarla tamir yapan yerleri bilmeniz faydalı olacaktır.

7 gün 24 saat hizmet vermekte olan HBK Seksiyonel Kapı Servisi’nin İstanbul’un tüm ilçelerini kapsayan bir servis ağı bulunmaktadır. Alanında uzman ve eğitimli bir ekibin görev yaptığı firmaya istediğiniz gün ve saatte ulaşarak otomatik kapılarda meydana gelen arızaların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Kepenk Door, İstanbul’da otomatik kapı tamiri yapan bir diğer firmadır. İstanbul genelinde hizmet vermekte olan firma, konutlarda ve işyerlerinde kullanılan otomatik kapılarını tamirini ve onarımını yapmaktadır. Kepenk Door da 7/24 aktif bir hizmet ağına sahiptir.

Öncü firmalar

Izdoor, Türkiye’de en çok tercih edilen otomatik kapı firmaları arasında yer alıyor. Ankara merkezli bir kuruluş olsa da İstanbul bölgesinde aktif bir satış ve servis ağına sahiptir. Gerek kişisel konut alanlarında gerekse resmi ve özel kurumlarda güvenle kullanılabilecek otomatik kapılar üretmektedir. Garaj kapıları, firmanın ürünleri arasında ön plana çıkmaktadır.

IKS Yapı, İstanbul bölgesinde ön plana çıkan firmalar arasındadır. Firmanın ürünleri arasında endüstriyel alanda kullanılan seksiyonel kapılar ön plana çıkıyor. IKS Yapı, garanti süresi boyunca ücretsiz teknik destek sağlayan bir firmadır.

Ataşehir merkezli bir kuruluş olan Siber Yapı, gerek İstanbul’da gerekse yurtdışında sıklıkla tercih edilen firmalar arasında yer alıyor. ISO 9001 kalite belgesiyle hizmet vermekte olan kuruluş, endüstriyel otomatik kapı üretimine yoğunlaşmış durumdadır.

Yaklaşık fiyatlar

Konut alanlarında ya da resmi/özel kuruluşlara ait alanlarda kullanılan kapılar için kesin bir fiyat vermek zordur. Fiyat sistemi kapının büyüklüğüne, monte edileceği yere ve ekstra özelliklerine göre değişir. Ancak ekipman fiyatlarını göz önünde bulundurarak bir bütçe ayarlamak mümkün olabilir. Tabloda yer alan fiyatlar ortalama rakamlardır.

Seksiyonel Kapı Motoru     1900 TL
Motor Kontrol Ünitesi     120 TL
Akü Şarj ve Kontrol Ünitesi     400 TL
Garaj Kapısı Motoru     2500 TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle