Yiğit Çelik Kapı bir evin ya da işyerinin güvenliğini sağlamak için dikkat edilmesi gereken ilk unsur kapı seçimidir. Gelişmiş kilit seçeneğine sahip bir çelik kapı seçerek mekânın güvenliğini tam anlamıyla sağlayabilirsiniz. Üretim merkezi Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde olan Yiğit Çelik Kapı

Yiğit çelik kapı özellikleri

2016-04-05_220742Yiğit Çelik Kapı firması tarafından üretilen modellerin görsel tasarım bakımından farklı bir çizgide olduğunu görmek zor olmayacaktır. Kataloglarda klasik ahşap tasarıma sahip modeller olsa da genellikle farklı renk ve desen seçeneklerinde kapılar bulunuyor. Daire kapılarıyla birlikte bina giriş kapısı, yangın kapısı gibi farklı modeller de üreten firmanın kapılarında yüksek güvenlik seçenekleri ve gelişmiş kilit sistemleri bulunmaktadır.

Daire kapısı modelleri kataloglarda kullanılan malzemeye ve dış cephe imalatına göre farklı serilere ayrılıyor. Ultralam modeller, laminat kabartma, klasik kabartma modellerle birlikte bakır, metal ve rustik dış cepheli modeller de dikkat çekiyor. Kapıların tamamı estetik bir biçimde tasarlanmakla birlikte hırsızlık, zorla açılma gibi durumlara karşı gelişmiş güvenlik seçenekleri bulunmaktadır.

Çelik kapılarda üç farklı kilit bulunuyor. Ana kilitle birlikte üst kilit ve emniyet kilidinin yer aldığı daire kapılarında bir emniyet kelepçesi de mevcut. Yani anahtarın kopyalanması veya başkasının eline geçmesi hâlinde dâhi kapı güvenlikli bir şekilde korunuyor. Bununla birlikte kilit sistemleri uzun süre herhangi bir deformasyon olmadan kullanılabilecek malzemeden imal ediliyor.

Daire kapılarına isteğe göre kameralı kapı dürbünü eklenebiliyor. Bu sistem, daha geniş bir alanı görmeyi sağlayacak özelliğe sahiptir.

Firmanın kataloglarında yer alan bina giriş kapılarında da gelişmiş kilit sistemleri dikkat çekmekte. Bu kapılar genellikle klasik tasarımlara sahip olarak satışa sunuluyor. Hem görsellik hem de kullanım/güvenlik açısından oldukça kaliteli olan bina giriş kapıları, kullanılan yere göre tek ya da çift kapı olarak satışa sunulabiliyor.

Yiğit Çelik Kapı kataloglarında yangın kapıları da bulunuyor. Bu kapılar, toplu konut alanlarında, resmi ve özel kuruluşlarda tahliye kapısı olarak üretilmiştir. Kolay açılıp kapanmakla birlikte  üretiminde kullanılan malzeme yangına ve diğer etkenlere dayanıklıdır.

En uygun modeller

Klasik tasarımlardan hoşlanıyorsanız, daire kapıları katalogunda yer alan ponpon modellere göz atmalısınız. Siyah, kahverengi, yeşil gibi renklerin kullanıldığı bu kapılarda oryantal tasarımlar göze çarpmaktadır. Ponpon modeller fiyat olarak da oldukça uygundur. Sade ve modern tasarımları seviyorsanız, çift renk reminoks modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modellerde açık ve koyu renkler bir arada kullanılarak sade ve şık bir görüntü yaratılmaktadır. Gerek apartman dairelerinde gerekse ofislerde kullanılabilen bu kapılar oldukça uygun fiyatlara sahiptir.

Ultralam modeller ise iç mekânlar için oldukça uygundur. Ofis, ajans gibi alanlarda iç mekânlarda kullanılan bu kapılar oldukça farklı tasarım seçeneklerine sahiptir. Çift kilit sistemine sahip olan kapılarda klasik görsel tasarımlardan modern dizaynlara kadar birçok farklı görsellik seçeneği bulunmaktadır.

Yaklaşık fiyatlar

         Ürün      Ortalama Fiyat
Rustik Panel Çelik Kapı 500 TL – 700 TL
Laminat Kabartma Çelik Kapı 500 – 700 TL
Bina Giriş Kapısı 800 – 1000 TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle