Kapı seçimi, bir evin ya da işyerinin güvenliği için oldukça önemlidir. Çelik kapı, dayanıklı malzemeden imal edildiği ve farklı kilit seçeneklerine sahip olduğu için güvenlidir.

Boyut çelik kapı logosu

Boyut çelik kapı logosu

Ancak her çelik kapı için aynı durumun geçerli olmadığını söylemek gerekir. Ev ya da işyerinizde tam anlamıyla güvenlik sağlayabilmek için kaliteli malzemeden yapılmış, güvenlikli bir kapı seçmelisiniz.

Kayseri Melikgazi ilçesinde kurulan Boyut Çelik Kapı, faaliyete geçtiği ilk günden bugüne birçok ev ve işyeri için çelik kapı temin etmiştir.

Türkiye ve diğer ülkelerde yeni yapılarda Boyut tarafından üretilen kapılar kullanılmaktadır. Bu kapılar oldukça sağlam bir malzemeden imal edildikleri gibi gelişmiş kilit ve güvenlik seçeneklerine sahiptir.

Boyut Çelik Kapı Özellikleri

Temel Sistem Özellikleri ve Güvenlik

Firma tarafından üretilen kapılarda farklı bir kilit dizaynı göze çarpıyor. Çelik kapı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk özellik kilit sistemidir. Birçok çelik kapıda hem ana kilit hem de üst tarafta kanca kilit bulunmaktadır. Ancak Boyut Çelik Kapı tarafından üretilen modellerde genellikle üç kilit bulunuyor ve bunlar anahtar dışında herhangi bir yöntemle açılamıyor.

Boyut Çelik Kapı, yalnızca Türkiye pazarında değil, Doğu Avrupa’dan Orta Asya’ya kadar geniş bir coğrafyada tercih ediliyor. Bunun temel sebebi patentini firmanın aldığı birçok yeni özelliğin kapılarda bulunmasıdır. Klasik Çelik Kapı Tasarımlarından farklı olarak, açma-kapama sistemlerinde daha önce görülmemiş birçok özellik bulunmaktadır. Güvenlik ve kullanım bakımından muadillerinden daha gelişmiş ürünler olduklarını söylemek gerekir.

Görünmeyen menteşe sistemi, Boyut Çelik Kapı’nın patentini almış olduğu sistem özelliklerinden biridir. Firma tarafından üretilen bazı modellerde kapılar dışa doğru açılmaktadır. Menteşeler ise kapının eşik kısmında gizli olduğu için görülmez. Bu durum daha geniş bir alan kazanılmasını sağladığı gibi kapıların daha sağlam bir şekilde oturmasını sağlar

EN uygun modelleri

BEND kolleksiyonu

Boyut çelik kapı modelimodel 2boyut-celik-kapi-3

Cane-X

boyut-cane-x-1 boyut-cane-x-2 boyut-cane-x-3 boyut-cane-x-4

FOLD

boyut-fold-1 boyut-fold-2 boyut-fold-3

Dayanıklılık

Boyut tarafından üretilmekte olan çelik kapıların kaliteli malzemeden imal edildiğini de belirtmek gerekir. Kapı ne kadar uzun süre kullanılırsa kullanılsın paslanma, çürüme, çizilme gibi etkenler görülmüyor. Kapılar kolay temizlenebilmekle birlikte menteşelerdeki sürtünmeden kaynaklı ses çıkarma gibi dezenformasyonlar görülmüyor. Kapıların bu bakımdan da tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Kapılar aynı zamanda yangın, deprem gibi koşullara dayanıklı olarak üretiliyor. Firma tarafından üretilen kapılar, aşırı sıcak-soğuk ortamlarda denendikten sonra satışa sunuluyor. Kapılar ekstrem durumlarda ve doğal afetlerde herhangi bir şekilde zarara uğramadıkları gibi, darbelere de dayanıklı olarak üretilmiştir. Kapıyı herhangi bir vücut ya da cisim darbesiyle kırmak mümkün değildir.

  • Tasarım Boyut Çelik Kapı tarafından üretilen kapılarda, dayanıklılık ve güvenlik seçenekleri kadar tasarımlar da dikkat çekiyor. Ürünlerin tamamı şık ve modern tasarımlara sahiptir. Klasik tek renk tasarımlardan modern dizaynlara, oyma motiflerden alaturka desenlere kadar birçok farklı tasarım seçenekleri bulunmaktadır. Yaşadığınız ya da çalıştığınız yere hoş bir görünüm katacak kapıları Boyut kataloglarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ürünler

Boyut Çelik Kapı kataloglarında yer alan ürünler genellikle konseptlere yani tasarım seçeneklerine göre belirlenmektedir.

  • Cane-X,
  • Esca,
  • Emboss,
  • Channel,
  • Crack,
  • Horizon

gibi farklı renk ve model seçeneklerindeki kapılar oldukça modern dizaynlara ve şık görünümlere sahiptir. Bu ürünler daire kapısı olarak tasarlanmış olmakla birlikte fiyatları 500 ile 800 Türk Lirası arasında değişmektedir

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle