Çelik kapı, gerek güvenlik gerekse dayanıklılık açısından tercih edilmesi gereken bir modeldir. Zorlanması ve açılması zor bir kapı olduğu için yeni yapılan bütün binalarda çelik kapı kullanılmaktadır.

Serhat Çelik Kapı Logosu

Serhat Çelik Kapı Logosu

Ayrıca diğer kapı modelleri gibi paslanma, çürüme gibi dezenformasyonlar görülmez ve deprem gibi ekstrem koşullarda bile en az hasar gören kapı olarak bilinir.

Ancak çelik kapı seçimi yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle kapının sağlam malzemeden yapılması gerekir. Ayrıca ek güvenlik opsiyonları da ev ya da işyerleriniz için tercih ettiğiniz kapı modellerinde bulunmalıdır. Kapının gelişmiş kilit sistemlerine sahip olması ve acil durumlar için güvenlik opsiyonlarına sahip olması gerekir. Tüm bunlar için Serhat Çelik Kapı’yı tercih edebilirsiniz.

Firma Hakkında

Serhat Çelik Kapı, Kayseri merkezli bir firmadır. 1999 yılında 100 metrekarelik bir alanda çelik kapı üretimine başlayan firma, bugün Türkiye’nin en güvenilir şirketleri arasında yer almaktadır. Serhat tarafından üretilen Çelik Kapılar bugün tüm Türkiye’de yeni yapılan binalarda, evlerde ve işyerlerinde kullanılmaktadır.

Firmanın temel prensibi gelişmiş kapı modellerini uygun fiyatla satabilmektir. Serhat Çelik Kapı kataloglarındaki tüm kapılar gelişmiş güvenlik seçeneklerine ve pratik bir kullanıma sahiptir. Paslanmaz çelikten imal edilen kapıların ISO 9001 ve CE gibi kalite standart belgelerine sahip olduklarını da belirtmek gerekiyor. Yaşadığınız ve çalıştığınız yeri güvenli kılmak için Serhat Çelik Kapı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Genel Özellikler

Firma tarafından üretilen kapıların kaliteli çelikten imal edildiği göze çarpmaktadır. Kapıların tamamı güzel bir dış görünüşe ve tasarıma sahip olmakla birlikte uzun yıllar boyunca paslanma gibi sorunlar yaşamadan kullanılabilen malzemeden üretilmiştir. Ancak bu kapıların güvenlik özelliklerinin ön plana çıktığını da belirtmek gerekir.

Serhat Çelik Kapı modellerinde uzaktan kumandalı kilit sistemi bulunmaktadır. Bu kumanda sayesinde anahtar kaybı gibi acil durumlarda kapıda kalmaktan kurtulabilir, kapılarınızı kısa sürede kilitleyerek açabilirsiniz. Ancak kumandanın başkasının eline geçeceğinden ve kapının bu şekilde açılacağından endişe etmeniz gerekmez. Çünkü bu özelliğin aktif edildiği bütün kapılarda alarm sistemi bulunmaktadır. Kapı kumandayla açıldıktan sonra alarmın aktif hâle gelmemesi için şifre girişi yapmak gerekir. Ayrıca kapı zorlandığında ve anahtar dışında bir sistemle açılmaya çalışıldığında da alarm sistemi devreye girmektedir.

Çelik kapılarda parmak izi ve iris tanıma sistemleri de bulunmaktadır. Dilerseniz bu sistemleri aktifleştirerek kapının sizin dışınızdaki kişiler tarafından açılmasını önleyebilirsiniz. Bu sistemler aynı zamanda anahtar kaybı gibi acil durumlarda kapıların kolayca açılmasını sağlayacaktır. Kapılardaki kamera görüş sistemleriyle kapınızı çalan kişileri ekrandan görmeniz de mümkün olmaktadır.

Serhat tarafından üretilen çelik kapılarda çift kilit sistemi bulunuyor. Orta kısımda yer alan merkezi kilit ve üst kısımdaki kanca kilit farklı anahtarlarla aktive edilmektedir. Bu kilitler aktifleştirildiğinde kapının maymuncuk, kredi kartı gibi gereçlerle açılması imkânsız olmaktadır. Tüm bu özellikler ev ve işyerinizde tam anlamıyla güvenlik sağlamaktadır.

Serhat Çelik Kapı Ürünleri ve Fiyat Seçenekleri

Serhat Çelik Kapı ürünlerinde, yüksek güvenlik opsiyonları kadar şık tasarımlar da dikkat çekiyor. Kataloglarda kullanım alanlarına ve tasarım seçeneklerine göre farklı seriler yer alıyor. Fiyatlar da bu özelliklere göre değişiklik gösteriyor.

  • Yağmur Serisi: Bu seride genellikle laminox kapılar yer alıyor. Ahşap görünümlü tasarımların yer aldığı seride oldukça şık dizaynlara rastlamak mümkün. Farklı renk ve model seçeneklerinin yer aldığı Yağmur Serisi’nde kapı fiyatları 495 TL civarında seyrediyor.
  • Sudenaz Serisi: Laminat tasarımların yer aldığı bu seride “Sudenaz Kabartma” ve “Sudenaz Statik” olmak üzere iki alt seri bulunuyor. Sudenaz Serisi’nde yer alan kapılarda genellikle çok renkli bir tasarım ve geometrik modeller bulunuyor. Kabartma serisinde Uzakdoğu esintileri yer alırken, Statik’te açık renk üzerinde motifler yer alıyor. Bu serideki kapı fiyatları 500 ile 700 TL arasında değişiyor.
  • Hazal Serisi: Bu seride genellikle kabartma ürünler yer alıyor. Klasik dizaynların yer aldığı seride ekseriyetle kahverengi tonları tercih ediliyor. Bu kapıların fiyatları genellikle 490 TL’den başlıyor.
  • Eskitme Serisi: Klasik tasarımların yer aldığı bu seride kapı fiyatları 500 ile 600 Türk Lirası arasında seyrediyor.
  • Elif Serisi: Rustik panel tasarımlarının yer aldığı bu seride, klasik dizaynlar modern motifler ile birleştiriliyor. Kapılar genellikle tek renk olmakla birlikte, üzerlerinde oyma motifler yer alıyor. Elif Serisi’nde yer alan kapı fiyatları 500 ile 700 Türk Lirası arasında fiyatlarla satışa sunuluyor.
  • Serhat Serisi: Genellikle alaturka motiflerin kullanıldığı bu seride ayrıca “Bakır Serisi” diye bir alt kategori bulunuyor. Oldukça yaratıcı dizaynlara sahip olan bu serideki fiyatlar 500 Türk Lirası’ndan başlıyor.
  • Pınar Serisi: kataloglardaki en farklı tasarımların bu seride yer aldığını söylemek mümkün. Seride genellikle baskı tekniğiyle yapılan motifler yer alıyor. Modern tasarımların kullanıldığı bu seride kapı fiyatları 500 ile 100 Türk Lirası arasında değişiyor.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle