Çelik kapı, gerek güvenlik gerekse kullanım bakımından diğer kapı modellerine göre daha avantajlıdır. 3 boyutlu çelik kapıları tercih ederek evinizde harika bir görünüm yaratabilir, güvenliği şık tasarımlar ile pekiştirebilirsiniz.

En güzel modeller

3d çelik kapı modeli

3d çelik kapı modeli

Görsellik, çelik kapı seçimi yaparken güvenlik ve kullanım kadar ön plana çıkmaktadır. Evinizin tasarımına ve zevkinize uygun bir kapı seçerek, yaşadığınız yerde hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bunun için farklı renk ve model seçeneklerine sahip üç boyutlu kapılara göz atmanız yeterli olacaktır.

Ahşap desenlerden hologram baskılara kadar birçok farklı seçeneğin yer aldığı kataloglarda zevkinize uygun bir model bulabilirsiniz.

 

3D çelik kapılar, genellikle standart çelik kapı üzerine kâğıt ya da hologram baskı yapılarak üretilir. Kapının tek yüzü ya da iki yüzü bu şekilde kaplanabilir. Kapıların kilit sistemlerinde ya da güvenlik seçeneklerinde standart çelik kapılardan ayrılan özellikler bulunmamaktadır. Yalnızca görsel tasarım bakımından farklılığa sahiptirler.

Yeşil 3d çelik kapı modeli

Yeşil 3d çelik kapı modeli

Beyaz 3d çelik kapı modeli

Beyaz 3d çelik kapı modeli

Bazı 3 boyutlu kapılarda özel aydınlatma sistemleri de bulunmaktadır. Klasik desenlerden modern tasarımlara kadar birçok farklı görsel tasarım seçeneğinin yer aldığı 3 boyutlu çelik kapılarla evinize farklı bir soluk katabilirsiniz.

3 boyutlu kapıların bir diğer avantajı ise bulundukları mekânda derinlik algısı yaratmalarıdır.

3 boyutlu gösteren teknoloji

Belirtildiği gibi, 3 boyutlu çelik kapıları diğerlerinden ayıran temel özellik hologram ile ya da diğer türlü baskı malzemeleriyle kaplanmış olmasıdır. Bu kapılarda genellikle 8mm kalınlığında bir hologram baskı bulunur. Bu da yüzeydeki desenin ya da resmin 3 boyutlu gibi görülmesini sağlar.

3d çelik kapı

3d çelik kapı

Kaplama malzemesi olarak hologram dışında genellikle cam, mdf, akrilik ve alüminyum kullanılır. kullanılan malzeme kolay silinebilir olmalı ve darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Poster ve sticker da kullanılmakla birlikte, bu malzemelerin çelik kapı yüzeyinde uzun süre durmayacağını ve bir süre sonra yıpranarak görünümünde bozulmalar meydana geleceğini belirtmek gerekir. 3 boyutlu çelik kapı kaplaması için yukarıda belirtilen malzemeleri kullanmak faydalı olacaktır. Bu malzemeler çelik yüzeyde uzun süre dayanabilir ve yıpranmadan durabilir.

3d çelik kapı

3d çelik kapı

Asıl 3d teknolojisi

Asıl 3d teknolojisi

Baskıda yer alan görsel genellikle derinlik algısı yaratacak bir şekilde seçilir. Koridor, tünel, merdiven gibi mekânın devamıymış gibi görünen fotoğraflar seçilerek iç mekânda harika bir görünüm yaratmak mümkündür. Ayrıca bazı kapılarda doğa ve kent manzarası gibi farklı tasarımlar da kullanılmaktadır. Desen olarak ise genellikle tuğla ve ahşap motifleri tercih edilmektedir.

3 boyutlu çelik kapılarda genellikle kullanılan metot ise 3D Lenticular olarak bilinir. Bu yöntem, doğrudan görsel yaratıcılığı harekete geçiren bir metottur. Standart baskı tekniklerinden farklı olarak hareketli veya 3 boyutlu bir algı oluşturur. Resim belli bir çerçevede tek boyutlu olarak değil, sürekliliği olan bir görüntü gibi algılanır. Bu yöntem genellikle reklam panolarında kullanılmakla birlikte çelik kapı tasarımlarında da iyi bir seçenektir. 3D Lenticular modelleme yöntemi ile yapılan baskılarla evinizde harika bir görüntü yaratabilirsiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle