1977 yılında faaliyete geçen GÖKSU, Türkiye’de ve Avrupa’da önde gelen elektronik kapı firmaları arasında yer alıyor.

Göksü kapı firma özellikleri

göksü kapı logo

göksü kapı logo

Endüstriyel kapılar, Yükleme sistemleri, park otomasyonu, döner kapı sistemleri, garaj kapıları gibi farklı ürünlerle hizmet vermekte olan firmanın üretim merkezi İstanbul Dudullu’da yer alan Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor.

GÖKSU, günümüzde 30’u aşkın ülkede hizmet vermektedir. Yurtdışında GOXU olarak bilinen firma, başta İtalya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine otomatik kapı temin ediyor. Alanında uzman çalışanların görev yaptığı firmada, kapılar yüksek teknolojiyle üretiliyor ve güvenlik testleri, çalışma kontrolü yapılmadan satışa sunulmuyor. Firmanın aynı zamanda teknik servis ve danışma hizmeti de bulunuyor.

Firmanın Türkiye genelinde 300’ü aşkın bayisi bulunuyor. Firma çalışanlarının tamamı yılın belirli periyotlarında teknik seminer ve eğitimlerden geçerek kaliteli bir hizmet vermek için kalifiye hâle getiriliyor. Bununla birlikte AR-GE çalışmalarıyla kendine özgün bir teknoloji geliştirerek hizmet veriyor.

GÖKSU firması ISO 9001, TSE-HYB ve uluslar arası kapı kalite belgesi olan IDA sertifikasına sahip olarak hizmet vermektedir.

Otomatik kapı özellikler

Göksu kataloglarında kullanım alanlarına ve çalışma sistemlerine göre birçok farklı kapı türü bulunuyor. Seksiyonel kapılar, yangın kapıları, panjur ve kepenk sistemleri, hangar kapıları kataloglarda ön plana çıkan ürünler arasındadır.

Otomatik kayan kapılar buna örnek gösterilebilir. Bu kapılar genellikle hastanelerin acil girişlerinde kullanılır. Aktive edildikten sonra kısa süre içinde açılırlar. Yoğun sirkülasyon olan yerlerde kullanılan bu kapılar, iç mekânı hijyenik bir biçimde muhafaza edecek yalıtım sistemine sahiptirler.

Kayar kapılar, villa, apartman, site gibi konut alanlarının otopark ve bahçelerinde, özel ve resmi kuruluşların açık alanlarında da kullanılmaktadır. Dış mekân muhafazası için kullanılan bu kapılar uzaktan kumanda ile aktive edilebileceği gibi kartlı geçiş sistemine de bağlanabilmektedir. Flaşör, kapı açılıp kapanırken ışıklı ve sesli olarak uyarı vermektedir.

Mekatronik kapı özellikler

Herhangi bir kumanda yardımıyla harekete geçen bütün sistemler mekatronik olarak adlandırılır. Dolayısıyla otomatik kapı olarak bilinen düzenekler de mekatroniktir ve bu başlık altında açıklanmaları gerekir.

Endüstri alanlarında, tamirhanelerde ve garajlarda genellikle seksiyonel kapılar kullanılır. Geniş kapalı alanlarda tam güvenlik sağlayan bu kapılar, uzaktan kumanda ya da buton yardımıyla harekete geçen bir motor sistemiyle çalışıyor. Motor harekete geçtiğinde kapılar çelik halatlar yardımıyla üst ya da yan tarafa doğru çekilir. Garaj kapılarında açılma kapanma esnasında aydınlatma sistemi de devreye girmektedir. Kapının sağ ve sol kenarlarında, sıkışma, halat kopması gibi durumlarda aktive edilen bir güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Havaalanlarında, sanayi bölgelerindeki geniş kapalı alanlarda ve endüstriyel depolarda ise hangar kapıları kullanılıyor. Bu kapılar, birden çok kapının senkronize bir biçimde hareket etmesiyle açılıp kapanır. Uzaktan kumanda sistemiyle çalışan hangar kapılarında genellikle yayalar için sistemden ayrı olarak açılan bir giriş kapısı bulunmaktadır. Kapılar, mekânı ısı, ses, toz gibi etkenlerden koruyacak yalıtım malzemesine sahiptir.

Hangar kapılarında politeknik malzeme kullanılmakla birlikte, bu kapılar farklı renk seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Gerek kapı montajında gerekse kumanda kontrol panelinde acil durumlar için aktivasyon ve deaktivasyon seçenekleri yer almaktadır.

Yaklaşık fiyatlar

Tabloda yer almakta olan rakamlar, belirlenmiş fiyatlar değildir. Kapı fiyatları, kapının ebatına, türüne ve eklenen özelliklere göre değişmektedir. Fiyatlandırma tablosu yaklaşık rakamlara göre hazırlanmıştır.

Seksiyonel Endüstriyel Kapı 1600 – 2400 €
Garaj Kapısı 4500 TL
Yana Kayar Kapı Motoru 1500 TL
Fotoselli Kapı 5000 TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle