Kapı modellerinde aranılan otomatik kapı özelliğini en güzel ve en fonksiyonel şekilde yerine getiren ürünlerden bir tanesi de seksiyonel kapı sistemleri olmakta. Seksiyonel kapı modelleri hem kullanışlılık bakımından hem de kontrol sistemi açısında oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir.

Seksiyonel kapı ne demek7. nice seksiyonel kapı

 • Seksiyonel kapı adını verdiğimiz kapı modülü otomatik kapı modeli olarak kullanılmaktadır.
 • Teknik özellikler bakımında ürünlerin panel kalınlıkları 42 mm ile 0,50 mm galvanize çelik, poliüretan, 0,50 mm galvanize çelik ve entkeplerden oluşmaktadır.
 • Dolgu malzemesi olarak poliüretan köpük kullanılmaktadır.
 • Panellerde oluşturulan sandviç paneller arasında sünger ve conta kullanım imkanı bulunmaktadır.
 • Yapısında bulunan kauçuk conta sayesinde pnomatik emniyet sistemine uygun olarak tasarlanmaktadır.
 • Panel tiplemesi parmak sıkıştırma emniyet sistemli olup son teknoloji inceleme  ve modül uygulamalara yer verilerek dizayn edilmektedir.
 • 20,000 yay açıp kapama  özelliğine sahip olmak ile beraber iç ve dış kapı modelleri tasarlanabilmektedir.
 • Emniyet sistemleri sadece parmak sıkıştırma ile kısıtlı kalmamak ile beraber yay kırılma, halat kopma ve benzeri emniyet sistemleri de kapı tasarımında mevcuttur.
 • ISO 9001 sistemlerine uygun olarak üretilmiş olup TSE kalite kontrol standartlarına uygun şekilde piyasaya sürülmektedir.
 • Kontrol alternatifleri açısından uzaktan kumandalı, kütle dedektörü, fotosel, buton ve benzeri uygulamalar ile kontrol edilmektedir. motor yapısındaki emniyet sistemleri ile akım kontrolü ve pnomik olarak desteklenmektedir.
 • Yapı bakımından mikro işlemcili elektronik kontrol sağlanmaktadır.

Ayrıca etnik kullanım yapısına sahip olan seksiyonel kapı sistemleri elektrik kesintisi gibi durumlarda manuel olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede alan içerisine manuel olarak kolaylıkla girebilmeniz mümkün. Değişik renk seçenekleri ile bir çok ürün modelini seçme imkanınız bulunmktadır. Fotosel emniyet sistemi bulunmakta olan sistemde dilenilen adette ürün seçimi yapılabilinmektedir. Her geçiş esnasında kapının sürekli açılmaması ve geçişlerin kolaylıkla sağlanması için personel kapısı oluşturulmaktadır.

Kontrol ve kumanda sistemi

Seksiyonel kapı sistemlerinin kontrol ve kumanda sistemlerinde;

İkaz lambası
Fotosel
Manyetik dedektör
Trafil ışığı
Uzaktan kumanda
Buton
İpli açma anahtarı
radar

özellikleri devreye girmektedir.Yataklama çeşitlerinde ise 3 çeşit yataklama modülü kullanılmaktadır. Bunlar sırası ile standart yataklama yüksek yataklama, giyotin yataklama olmaktadır.

Fiyatları

3000×3000 1600 Euro
4000×3000 1750 Euro
5000×3000 1850 Euro
6000×3000 2150 Euro
7000×3000 2400 Euro

Tabloda yer almakta olan ürünler yapılan araştırmalar doğrultusunda oluşturulan fiyatlandırmalardır. Yaptıracağınız kapı modelinin ölçülerine göre farklı fiyat bilgisi verilebilir. Net bir fiyat almak için kapı modelini yaptıracağınız firma ile görüşüp kapı ölçüleriniz doğrultusunda net bir ücret öğrenebilirsiniz.

Genel olarak ele aldığımızda seksiyonlar yanda bulunan duvarlara veya tavana monte edilmekte olan kılavuzlar üzerinden hareket etmektedir. Kapı açılmak istendiği vakit seksiyonlar sırası ile tavan kısmında yer alan alana toplanmaktadır.

Genellikle özel konut türlerinde, otoparklarda, sanayi ve üretim depolarında, yer altı garajlarında, oto yıkama ve oto servis bulunan yerlerde rastlamamız mümkündür. Seksiyonel kapı sistemlerinin kurulma amacı hem alanı daha güzel denetleme hem de boşluklaı kapatmak istemekten kaynaklanmaktadır. Diğer kapı modellerine göre oldukça farklı olan kapı modelinin diğer kapılardan daha farklı ve üstün özellikleri bulunmaktadır.

Son derece mükemmel bir şekilde ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Kullanım bakımından oldukça basit bir yapıya sahiptir. Çok fazla deneyimli olmayı gerektirmez ama özel bir kapı modelidir.

Toplanma şekli yukarı doğru olmakla beraber iç mekanda yer darlığı yaratmamaktadır.

Tüm binaların giriş bölümlerine monte edilmektedir.

Dış görünüm bakımından oldukça uyumlu ve estetik bir yapıya sahiptir.

Yay sistemleri ile güçlendirilmiş olan kapı modeli bu sayede tork gücünü azaltarak el ve motor uygulamasını kolaylaştırmaktadır. Genellikle kumanda sistemi ile aktif hale getirilmektedir.Her ne kadar fiyat bakımından pahalı olduğu düşünülse de günümüzde en fazla tercih edilmekte olan popüler kapı modelleri cep telefonu komutu ile çalışan modeller olmaktadır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle