Türkçe’de kesit, bölük anlamında olan kelime yapısı ile seksiyonel kapı sistemi tavana, yan duvara monte edilmekte olan kılavuzların üstünde hareket eden malzemeye verilen isimlerdir.

Seksiyonel kapı nedirkapı

Kapı mekanizması sayesinde kapı açıldığı vakit seksiyonlar alana doğru toplanmaktadır. İstenildiği vakit bütün cephelerde veya sadece uygulamak istediğiniz alan ve bölgelerde kolaylıkla kullanabilmeniz mümkün.

Bu sistemlerin en etken ve tercih edilebilirliklerini arttıran özellikleri dikey olarak hareket sağlamakta olmasıdır.
Seksiyonel kapı modellerinin bir diğer adı ise Endüstriyel kapılar en fazla tercih edilen kapı modelleridir.
Son derece dayanıklı bir yapıda tasarlanan kapı sistemleri uzun ömürlü kullanılabilir yapıda olup hiç bir zaman deforme uğrayıp bozulma ve benzeri olumsuzluklar ile sizleri oyalamaz.

Çatılar için ayrıcalıklı bir yapıda tasarlanan endüstriyel kapı modelleri paralel hizada açılarak tavan arasına da monte edilebilir.

Yer kaplamayan özelliğe sahip olması neticesinde dış ve iç bölgelerin her hangi bir yerinde kullanılabilir.
Oldukça yaygın kullanılan alanlar geniş depo kapıları, fabrika kapıları, antrepo kapıları gibi alanlar olmaktadır.

Seksiyonel kapı modelleri çelik sistemlerde mevcut bulunmaktadır.
Endistüriyel kapı modelleri talepte bulunulduğu vakit sacdan ve alüminyum malzemelerinden üretilebilmektedir.

Dilenildiği vakit farklı tasarımlar ve farklı uygulamalarda bulunulan kapı modelleri cam olarak da oluşturulmaktadır.
Cam olarak tasarlanan ürünler son derece dayanıklı ve alınan darbe ve çiziklere karşı sağlam yapıda tasarlanmıştır.

Geniş model yelpazesine sahip olan ürünler konforlu bir kullanım modülünün estetik yapısını ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere sunmaktadır.

Özelliklerkapı1

Teknik özellik bakımında oldukça kullanışlı olan kapı modelleri kullanım alanında önemli derecede kullanılabilir alan imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra ortamda bulunan toz ve kiri muhafaza ederek, emniyetli, açık görüş imkanı sunan, dayanıklı, talep edilen boyutlarda üretilebilen uzun ömürlü ürünlerdir.

Panel özellikleri 0.5 mm çelik /0.5 çelik sıcak daldırma galveniz olmaktadır/40 mm poliüretan

Panel özellikleri arasında bulunan bir diğer özellik ise kapıların alt kısımlarında, üst kısımlarında ve yanlarda sızdırmazlık sağlayan fitiller bulunmaktadır.

610 ve 500 mm yüksekliği uygulanabilmektedir. Manuel kullanım için uygun olup kolaylıkla açılabilir yapıdadır.

Pnomatik, yay kırılma, halat kopma emniyetleri ve benzeri güvenlik sistemlerine karşı uygun şekilde tasarlanmıştır.

Rüzgara karşı dayanıklı yapısı ile kapının çarpma hızını yavaşlatarak etki eden alüminyum takviyeli levhalar bulunmaktadır.

Teknik özellikler doğrultusunda ürünün rüzgara karşı dayanıklılığının 90 kg/m2 olduğu belirlenmiştir. İthal menteşe kullanılan ürünlerin motor gücü 380 V/50 Hz 1 Hp=736 w olmaktadır.

Kontrol ünitesi bakımından mikro işlemcili olan kapı modülü elektronik kontrol sağlanabilme özelliğine sahiptir.

30 saat boyunca sürekli çalışabilme imkanına sahip ola kapı mekanizması taşıma kapasitesi 35 m2 olan yay dengesi yükler için tercih edilmektedir. Aşırı yükleme işlemleri esnasında devreye koruma düzeni etki etmektedir.

Her hangi bir elektrik kesintisi veya arıza meydana geldiğinde manuel kullanım devreye girmektedir.

Üstün dayanıklı olarak üretilen kapılar paslanmaz ve hasara karşı dayanıklı şekilde dizayn edilmiştir.
İş yerinizde ve alanlarda son derece estetik ve kolay kullanımlı olan kapı modelleri görünümünün arkasında sağlam ve güvenilir bir ürün bulunmaktadır.
Klasik modelli kepenk sistemlerine göre gerek modernlik gerekse daha kullanışlı bir modüle sahiptir.

Yaklaşık fiyatlarıkapı2

İstenilen renk, ölçü ve modele sahip olarak tasarlanan kapılar özelliklerine göre farklı fiyatlandırmalar ile satışa sunulmaktadır. Genellikle ölçülere dayalı olarak 3000 mm ile 7000 mm arasında tasarlanan kapı modelleri 1600 Euro ile 2400 Euro arasında satışa sunulmaktadır.

Ölçüler Fiyat Bilgisi
3000 x 3000 1600€
4000 X 3000 1750€
5000 X 3000 1850€
6000 X 3000 2150€
7000 X 3000 2400€

Montaj aşamaları görüntülümontaj

Ürün montajı esnasında kullanılan aksesuarlar kontrol ünitesi, 4 m zincir, Ecu P kontrol ünitesi, poliüretan dolgulu galvaniz sandaviç panelleri, standart yataklamalı arka ve ön yüzeyi beyaz renkli olmalı.

Düz çizgili panel seksiyonel kapı modelleri bulunmaktadır.
Yay güvenlik sistemi de oldukça gerek duyulan aksesuar araç gereçlerindendir.

Uygulama:

 • İlk olarak kapının dengesini kontrol ediniz.
 • Kapıyı ray üzerine oturtarak kolaylıkla ileri geri hareket edip etmediğini kontrol ediniz.
 • Malzemeleri kullanacağınız alana göre ayırın. Kapı için gerekli olan ispanyolet kolunu sürgülü kilitten ayırınız.
 • Ekleme parçalarını kullanma kılavuzunda yer aldığı gibi gerekli alanlara yerleştiriniz. Yarım kol parçasını da net uzunluğunu belirlemek amacı ile zincir kayışını sıkma işleminde yüzeyin üzerine bırakınız.
 • İşaretlenen parçaları belirtilen alanlara geçirip birleştirdikten sonra vidalar ile tutturup montaj edilmeye hazır hale getirin. Ray masfallı parçayı kapının kasasına takınız. Belirli yüksekliğe ayarlayarak kapınızın tam anlamı ile oturmasını sağlayın.
 • Destek ayarı için yardım alarak motor tabanı plakasının arasına destekleme sacını koyunuz. İpi çekip hareketli çekiciyi boşta bırakınız. Vidalar ile sabitleyerek kapı paneline sıkıca tutturun. Yapışkan etiketleri tehlikeli gösterilen alanlara yapıştırarak montaj işlemini sonlandırın.

Servis numaraları

Kapılarınızı temin edebileceğiniz firmalar kaliteli ürün ve geniş referans sunumuna sahip olan firmalar olmasına özen göstermelisiniz. Bu tarz uygulamalar ve ürün teminatını sıradan kapı ürünleri üreten üretken firmalara yaptırmanız hem her hangi bir problem doğrultusunda destek alamamanıza hem de ödediğiniz maliyetin boşa çıkmasına neden olacaktır.

Firma bilgileri İletişim Adres bilgileri
Assa Abloy Entrance Systems A.Ş. +90 (216) 593 12 80 Bağdat Caddesi No:519 Plaza 233 Maltepe
34846 İstanbul Turkey
Zetadoor Otomatik Geçiş Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. 0 212 477 73 73 Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 1064 / 1 Sokak No: 47/A Gaziosmanpaşa / İstanbul
Adora Yapı Kapı Teknolojileri 0 212 266 00 65 Gülbahar Mahallesi Galata Deresi Caddesi No:25/B

Endüstriyel kapı modelleri

Her kapı modelinin kendine özgü dizayn ve işlevselliğini ön plana çıkaran bir felsefesi bulunmaktadır.Bir ürün sadece açılıp kapanmanın yanı sıra farklı farklı donanımlara sahip olmalı. Yani şöyle ki tercih ettiğimiz ve temin ettiğimiz üründen beklediğimiz kısıtlı geçiş, hızlı geçiş, izolasyona katkılı, acil çıkış için elverişli, geçiş imkanlarını sağlayan modeller olmalıdır. Seçtiğimiz ürün her ihtiyacı karşılayabilme imkanına sahip olmalı.

Endüstriyel kapı modelleri panelli seksiyonel kapılar, katlanır kapılar, yukarı katlanır kapılar ve yüksek hızlı kapılar olarak gruplandırılmaktadır.

Panelli seksiyonel kapılar

 • Genellikle binaların çatısında kullanıla kapı modelleri yukarı doğru hareket etmekte olup çatı altından kayarak açılmaktadır. Kullanışlılık yönünden işlevsel bir durum oluşturan kapı modelleri çatı ve benzeri alanlarda boş alan imkanı sunmaktadır.
 • Panelli seksiyonel kapılar kendi aralarında sandviç panelli ve pencere tip modelli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. T
 • Tüm panelli kapılar sıkılık ve izolasyonel açıdan yenilikçi bir modüle sahiptir. Ürünleri yarım pencereli, tamamen kapalı veya camlı olarak temin edebilirsiniz.

Katlanır kapı modelleri

 • Kapının kapanma ve açılma esnasında yarattığı yer darlığına karşılık yatay hareket modülü sağlayarak tesisler için özel olarak tasarlanan ürünlerdir.
 • Tamamı ile açılma ihtiyacı karşılandığında dolayı yer gereksinimini en alt düzeye inmektedir. Bu sayede geçişler daha kolay ve güvenilir olmakta.
 • Endüstriyel tesislere özel olarak tasarlanan ürünler çok özel uygulama modülleri ile kullanılabilirlikleri artarken tüm ihtiyaçlara da cevap verebilecek düzeyde tasarlanmıştır.

Yukarı katlanır kapılar

 • Geniş kapı modeline ihtiyaç gerektiği anda ihtiyacı karşılayan kapı ürünleri bu alanda buluna modellerden bir tanesidir. Aşırı sıcak ve soğuk havalarda, çok rüzgarlı ortamlarda kullanılmaktadır.
 • Bu kapsamda yukarı katlanır kapı modelleri için oldukça geniş alanlar üzerinde bir çok tesisin kullanım alanına göre dizayn edilmiş yüksek kaliteli ürünler üretilmektedir.
 • Madencilik kumlama, boyama tesisi, geri dönüşüm tesisi, tershane, uçak hangarları, dağıtım merkezleri, atık tesisi ve daha bir çok alanda yukarı katlanır kapı modellerini gözlemlememiz mümkün.

Yüksek hızlı kapılar

 • Çevresel faktörlere karşı etki eden ürünlerden bir tanesi de hızlı kapılar olmakta. Hızlı kapılar dışarıda gelen toz, nem, pislik ve diğer etmenlere karşı iş yerinizin temiz ve ferah ortamlar olmasını sağlar.
 • Son derece enerji tasarrufu sağlayan ürünler konforlu ve estetik kullanışlı modelleri de ön plana çıkarmaktadır.
 • Donmuş gıda taşımacılığı ve benzeri sektörlerde öncü olarak belirlenen yüksek hızlı kapı modelleri hijyenik olması ile beraber sızdırmazlık ve benzeri ihtiyaçlara cevap verir düzeydedir.
 • Yüksek hızlı kapılara örnek olarak dış mekan kapıları, soğuk hava kapıları, temiz oda kapıları, hijyen kapıları ve acil çıkış kapılarını örnek olarak verebiliriz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle