Hayatımızı kolaylaştıran akordiyon kapı modelleri çeşitli modellerde ve tasarımlarda her evin ve mekanın ihtiyacını karşılayacak nitelikte tasarlanmaktadır.

Kullanım yerleri akordiyona

İnce bir malzeme ile üretilen akordeon kapı modelleri genellikle küçük evler için uygun düzeyli tasarlanmıştır. Yer kaplamaması için perde şeklinde tasarlanan kapılar dışa veya içe doğru açılmamaktadırlar. Duvara montajı uygulanan kapılar ufak bir göz içine doğru açılmaktadır.

Yer kaplamaması ve kullanışlı yapısı ile küçük mekanlar için en çok tercih edilen kapı modelidir. Yapısında genellikle ahşap ve plastik maddeler kullanılarak tasarlanmaktadır.

Oda kapıları, mutfak, banyo, tuvalet kapıları, salon ara bölümleri, ofis kapısı, soyunma kabini ve daha bir çok alanda kolaylık sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

Özellik bakımından inceleyecek olursak;

  • Sac, çubuk, tel, alüminyum, demir profilleri ile akordeon kapı iskeletleri oluşturulabilmektedir.
  • İstenilen özellik türüne göre suntalam veya kumaş olarak da üretim sağlanabilir.
  • 18 renk farklı renk seçenekleri buluna özel imal edilmiş kapı kaplama malzemesi ile ayrı renklerde suni deri kullanarak kapı modeli oluşturulabilir.
  • Genel olarak tüm modellerin toplanma payı %18 olmaktadır.
  • Tek parça modellerde ise maksimum uygulanan boyutlar 2.65 m ile 4.34 m arasındadır.
  • Talep edilen proje çalışmaları doğrultusunda özel üretim kapılar tasarlanmaktadır.
  • Uzaktan kumandalı veya tavan yayı ankastre olarak ürünlere ekstra özellikler eklenebilir.
  • Tüm ürünler ahşap, beton ve demir gibi maddelere uygulanabilir.

Çeşitlerakordiyon

Özellik yapısına göre camlı veya camsız tasarımları bulunan Akerdeon kapılar 3 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar MD-6, MD-9 ve MD-10 olarak adlandırmaktayız.

MD-6 Kapılar genellikle diğer ürünlere oranla daha ekonomik olan kapıların kalitesii ile ilgili hiç bir değişiklik yapılmamaktadır. Sadece fark kalınlığı ve ölçüleridir.

MD-9 Kapı modelleri ise camsız modelleri kapsayan MD-6’ya göre daha kalın olan lakin görünüm bakımından MD-6 ile bir farkı olmayan ürünlerdir.

MD-10 ise her iki model seçeneğinden farklı olarak tasarlanan camlı ve kalın olarak tasarlanan modelleri içermektedir. Esetik bir görünümde kapı temin etmek isteyen bireyler için hem uygun fiyatlı olup hem de kaliteli yer kaplamayan ve kolay kullanımlı kapı modeline sahip olmaktasınız. Bir çok ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte olan Akordiyon kapı modellerini Tekzen, Koştaş ve IKEA gibi bilindik firmalardan temin edebilirsiniz.

Kapı ürünlerinin yanı sıra son derece işlevsel bir şekilde tasarlanan akordiyon sineklikler de oldukça kullanışlı ve uygun fiyatlı olmakta. Sineklik modellerini kolay açılıp kapanabilme özelliği sayesinde evinizin her alanında kolaylıkla kullanabilmektesiniz.

Pencerelerde, balkon kapılarında, fabrika kapıları, iş yeri kapılarında ve çeşitli alanlarda kullanımı mümkün olmaktadır.Görünüş bakımından özel olarak tasarlanan sineklikleri temin edebileceğiniz gibi klasik modelli sadece tellerden oluşan dayanıklı akordiyon sineklikleri de tüm firmalarda bulabilirsiniz.

Standart camlı akordeon kapılarVLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Bu modellerde geniş panellere açılmak üzere olan boşluklar ve çerçeve ile plastik yarı şeffaf cam ürünler bulunmaktadır. Genel olarak kapı modelinde yukarıda aşağıya doğru 5 sıra cam koyulma imkanı bulunmaktadır. Bir diğer özellikleri ise 1-4 sıra arasında tercih edilen camlı standart kapı modelleri Lüks Akordeon kapılara göre daha uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır.

Standart modeller meşe, ceviz ve ahşap desenlerden oluşmaktadır. Genişlik özellikleri bakımından 87 cm, 102 cm ve benzeri ölçülerde 15’er cm aralıkta üretilmektedir.Metal, ahşap ve fayans yüzeylere kolaylıkla montaj uygulaması yapılan kapılarda set plastik kullanılmıştır.

Bir çok renk seçeneği bulunan kapı modellerinde düz veya kabartma paneller bulunmaktadır. Yarı şeffaf, kareli cam ve bal rengi tercih edilmekte olan ürün modellerindendir.

Akordeon kapı modelleri uyguladığı ala içerisinde %70 oranı ile ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Her ihtiyaca göre özel olarak tasarlanabilen kapı modelleri estetik bir görünüm elde etmek için ray ve tekerlek bölümüne dar paneller oluşturularak veya pervaz oluşturularak da işlevselleştirilebilir.

Estetiğe önem verilen alanlar için en ideal seçim lüks camlı akordeon kapılar tercih edilmektedir.

Meşhur modeller ve yaklaşık fiyatları

Fiyat bilgisi olarak genellikle 90 TL ile 250 TL arasında satışa sunulan binlerce kapı modeli bulabilmeniz mümkün.

MD-10 serisinde bulunan tüm ürünler ve o seriye benzer özel üretimler lüks akordeon kapı modellerinden olup en fazla tercih edilen ürünleri bir arada bulundurmaktadır. Gerek işlevsellik bakımından gerekse görünüm bakımından cam detaylar ile hareketlendirilmesi daha farklı ve hoşnut kılıcı bir model oluşturmaktadır.

 

Ürün Modeli Fiyat Bilgisi Özellikler
180138 199.90 TL Yer kaybına neden olmayan ürün modeli suya ve neme dayanıklı olarak üretilmiştir.
180135 89.99 TL Son derece pratik ve ekonomik maliyetli satışa sunulan dekoratif ürün seçeneklerinden bir tanesidir.
818511 94.99 TL PVC malzemesi ile üretilmiş olan akordion kapılar suya ve neme dayanıklı olarak  üretilmiş olup beyaz renkte oluşturulmuştur.
180136 199.90 TL 86 x 203x 1 cm ölçülere üretilen kapı modeli beyaz renkte tasarımı ve camlı yapısı ile son derece estetik, kullanışlı bir alan oluşturmaktadır.
830753 164.90 TL YükseKliği 205 cm olan ürün 88 cm genişliğinde tasarlanmıştır. Manyetik kapanma ve ahşap görünüme sahip olan ürün çizilmeye karşı koruyucu bir yapıya sahiptir.

 

Yukarıdaki tabloda da gözlemleyeceğiniz üzere ürün fiyatlandırması son derece ekonomik olup tablodaki verilen rakamlar şuan gerçek satı fiyatlandırmasına ait kapı modellerinin piyasa değeridir. İstenilen ölçülere ve ürün modeline göre çeşit seçeneklerinde farklı fiyatlandırma sunulabilir.

Standart ölçüleriakordiyong

Montaj uygulaması bakımından oldukça kolay kurulumlu olan kapılar ekleme veya eksiltme yöntemi uygulaması ile kolaylıkla oluşturulup çıkarılabilir.Ekleme ve çıkarma işleminde uygulanacak olan yöntem baş kısımlarda bulunan vidalama yerlerinden vidaları çıkararak parça eksiltme takarak da parça ekleme kolay bir şekilde uygulanabilir.

57 cm’den başlayan standart ölçülendirme işlemleri 15 cm arttırılarak istenilen ölçülerde temin edilmektedir. 57 cm, 72 cm, 87 cm, 102 cm ve 117 cm gibi ekleme yapıldıkça standart uygulama modülü oluşturulmaktadır.

PVC modelleri

PVC olan akordiyon kapılar ortamı olduğundan daha aydınlık ve ferah olarak göstermektedir.  Kolay monte edilebilen ürün ahşap görünümlü seçenekleri ile en çok ilgi gören oldukça ekonomik yapıda satışa sunulmaktadır.

Özellikle dar alanlar için tasarlanan ürünler son zamanlaın en popüler kapılarından bir tanesidir. Güneş ışığının faydalı yapısını evinizde hissetmek için en büyük yardımcınız olan Camlı PCVC katlanır kapılar temizlenme yönünden deoldukça basit uygulamalı bir kaç teknik doğrultusunda kolaylıkla temizlenebilmektedir.

PVC materyalle üretilen ürünler çizilmelere karşı dayanıklı yapıda tasarlanmış olup kir tutmayan antibakteriyel özelliğine sahiptir. Uygun fiyatlı kapılar genellikle klasik görünüme sahip standart bilindik modelde olan düz kapı modelleridir. Lakin PVC Akordiyon kapılar ise klasik görünümden tamamen uzak estetik ve uygun fiyatlı kapılardan oluşmaktadır.

Genellikle kullanım alanların yoğun olduğu mekanlar mutfak, banyo, çocuk odası ve ekstra boş alan ihtiyaç duyulan her hangi bir yaşam alanında ideal tercihler arasında yer alır. Koaly kurulumlu olan ürün günlük hayatınızı kolaylaştıracak niteliktedir.

Model Fiyat Bilgisi
014P 79.99 TL
#171150950 104.99 TL
#171152605 94.99 TL
#174105399 89.90 TL
#168400829 109.99 TL


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...

Yorum ekle