Güvenilirlik sağlayan evimizin dekorasyonuna ve dış mimari yapısına uyumlu çelik kapılar uygun fiyatlı modelleri ve firmaları ile bir çok alanda temin edebileceğiniz ürünlerden olmaktadır.

Fiyata etkileyen faktörlerkapıc

Çelik kapılar imalat tercihine göre talep edilen ölçülerde veya standart ölçülerde üretilmektedir. İlk olarak izlenen yol ve yöntem ise kapı kanat ölçüleri ile boşlukların belirlenmesidir.

Uygulanan ölçü alma işlemi sonrasında seçilen modele göre iç yüzeye sac adlı yapı malzemesi kullanarak 2-2.5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Yüzeye ahşap kaplama yapılması sonucunda üretim işlemi tamamlanır ve sıra modeli oluşturmaya gelir.

Kapıların yapısında kullanılan 14’lü veya 21’li merkezi sistemli kilitler kapı modelinin güvenlik önlemlerinin daha da arttırılmış olmasını sağlamaktadır.

Kapının oluşumundaki en önemli unsur ölçülerin net olmasıdır. Aksi takdirde kapınız ölçüm hatasından dolayı uygulanamayabilir. Bu konuda mağdur olmamanız için kapınızın ölçüsünü mutlaka bir ustaya aldırınız.

Çelik kapılarda sıklıkla tercih edilen  aksesuarlar ve bölümler çift kanatlı kapılar için oluşturulmaktadır. Bu detaylar üst kısma eklenen taç, cam detayı, tozluk, tekmelik ve iki yanda bulunan ferforje olmaktadır.

Özel imalat ile temin edeceğiniz kapıların içi ve dış yüzeylerini farklı modelde yaptırarak son derece estetik ve kullanışlı bir kapı modülü oluşturabilirsiniz. Bir diğer özellikler ise piyasada bulunan su geçirmez kapı aksesuarları paslanmaz ve kolay kolay hasara uğramayacak nitelikte uzun ömürlü ve kalitelidir.

Sektörde bir çok çelik kapı firması bulunmaktadır. Lakin bizlerin güvenirliliğini sağlamak amacı ile en etken olan kapı modellerini hem uygun fiyat hem de uzun ömürlü kullanım garantisi sunabilme imkanına sahip firmaları tercih etmektir.

Bilindik markalardan çelik kapı temin ederseniz bu sizler için artı bir avantaj sağlamaktadır. Ama maddi olarak bütçesini biraz daha kısıp bilindik markalar olmasa da kaliteli ve uygun fiyatlı kapıları da araştırarak satın alabilirsiniz.

Ekonomik modellerkapı

Çelik kapı modelleri ekonomik seri çelik kapılar, ekstra seri çelik kapılar ve ahşap kaplamalı çelik kapılar olmak üzere 3’e ayrılmaktadır.

Ahşap kaplamalı çelik kapılar

 • Evimizin mimari yapısında ve dış kullanım alanı aksesuarlarından bir tanesi olarak işlevselleştirilmiş güvenlik unsuru çelik kapılar ahşap görünümleri ile oldukça estetik ve modüler bir yapıda tasarlanmıştır.
 • 8.5 standart ölçüde tasarlanan kapı modelleri kalın çelik gövde yapısına sahiptir.
 • Toplamda 6 tane sabit mil kilitleyicisi bulunduran kapılar menteşe etrafında aktif bir güvenlik sistemi oluşturmaktadır.
 • Kanat içinde buluna gizli emniyet kilidi ve 21 farklı noktadan merkezi kilitlenme özelliği bulunmaktadır.
 • Talebe göre farklı renklerde ve modellerde tasarlanabilir.
 • Ölçüye özel olarak üretime elverişlidir.
 • Darbe ve benzeri doğa olaylarına karşı koruyucu kaplama yapısına sahiptir.
 • Diğer iki modele göre biraz daha pahalı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ortalama satış fiyatı 850 TL ile 1750 TL arasında olmaktadır.

Ekstra seri çelik kapılar

 • Standart ölçüsü 7.2 cm olan kanat kalınlığına sahiptir.
 • Kapı kanadının yapısında çift sac desteği sağlanmıştır.
 • Elekrostatik boyalı olan modellerde gizli emniyet kelepçesi bulunmaktadır.
 • Barel alanında ahşap gövdeye gömülü olan çelik zırhlı kapı göbeği bulunmaktadır.
 • Menteşe tarafında 4 tane sabit mil bulunmaktadır.
 • Ölçülere göre özel imalata uygundur.
 • Ses ve toza karşı EPDM kauçuk contalı olarak üretilmektedir.
 • Genellikle satış fiyat ortalaması 750-1100 TL arasında olmaktadır.

Ekonomik seri çelik kapılar

 • Dilenilen her ebat ve modelde tasarlanabilen kapı modelleri D.K.P çelik alaşımlı olup 2 mm kalınlığında üretilmektedir.
 • Ahşap olarak kullanılan alanlar çoğunlukla membran kaplama tekniği ile oluşturulmaktadır.
 • 210 derece elektrostatik boya uygulaması ile tasarlanan kapılar geniş renk yelpazesine sahip seçenekler ve tasarımlar ile dizayn edilmekte.
 • İç kilit güvenliği ile kapı sadece 14 cm kadar aralanmaktadır. Özelliklerine göre satış fiyatları 600 TL ile 950 TL arasında olmaktadır.

Satış fiyatları

Çelik kapı satış fiyatları firmaların imalat özelliklerine göre değişim göstermektedir. Sarış fiyatı babında piyasada 450 TL ile 3500 TL arası kapı bulabilmeniz mümkün.

Uygun çelik kapı fiyatlarını sunmaktayız lakin özellikleri ile üstün korumalı olarak tasarlanan kapı modeli özelliği bakımından uygun satış fiyatında olduğundan fiyat listesinde 3500 TL fiyatı ile cam çelik kapı olup kurşun geçirmez olarak yer almaktadır.

Model Fiyat Özellik
F-100 serisi 499 TL Kanat kalınlığı 4.5 cm olarak tasarlanmıştır. Boya yapısı fırınlanmış olarak kullanılmıştır.
Furkan L-13 1200 TL 7 cm kalınlığında kanat yapısına sahip olan kapı modelinde hırsız emniyet kelepçesi mevcuttur. Kilit alanlarına tuzak takılma imkanına sahiptir. Kasaya geçme isterseniz 3, 4 ve 6 AD sabit pim takviyesi bulunmaktadır.
Furkan L-08 849 TL Talep doğrultusunda 10 cm kalınlığında kanat kullanılabilir. 3 turdan oluşan kilit sistemi ile güvenlik sağlayan kapı modeli geniş açılı ve normal açıya sahip dürbün özelliği bulundurmaktadır.
Furkan L-19 850 TL 1.5 mm sac kalınlığı bulunan kapı modelinin düz, kancalı ve merkezi kilit sistemli tasarımları bulunmaktadır.Yapısında elektrostatik fırınlanmış olup boya malzemesi bulunmaktadır.
Furkan L-01 1100 TL 100 kg ağırlığında tasarlanan kapı modeli içi tam olarak dolu şekilde tasarlanmıştır. Yapısında fırınlanmış elektrostatik boya kullanılmıştır.
Cam çelik kapı 3500 TL Merkezi kilit sistemi ile devreye giren kapı modeli çelik gömme rozet ile koruyucu barel yapısına sahiptir. Kasa alanında bombeli sac pervaz bulunmaktadır.Cam rengi kullanıldığında dışarıdan içerisi gözükmemektedir.
Beyaz Meşe çift renk 649 TL 7 cm kanat kalınlığı ola kapı modeli yapısında 1.2 mm DKP sac kullanılmıştır. Kasa içerisine geçmeli sabit kilit yapısı bulunmaktadır.

 

Uygun markalarkapıla

Ucuz çelik kapı satın alabileceğiniz firmaları araştırarak bulmanız sizler için daha alternatif bir imkan sunacaktır.

Firmaları araştırdığınız ve iletişim bilgileri doğrultusunda ürün özellikleri, garanti süresi, bakım ve montaj işlemleri ile ilgili teknik bilgileri ve hizmetleri mutlaka sormalısınız.

Aksi takdirde daha iyi bir fiyatlandırma ile teknik destek sonucunda kaliteli bir kapı alabilme imkanına ve hizmetine sahip iken ucuz kapılardan satın alıp ekstra bir hizmet sağlanmaması durumunda tekrar montaj ve garanti işlemleri için bir usta çağırarak fazladan ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Firma bilgileri İletişim bilgileri Adres bilgileri
Güven Vida San.tic.ltd.şti. 0-212-6154218 İşkent Sanayi Sitesi D Blok No:310-311-312 İstanbul/Bayrampaşa
Cevher İnşaat Dekorasyon Ltd 0-212-4252045 Cumhuriyet Mah.aşıkveysel Cd.no:19/c İstanbul/K.çekmece
Şuakmetal Inş.dek.san.tic.ltd.şti 0-216-3077515 velibaba mah.mimarsinan cad. velibaba san.sitesi no:/1b no:19 İstanbul/Pendik
Finans Yapi Elektrik San.ve Tic.ltd.şti 0-216-4960057 t.reis mah fatih bulv.cinnah sok.no:12A
Volkanlarpen plastik ve Demir Doğrama Sistemleri 0-212-4323228 Kemalpaşa Mah. 20/5 sok. no:2 Bağcılar

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (İlk oy sizden olsun)
Loading...

Yorum ekle